Βελτίωση ήχου

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.901
Reaction score
12.532

Μηνύματα
271
Reaction score
127
???????. Όχι εντάξει ευχαριστώ. Είπαμε... Δεν θέλω να χαλάσω τόσα λεφτά. Δεν ζητάω κ κάτι extreme. Λίγο καλύτερο ήχο κ ένταση από το μαμά.
Από μεγάφωνα τι έχεις?
Κι αν δεν έχει κασσέτες ο άνθρωπος τι θα κάνει;

Πάντα καίριες οι προτάσεις του zlaba.


Ας βάλει αντάπτορα για aux μέσα αντί για κασέτα 😜😜😜
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.001
Reaction score
8.045
Έχω κακή εμπειρία από Pioneer! Παραμετροποιήσεις επί παραμετροποιήσεων, ισοσταθμηστές κλπ χάνεσαι στα μενού και στο τέλος τα κάνεις reset και ησυχάζεις. Οκ. θα μου πεις, μην τα χρησιμοποιείς! Μόνο που όλα αυτά κοστίζουν!
 


Μηνύματα
271
Reaction score
127
Έχω κακή εμπειρία από Pioneer! Παραμετροποιήσεις επί παραμετροποιήσεων, ισοσταθμηστές κλπ χάνεσαι στα μενού και στο τέλος τα κάνεις reset και ησυχάζεις. Οκ. θα μου πεις, μην τα χρησιμοποιείς! Μόνο που όλα αυτά κοστίζουν!
Που να χεις και κάνα 88αρι ή ακόμα χειρότερα το 99αρι ή κάνα alpine
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
202
Που να χεις και κάνα 88αρι ή ακόμα χειρότερα το 99αρι ή κάνα alpine
Περάσανε από τα χέρια μου το 88αρι το 99αρι και το P90rs. Για να το ρυθμίσεις πρέπει να έχεις βασικές γνώσεις ρύθμισης. Αν το μάθεις κάνεις παπάδες. Αν δεν το κατέχεις, πας σε επαγγελματία για ρύθμιση, διαφορετικά το πουλάς σε κάποιον που ξερει τι εργαλείο είναι. Δεν μας φταιει το μηχανημα που έχει τελική 500 χλμ,αλλα ο εαυτός μας που μετά τα 100χλμ τρέμουν τα χέρια μας.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Περάσανε από τα χέρια μου το 88αρι το 99αρι και το P90rs. Για να το ρυθμίσεις πρέπει να έχεις βασικές γνώσεις ρύθμισης. Αν το μάθεις κάνεις παπάδες. Αν δεν το κατέχεις, πας σε επαγγελματία για ρύθμιση, διαφορετικά το πουλάς σε κάποιον που ξερει τι εργαλείο είναι. Δεν μας φταιει το μηχανημα που έχει τελική 500 χλμ,αλλα ο εαυτός μας που μετά τα 100χλμ τρέμουν τα χέρια μας.
θα διαφωνήσω μόνο σ ένα σημείο στο να το πας σε επαγγελματία κλπ μλκες είναι σαν να αγοράσεις R1 και να προσλάβεις οδηγό να σε πηγαίνει βόλτα:gotcha::gotcha::gotcha:
 


Μηνύματα
271
Reaction score
127
και να το πάει σε τίποτα ziabες κλπ μλκες ?
Είπα την γνώμη μου απλά !!! Ο καθένας μπορεί να πάει όπου νομίζει και όπου του αξίζει... Πιστεύω κανένας μα κανένας επαγγελματίας δεν γνωρίζει τι και πως αρέσει στα αυτάκια μου πάρα ΜΌΝΟ εγώ ο ίδιος από την στιγμή που δεν ξέρει πως να μου ρυθμίσει το σύστημα μου????
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Είπα την γνώμη μου απλά !!! Ο καθένας μπορεί να πάει όπου νομίζει και όπου του αξίζει... Πιστεύω κανένας μα κανένας επαγγελματίας δεν γνωρίζει τι και πως αρέσει στα αυτάκια μου πάρα ΜΌΝΟ εγώ ο ίδιος από την στιγμή που δεν ξέρει πως να μου ρυθμίσει το σύστημα μου????
από την στιγμή που συμμετέχουν επαγγελματίες του χώρου σε αυτό το φόρουμ ...χαρακτηρισμοί ''μλκες κλπ''
να τις κρατάς για τον εαυτό σου...
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
από την στιγμή που συμμετέχουν επαγγελματίες του χώρου σε αυτό το φόρουμ ...χαρακτηρισμοί ''μλκες κλπ''
να τις κρατάς για τον εαυτό σου...
Ναι έχεις δίκαιο ήταν λάθος που το έγραψα έτσι δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν απλώς να υπογράμμισω ότι κανένας επαγγελματίας ούτε ο Θεός ο ίδιος δεν μπορεί να μου ρυθμίσει το δικό μου κασετόφωνο πάρα μόνο γω, μιας και οι ρυθμίσεις αλλάζουν συνέχεια δεν σου λέω ανάλογα με το κομμάτι που παίζει αλλά ακόμα και με την διάθεση, όρεξη, χρόνο, τόπο, πόσα άτομα είναι μέσα στο αυτοκίνητο κλπ πολλές φορές ούτε ο ίδιος δεν ξέρω τι θέλω 😄😄😄
 


