ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

Μηνύματα
12
Reaction score
0
καλημερα θα ηθελα βοηθεια σχετικα με αγορα ηχειων. εχω αφησει αναμονεσ για ηχεια στο ταβανι στισ 4 γωνιεσ και θα ηθελα να μου πειτε γνωμεσ για ηχεια τα οποια θα παιζουν αρκετα δυνατα για παρτυ και κλπ. ευχαριστω.
 

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

Αναμονές σε 4 γωνίες;; Σε σαλόνι δε θα τα βάλεις ή σε κάποιον άλλο χώρο; Φαντάζομαι ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για μουσική και όχι για Home Cinema, ε;
 

Μηνύματα
509
Reaction score
2
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

Στο ταβάνι εννοείς χωνευτά? Ή κρεμασμένα στον τοίχο?
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

Η τακτικη με 4 ηχεια ψηλα στις γωνιες δεν ειναι και η καλυτερη για ακροαση μουσικης στο σπιτι.
Αυτο εκαναν στα μπαρακια πριν πολλα χρονια.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.686
Reaction score
2.728
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

εστω κι ετσι, ποσα τετραγωνικα ειναι ο χωρος σου. Θελεις ηχειο το οποιο να εχει μπρατσο ή βαση για να μπει στον τοιχο ή εχεις κανει δικια σου πατεντα αναρτησης απο ψηλα?
 

Μηνύματα
509
Reaction score
2
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

Η τακτικη με 4 ηχεια ψηλα στις γωνιες δεν ειναι και η καλυτερη για ακροαση μουσικης στο σπιτι.
Αυτο εκαναν στα μπαρακια πριν πολλα χρονια.
Ναι, αλλά και πάλι, ο άνθρωπος για πάρτυ λέει το θέλει.
Βέβαια για πάρτυ, λογικά θα πρέπει να έχει και 1 8ιντσο το κάθε ηχείο, αλλιώς θα κουνιούνται μόνο οι οδοντογλυφίδες. Οπότε μιλάμε για αρκετό όγκο για γωνίες ταβανιού.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
0
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

καλημερα θα ηθελα να ηταν μικρα τα ηχεια, αλλιως εχω σκεφτει μηπως σε παρτυ και αλλα 2 μεγαλα κατω.
μου εχουν πει για καποια ηχεια απο ενα μαγαζι σε καμια ωρα θα σας πω την μαρκα να μου πειτε την γνωμη σας.
ευχαριστω
 


Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

Master...? Δε τα γνωρίζω.

Πόσο συχνά θα κάνεις πάρτι όμως taxtherapy? Μουσική stereo θα ακούς; Home Cinema θα βλέπεις;
 



Μηνύματα
12
Reaction score
0
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

αυτα ειναι τα ηχεια.
party συνηθωσ μια με δυο φορεσ το χρονο.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.120
Reaction score
20.630
Απάντηση: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ

Βρε αγόρι μου, αυτά τα ηχεία δεν κάνουν για σαλόνι. Είναι μεγάλα και μαύρα. Αν υπάρχουν διαθέσιμα σε λευκό χρώμα, προτίμησέ τα σ' αυτό το χρώμα, ώστε να χτυπούν όσο γίνεται λιγώτερο στο μάτι, μπροστά από τοίχο και οροφή βαμμένα σε κάποιο εκρού ή λευκό χρώμα.

Από ακουστικής πλευράς, η τοποθέτηση στη γωνία της οροφής είναι εσφαλμένη. Αν μπορείς, αν υπάρχει χώρος στο δάπεδο, βάλε για δυό "μπροστινά" κάποια ηχεία για hi-fi, και πίσω κάποια αδερφάκια τους. Σε κάθε περίπτωση, φρόντισε τα κρεμασμένα να είναι αγκιστρωμένα πολύ γερά, με χοντρά στριφόνια σε ούπα, είτε βιδωμένα σε κατάλληλη λαμαρινένια βάση, είτε κρεμασμένα με χοντρή αλυσίδα, ώστε να μη γίνει κανένα ατύχημα.

Αντ' αυτών των Audio master, προτίμησε ένα σετ ηχείων home cinema, σαν τα Crystal Audio ΤΧ-D10. Το αποτέλεσμα θα είναι πέραν των προσδοκιών σου.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.869.692
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top