Αυτοκίνητο μιας άλλης εποχής.



Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.731
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΠΟΡ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
ΟΔΗΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ ΤΟΥ Α112 70ΗΡ.
έχω οδηγήσει και απλό και abarth .
με το τιμόνι σχεδόν οριζόντιο.
το abarth είχε απίστευτη πλάκα. γύρναγε σαν πισωκίνητο , ίσως και πιο εύκολα, σήκωνες γκάζι και αλάφρωνε αμέσως.
σε μια παρατεταμένη ανοιχτή στροφή , το είχα γυρίσει 3 φορές .
το καλό ήταν οτι δεν έστριβε γρήγορα οπότε μπορούσες να κάνεις μλκς ατελείωτες με λίγα χιλιόμετρα.
 


Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Η πρώτη φωτογραφία που έβαλες έχει τη GS, αρκετά μεταγενέστερο (και μικρότερο) μοντέλο.
Έχεις δίκιο, δεν έπρεπε να αναφέρω την "Θεά" γιατί οι φωτογραφίες αφορούσαν το σχόλιο μου για το τρίκυκλο...

" Την "Θεά" την είχε ένας θείος μου, στα μάτια μας αλλά και ουσιαστικά στην πραγματικότητα ήταν σαν διαστημόπλοιο σε σχέση με τον ανταγωνισμό...😍
Ένα Πάσχα και μετά από κρασοκατάνυξη έβαλε στοίχημα με τον πατέρα μου ότι μπορεί να γίνει τρίκυκλο και να κινείται δίχως πρόβλημα...και φυσικά το κέρδισε:drinks:"
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
Έχεις δίκιο, δεν έπρεπε να αναφέρω την "Θεά" γιατί οι φωτογραφίες αφορούσαν το σχόλιο μου για το τρίκυκλο...

" Την "Θεά" την είχε ένας θείος μου, στα μάτια μας αλλά και ουσιαστικά στην πραγματικότητα ήταν σαν διαστημόπλοιο σε σχέση με τον ανταγωνισμό...😍
Ένα Πάσχα και μετά από κρασοκατάνυξη έβαλε στοίχημα με τον πατέρα μου ότι μπορεί να γίνει τρίκυκλο και να κινείται δίχως πρόβλημα...και φυσικά το κέρδισε:drinks:"
αυτό το υδροπνευματικό σύστημα αναρτήσεων της citroen έχει σώσει πολύ κόσμο....
θυμάμαι πριν χρόνια στο xanthia του γέρου μου...στροφές Καβάλας πριν δοθεί το κομμάτι της Εγνατία...(για όποιον ξέρει για τις στροφές εκεί...μπορεί να καταλάβει)
πάνω σε μια στροφή σκάει το λάστιχο του οδηγού....
κατάλαβε ότι κάτι έγινε...αλλά δεν περίμενε να μην καταλάβει κάτι στην οδηγική συμπεριφορά του αυτοκινήτου...
σταμάτησε λίγο πιο κάτω να δει τι έγινε....έκανε το σταυρό του με απορία
αν ήταν άλλο αυτοκίνητο ίσως και να ταν ο ίδιος αλλού τώρα
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.027
Reaction score
8.051
Πέτυχα αυτές τις δυο φωτό της Θεάς...❤ View attachment 194314 View attachment 194315
Αξιόλογη εταιρεία, πράγματι!
Ακόμη και ένα c3,ή ένα saxo, ή ακόμη και ένα 2cv, έχουν κρατήματα & άνεση (κυρίως) που δεν την βρίσκεις όχι μόνο στην κατηγορία τους, αλλά και σε πολύ ανώτερες!
 


Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Αξιόλογη εταιρεία, πράγματι!
Ακόμη και ένα c3,ή ένα saxo, ή ακόμη και ένα 2cv, έχουν κρατήματα & άνεση (κυρίως) που δεν την βρίσκεις όχι μόνο στην κατηγορία τους, αλλά και σε πολύ ανώτερες!
Και μια και το ανέφερες...
Το πρώτο μου αυτοκίνητο ήταν ένα λατρεμένο 2CV😍
Η φωτογραφία που θα ακολουθήσει είναι από μια εκδρομή το 1990 στην Μονή Δαδιάς στον Έβρο...

*παρακαλώ εάν θα ήτο δυνατόν να αποφευχθούν τα σχόλια για το περιεχόμενο του αυτοκινήτου μου...
950F94B8-802A-4710-ACE3-BE5323870C72.jpeg
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.463
Reaction score
30.662
Αυτοκινητο σχεδιασμενο τη δεκαετια του 1930 και προοριζομενο κυριως για χωματοδρομους.
 


Μηνύματα
29.250
Reaction score
23.288
*παρακαλώ εάν θα ήτο δυνατόν να αποφευχθούν τα σχόλια για το περιεχόμενο του αυτοκινήτου μου...
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΟΒΙΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ "ΕΞΑΦΑΝΙΣΗΣ".... :p
Ο καθένας προσπαθεί να πουλήσει όπως μπορεί τέλος πάντων!

AMC AMX 1968


View attachment 194368


View attachment 194369
ΠΑΝΕ ΠΑΚΕΤΟ ΑΡΑΓΕ?:p
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ...

AMC JAVELIN ΜΕ ΤΟ "ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ" ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ.

ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ PONY CAR ME 6,4LIT.



ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ 2-3 ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.
 
Last edited:





Μηνύματα
29.250
Reaction score
23.288
H BOSS 429 TOY 69 ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ...


7ΛΙΤΡΗ.....
1970 dodge challenger-1971 Chevrolet Nova
Death_Proof(115).jpg
Η ΜΑΥΡΗ ΕΙΝΑΙ CHARGER R/T KAI H ΜΠΕΖ CΗALLENGER R/T

7,2ΛΙΤ 425ΗΡ ΑΜΦΟΤΕΡΕΣ.

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΑΝ ΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΕ ΤΟΝ RANDY NEWMAN.

VANISHING POINT 1971....

 
Last edited:




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.862
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top