Μηνύματα
2.796
Reaction score
202
είναι σαν να αγοράσεις R1 και να προσλάβεις οδηγό να σε πηγαίνει βόλτα:gotcha::gotcha::gotcha:
Κατα 90%, όλοι μας πάμε πρώτα σε δάσκαλο οδήγησης ώστε να δώσουμε εξετάσεις για δίπλωμα. Μετά και με σταδιακά βήματα, τρέχουμε με 100 με 130 κτλ, μέχρι να του πάρουμε τον αέρα.
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Κατα 90%, όλοι μας πάμε πρώτα σε δάσκαλο οδήγησης ώστε να δώσουμε εξετάσεις για δίπλωμα. Μετά και με σταδιακά βήματα, τρέχουμε με 100 με 130 κτλ, μέχρι να του πάρουμε τον αέρα.
Μην τα μπερδεύεις στον δάσκαλο πας υποχρεωτικά κάποιοι δεν πάνε κιόλας ύστερα αυτός θα σου μάθει τα βασικά τυπικά δεν θα σε κάνει χερά
 
Last edited:

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Καταρχήν... χρόνια πολλά σε όλους!! Κατά δεύτερον.....δεν υπάρχει λόγος για εντάσεις ,κοκορομαχιες κ διενέξεις. Κ τέλος ..... Το ποστ το έκανα μήπως κάποιοι που γνωρίζουν περισσότερα από μένα η έχουν βρεθεί στην ίδια θέση , έχουν να προτείνουν κάτι. Το να βλέπω απαντήσεις,να μπαίνω να διαβάσω κάτι ουσιαστικό κ να διαβάζω ότι του κατέβει του καθενός δε μπορώ να το καταλάβω. Όποιος έχει να προτείνει κάτι οκ.. οτιδήποτε άλλο, μπορεί ο οποιοσδήποτε να ανοίξει ένα δικό του ποστ κ να γράψει ότι γουστάρει
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Καταρχήν... χρόνια πολλά σε όλους!! Κατά δεύτερον.....δεν υπάρχει λόγος για εντάσεις ,κοκορομαχιες κ διενέξεις. Κ τέλος ..... Το ποστ το έκανα μήπως κάποιοι που γνωρίζουν περισσότερα από μένα η έχουν βρεθεί στην ίδια θέση , έχουν να προτείνουν κάτι. Το να βλέπω απαντήσεις,να μπαίνω να διαβάσω κάτι ουσιαστικό κ να διαβάζω ότι του κατέβει του καθενός δε μπορώ να το καταλάβω. Όποιος έχει να προτείνει κάτι οκ.. οτιδήποτε άλλο, μπορεί ο οποιοσδήποτε να ανοίξει ένα δικό του ποστ κ να γράψει ότι γουστάρει
Έτσι όπως περιέγραψες το σύστημά σου
το θέμα σου είναι το κασετόφωνο ψάξε να ακούσεις κάνα top μοντέλο από την Pioneer, alpine ή έστω jvc/Kenwood θα καταλάβεις τι εννοώ... Τα μεγάφωνα σου είναι σχετικά καλά... Αν είσαι Μυτιλήνη έλα να σου βάλω το alpine 35αρι να ακούσεις με μάπα μεγάφωνα κιόλας χωρίς ενισχυτή θα καταλάβεις τι εννοώ
 
Last edited:





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.567
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top