Αυτο ειναι dolby atmos?




TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Πολύ καλη τιμη… δεν εχει επιλογή αγγλικης γλωσσας γιατι δεν ξερω γερμανικα?
Στειλε mail στα Αγγλικα , ρωτα για καλυτερη τιμη και μεταφορικα.
Οσον αφορα την εγγυηση νομικα ισχυει σε ολες τις ευρωπαικες χωρες .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Οσον αφορα την εγγυηση νομικα ισχυει σε ολες τις ευρωπαικες χωρες .
Μέσω του καταστήματος αγοράς και μόνο, ισχύει η εγγύηση της χώρας απο την οποία αγοράστηκε. Είναι ελάχιστες πιά οι εταιρείες που δίνουν πανευρωπαϊκή ή παγκόσμια εγγύηση, κάτι που δεν αφορά την ΕΕ αλλά τα συμβόλαια με τους αντιπροσώπους.
Δεν γνωρίζω ειδικά για την Marantz, αλλά δεν νομίζω να έχει κάνει η ΕΤΥΤ τέτοια συμφωνία. Ρωτήστε. ;)
 


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Μέσω του καταστήματος αγοράς και μόνο, ισχύει η εγγύηση της χώρας απο την οποία αγοράστηκε. Είναι ελάχιστες πιά οι εταιρείες που δίνουν πανευρωπαϊκή ή παγκόσμια εγγύηση, κάτι που δεν αφορά την ΕΕ αλλά τα συμβόλαια με τους αντιπροσώπους.
Δεν γνωρίζω ειδικά για την Marantz, αλλά δεν νομίζω να έχει κάνει η ΕΤΥΤ τέτοια συμφωνία. Ρωτήστε. ;)
πρεπει να το στειλεις στον dealer που το πηρες.
συνηθως πληρωνει ο dealer τα μεταφορικα αλλα ρωτα πρωτα να εισαι σιγουρος.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Όπως λεει ο τιτλος αυτό τι είναι ? (συγχωρεστε την ασχετοσυνη μου με το θεμα)


είναι 9.1 θα μπορουσε να γινει και 9.2. Είναι όμως dolby atmos?

Η ερωτηση είναι διοτι είναι το μονο σχεδιο που θα παρει εγκριση από την συζυγο καθως υπαρχουν όλα τοποθετημένα εκτος από τα δυο μπροστα οροφης (για surround ειχα τα πισω οροφης οποτε ευκολα μπηκαν και δυο πισω δαπέδου) και μιας και υπαρχουν ακομα δυο ηχεια ιδια με τα πισω οροφης λεω να τα βαλω. Ο ενισχυτης μου είναι 7.1 οποτε πρεπει να παω για ενισχυτή 9.1 η και 9.2 αλλα είναι dolby atmos αυτή η διαταξη? Εχει νοημα να κανω και αλλαγη ενισχυτή η δεν θα παρω dolby atmos με αυτή την διαταξη οποτε δεν αξιζει το κοστος?
Αναγκαστικά θα συμβιβαστείς, τοποθετώντας κατά Auro. Τα επάνω ηχεία πρέπει να έχουν κλίση ώστε να "σημαδεύουν" τα αυτιά όρθιου ακροατή.

:rolleyes:
Το Atmos υλικό πάντα με DSurround (Atmos decoder). Έστω κι αν έχουμε εγκατάσταση συμβιβασμού.
Μόνο αν το υλικό δεν είναι Atmos συζητάμε και επιλέγουμε όποιο upmix προτιμούμε.
Ακριβώς αυτό. :thumbsup:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.583
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top