ΒΟΗΘΑΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.111
Reaction score
20.605
Μπορεί να πάρει ένα ή δύο υπογούφερ με είσοδο επιπέδου power, να συνδέσει εκεί την έξοδο του ενισχυτή και κάθε ηχείο στην αντίστοιχη έξοδο του αντιστοίχου υπογούφερ. Κι ας μην είναι εντελώς σωστά ενσωματωμένα, και ας ρυθμίζει τη στάθμη των υπογούφερ με το αυτί. Είναι μακράν προτιμότερο αυτό, από το να μην έχει μπάσα.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.558
Λύσεις υπάρχουν, σαμπ χρειάζονται εκ των πραγμάτων.

Οι εντυπώσεις ακρόασης είναι προφανώς σωστές (ουδείς κουφός), και η ερμηνεία αυτών, είναι πολύ απλή.
 



gid

Μηνύματα
7.411
Reaction score
8.652
Δεν ξέρω αν φταίει η χαμηλή τους ευαισθησία αλλά είναι κουραστικά στα αυτιά μου κοντά στα 80-85db το οποίο είναι και το όριο πριν αρχίσουν να παραμορφώνουν. Ίσως ένα υπογούφερ να βοηθήσει το αποτέλεσμα και το σκέφτομαι έντονα.
Όταν προσθέσεις υπογούφερ θα διαπιστώσεις αφενός πόσο απαραίτητο είναι και αφετέρου πως δεν θα χρειάζεται να ανεβάζεις την ένταση όσο την ανεβάζεις τώρα.
 



Μηνύματα
35
Reaction score
52
Θανάση αν μπορώ να φτιάξω τον ήχο λίγο οικονομικότερα θα ήταν προτιμότερο. Σε yamaha κοιτάω επειδή δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις. Αν υπάρχει κατι άλλο ευχαρίστως να το ακούσω.
 





Μηνύματα
35
Reaction score
52
Δεν νομίζω ότι μπορεί να το κάνει αυτό. Αν κατάλαβα καλά εννοείς ποιες συχνότητες θα παίζουν τα ηχεία και ποιες το υπογούφερ στα χαμηλά. Αυτό νόμιζα θα γίνεται μόνο του. Λέω βλακείες;;;; :):)
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Γίνεται κάποια αποκοπή στα ηχεία, αν συνδεθεί στην έξοδο sub.... το Sub?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Δεν νομίζω ότι μπορεί να το κάνει αυτό. Αν κατάλαβα καλά εννοείς ποιες συχνότητες θα παίζουν τα ηχεία και ποιες το υπογούφερ στα χαμηλά. Αυτό νόμιζα θα γίνεται μόνο του. Λέω βλακείες;;;; :):)
Θα έπρεπε, αλλά δυστυχώς δεν εφαρμόζεται απο τις περισσότερες εταιρίες.
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
 

Μηνύματα
35
Reaction score
52
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τότε γιατί έχει έξοδο για σαμπ ο ενισχυτής; Ήταν ένα από τα χαρακτηριστικά που με έκαναν να τον επιλέξω. Θα μιλήσω αύριο και με τον Νακα μήπως έχει κάποια ρύθμιση ο ενισχυτής και δεν την ξέρω. Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλους και πάλι.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top