ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ SUBWOOFER

Μηνύματα
108
Reaction score
0
Παιδία είμαι σε αναζήτηση ενός Subwoofer για το home cinema που ετοιμάζω και χρειάζομαι την βοήθεια σας διότι δεν το έχω ψάξει πολύ.

Ο χώρος μου είναι 40 τετραγωνικά (σαλονοτραπεζαρία 7,5μχ5,5μ) και ο χώρος που περιγράφεται από τα ηχεία μέσα στα 40 τετρ. είναι περίπου 20 τετραγωνικά. Τα κύρια ηχεία θα είναι τα triangle heliades, το κεντρικό το triangle noxa minor και τα surround δύο δίπολα energy RC-R. O ενισχυτής ο yamaha 1600.

Οι απαιτήσεις μου περιλαμβάνουν κινηματογράφο και μουσική. Θα ήθελα ένα sub με μικρή παραμόρφωση, με δυνατότητα για ικανές στάθμες και αναλυτικό. Ζητάω πολλά; :wink:

Σοβαρά τώρα... ψάχνω για μοντέλα γύρω στα 500 ευρώ. Έχω υπ'όψη μου (έχω διαβάσει καλές κριτικές για αυτά) καταρχήν τα Velodyne CHT10R, PSB Subsonic 5i. Έχετε να προτείνετε κανένα μοντέλο;
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest

[/url]http://www.hifi-regler.de/shop/yamaha/yamaha_yst-sw800_kirsche.php# Για δες και αυτο... Πιστευω ει...σειρας και το εχω ευχαριστηθει παντως........
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Παντως για να εισαι ξυπνιος τετοια ωρα μαλλον το εχεις παρει πολυ ζεστα το θεμα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Τα μοντελα που λες δεν τα ξερω καν :shock:
Βεβαια δεν παει να πει οτι δεν ειναι γνωστα η καλυτερα και απο τα yamaha.
Απλα εγω προτιμω σιγουρατζες :mrgreen:
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Theleis na piaseis aparamorfotes, upsiles stathmes, se 40m2, me 500 Euro.
10" den ftanoun oute gia plaka..... :mrgreen:

Xekina na psaxneis se ebay gia Paradigm Servo 15, i gia 2-3 PS 1000.
 

Μηνύματα
384
Reaction score
36
To συγκεκριμένο που σου προτείνει ο φίλτατος HomeCinema-Maniac είναι "μαμάτο", αλλά :roll: έχω την εντύπωση (δεν είμαι σίγουρος) οτι έχει καταργηθεί ...
Αν κάνω λάθος ... διορθώστε με !!




Μ'αρέσουν οι παρατηρήσεις ..........διορθώνομαι :mrgreen: :mrgreen:
 

Μηνύματα
1.137
Reaction score
3
Κι εγώ έτσι νομίζω....πάει στο YST-1500 πια.
Για ξήλωμα τοίχου μάλλον :mrgreen:
(Ευτυχής κάτοχος του YST-515 :cool: )
 

Μηνύματα
384
Reaction score
36
Το YST-515 σε σχέση με την τιμή του είναι πολύ καλό ....
νομίζω έχει πολύ κάτω απο 500ε :!: .
 

Μηνύματα
32
Reaction score
0
Καλησπέρα!
Είμαι κι εγώ κατοχος του YAMAHA YST-515 και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Στα σημεία που "μπαίνει" για τα καλά, "τρίζει" ο καναπές μου. Επίσης πιστεύω,ότι είναι και οικονομικό καθώς το κόστος του είναι γύρω στα 300 Ευρώ.
Χαιρετώ JEFE
 


Μηνύματα
1.137
Reaction score
3
Έρχεται στα 300 ευρώ,για home cinema πιστεύω ότι είναι πολύ καλό,δεν το θεωρώ πολύ "μουσικό" όμως.
Σε αυτήν την τιμή πιστεύω ότι είναι ευκαιρία πάντως (γι' αυτό και το τσίμπησα και είμαι πολύ ευχαριστημένος :wink: )
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Η αν εχεις λεφτα για <<πεταμα>> παιρνεις δυο απο αυτα τα yamaha και εχεις το vilage στο σπιτι σου! :mrgreen: :mrgreen:
Επισης την αστυνομια τους γειτονες και το εξωδικο μαζι :lol: :lol: :lol:

(πλακα στην πλακα με 570 euro εχεις δυο μαματα subwoofer)
 

Μηνύματα
108
Reaction score
0
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους θερμά για τις απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι ότι για τις λύσεις yamaha δεν είμαι σίγουρος για την απόδοση τους σε μουσική.

Βέβαια όπως έγραψε και ο φίλος DIMITRIS δεν μπορείς να τα έχεις όλα! Τέλος πάντων ακόμη προβληματίζομαι...
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Και εγώ κάτοχος του 515, με παραπλήσιους χώρους. Πολύ ευχαριστημένος σε home cinema χρήση, χωρίς να έχω ανεβάσει την εντασή του ποτέ πάνω από το μισό!
Για μουσική δεν με πολυαπασχολεί γιατί ακούω σχεδόν πάντα σε pure direct mode με νορμάλ στάθμες....
 

Μηνύματα
108
Reaction score
0
gbeg η απάντηση σου έχει μεγάλη βαρύτητα γιατί αναφέρεις ότι το έχεις σε παραπλήσιο χώρο. Ευχαριστώ.
 



Μηνύματα
47
Reaction score
0
...ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ και εγω για αγορα sub ..KAI ψηνομαι για το Reference 200 ή mk2 150 την MJ ACOUSTICS......
....αλλα δεν τα εχετε αναφερει ακομη ...και ανησυχω!!!!!! :?
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.509
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top