Αυτοκίνητο μιας άλλης εποχής.

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
ναι αλλά για να φτάσεις να είσαι ένας από αυτούς πρέπει να το έχεις προλάβει να το μαζέψεις πριν το πάρει ο διάολος και αυτό το 2022 είναι σχεδόν ακατόρθωτο - αν δεν το έχεις ήδη στην κατοχή σου.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
ναι αλλά για να φτάσεις να είσαι ένας από αυτούς πρέπει να το έχεις προλάβει να το μαζέψεις πριν το πάρει ο διάολος και αυτό το 2022 είναι σχεδόν ακατόρθωτο - αν δεν το έχεις ήδη στην κατοχή σου.
Ασε μας παιδάκι μ , τράβα πάρε κανά ηλεκτρικό , και άσε τα σοβαρά παιχνίδια , στα Big boys που θα έλεγε ο φίλος μου ο chris από το LA.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Να εισαι σίγουρος ότι αυτοί που τα εχουν γνωρίζουν και να τα συντηρούν;)
Είναι με τη σωστή σειρά η ποιότητα κατασκευής και η αντοχή στη σκουριά. :tongue:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
To θρεντ αφορά αυτοκινητα αλλης εποχής αντε και κανα future classic;)
Για γαλβανιζε ιαπωνοκορεατικες suv νεκροφορες ανοίξτε άλλο θρεντ για να πάρουμε και καμία ιδέα για αφίσα:roflmao:
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
το να βρεις όχημα 40+ ετών και να το μαζέψεις είναι κάτι ήδη δύσκολο από μόνο του.
το να είναι επιπλέον ιταλικής κατασκευής της εποχής εκείνης είναι πολλαπλά πιο δύσκολο.
μπορείς να μαζέψεις jaguar του 70 από χωράφι παρατημένη και να την κάνεις αυτοκίνητο , αλλά fiat/alfa του 70-80 είναι επιστημονική φαντασία.
δεν λέω οτι δεν κυκλοφορούν , αλλά έπρεπε να το είχες "σώσει" 20 χρόνια νωρίτερα.
δεν είναι τυχαίο οτι ιταλικά οχήματα του 80 που πωλήθηκαν σε μεγάλους αριθμούς την δεκαετία του 80 έχουν εξαφανιστεί πλην ελαχίστων που οι ιδιοκτήτες τους δεν τα άφησαν στην τύχη τους (πχ 75, spyder κλπ) εκ των οποίων ελάχιστα είναι σε κανονική χρήση.

πχ

τα 85 είναι οχήματα ήδη συντηρημένα και προσεγμένα (και για αυτό και ζητάνε 5 ψήφια νούμερα) με πινακίδες φιλπα.

αντίστοιχη αναζήτηση σε γερμανικά/ιαπωνέζικα εποχής βγάζει πολλά που κινούνται κανονικά.

οπότε αυτό που θες ή θα το βρεις έτοιμο ή δε θα το βρεις ποτέ.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΗΝ ΛΑΝΤΣΙΑ ΓΑΜΑ ΚΟΥΠΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ?
 




Μηνύματα
206
Reaction score
94
Πολύ θα ήθελα έναν βάτραχο. Καταπληκτικό αυτοκίνητο.


Μου χάριζε τον δικό της η σπιτονοικοκυρά μου πριν 15 χρόνια, γιατί απέκτησε πιο σύγχρονο αυτοκίνητο, όμως δεν δέχτηκα, γιατί δεν μπορούσα να συντηρήσω δεύτερο αυτοκίνητο. Ήμουν καμένος και από μια Lancia beta...
 






jag

Μηνύματα
9.161
Reaction score
27.398
steve-mcqueen-s-ferrari-275-gtb-4-to-cross-the-block-in-august-photo-gallery-81415_2.jpg

 


D

Deleted member 50795

Guest
ένα από τα καλύτερα του οίκου σχεδίασης.8-)
(ίσως πιο καλή σχεδιαστικά και από την 288GTO , με πιο μαζεμένη και «καθαρή» γραμμή, διατηρώντας την ίδια φιλοσοφία σχεδίασης)

E1E2AB1F-4168-4584-9783-90C05FE4CADA.jpeg
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.294
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top