Βοήθεια για νέα τηλεόραση

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Η κατηγορία τιμής που θα κινηθώ νομίζω διαφαίνεται.
Εν κατακλειδι, παρε την μεγαλυτερη τηλεοραση που χωραει στο μπατζετ σου.
Οι 65αρες ξεκινουν κατω απο 500 ευρω και οι 75αρες απο 700. Το μεγεθος, μετραει.
 

gid

Μηνύματα
7.454
Reaction score
8.678
Εν κατακλειδι, παρε την μεγαλυτερη τηλεοραση που χωραει στο μπατζετ σου.
Οι 65αρες ξεκινουν κατω απο 500 ευρω και οι 75αρες απο 700. Το μεγεθος, μετραει.
Βασικά γίνεται ο κακός χαμός, διαβάζω για πάνελ που χαλάνε στον πρώτο χρόνο, για ήχο που θυμίζει τρανζιστοράκι, για χάλια γωνίες θέασης, για πάνελ που είνα χάλια από την αγορά και η εταιρία αρνείται πως υπάρχει πρόβλημα, σε κάθε μοντέλο LG/samsung ένα σωρό προβλήματα, σε άλλα σου λένε "μπορεί και να μην έχει οπτική έξοδο, εξαρτάται από τη χώρα...." Αν είναι δυνατόν....

Με τη δκιιά μου είχα απόλυτα ικανοποιητική εικόνα, κανένα πρόβλημα πουθενά σε 4.5 χρόνια, ήχο επαρκέστατο για δελτίο ειδήσεων ή σπορ στο 10% της έντασης, τώρα πρέπει πάω να ρίξω ζάρια #*@&^(*#&....
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Βασικά γίνεται ο κακός χαμός, διαβάζω για πάνελ που χαλάνε στον πρώτο χρόνο, για ήχο που θυμίζει τρανζιστοράκι, για χάλια γωνίες θέασης, για πάνελ που είνα χάλια από την αγορά και η εταιρία αρνείται πως υπάρχει πρόβλημα, σε κάθε μοντέλο LG/samsung ένα σωρό προβλήματα, σε άλλα σου λένε "μπορεί και να μην έχει οπτική έξοδο, εξαρτάται από τη χώρα...." Αν είναι δυνατόν....

Με τη δκιιά μου είχα απόλυτα ικανοποιητική εικόνα, κανένα πρόβλημα πουθενά σε 4.5 χρόνια, ήχο επαρκέστατο για δελτίο ειδήσεων ή σπορ στο 10% της έντασης, τώρα πρέπει πάω να ρίξω ζάρια #*@&^(*#&....
Τα πανελ που χαλανε στον πρωτο χρονο δεν με προβληματιζουν. Αν χαλανε μεσα στα δυο πρωτα χρονια βολευει μια χαρα. Την γυριζεις και παιρνεις το καινουριο μοντελο μεσα στην εγγυηση. Αν χαλανε μετα τα 2 χρονια ειναι το προβλημα.
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
Tο ιδιο διλλημα εχουν ολοι αλλα αγοραζουν αφου αυτο υπαρχει , τα χρονια λειτουργιας δε λενε τιποτε , οι ωρες μετρανε και πιθανον και το ρευμα .
Στα φορα υπαρχει αληθεια και υπερβολη οπως σε ολα ...εκει που κινεισαι πες πως δινεις (80 cents/μερα) για θεαση μαξ και θα εισαι στην κορυφη της τεχνολογιας συνεχεια εχοντας και τη χαρα της ανανεωσης :p
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.727
Reaction score
28.091
Αν θες το κεφάλι σου ήσυχο βάζεις UPS. Aν είσαι ψείρας (καλή ώρα :)), έχεις δώσει και μερικά χιλιάρικα για TV, online UPS.
 


gid

Μηνύματα
7.454
Reaction score
8.678
Μήπως ξέρει κανείς για τι κόστος μιλάμε για αντικατάσταση πάνελ στην LG 49" ;

Μια τέτοια επισκευή οδηγεί σε σωστό αποτέλεσμα ή υπάρχουν και περιπτώσεις που η τηλεόραση δεν επανέρχεται εκεί που ήταν;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.815
Reaction score
83.829
Μήπως ξέρει κανείς για τι κόστος μιλάμε για αντικατάσταση πάνελ στην LG 49" ;

Μια τέτοια επισκευή οδηγεί σε σωστό αποτέλεσμα ή υπάρχουν και περιπτώσεις που η τηλεόραση δεν επανέρχεται εκεί που ήταν;
Η αλλαγή πάνελ συνήθως είναι ασύμφορη. Αν βρεθεί ανταλλακτικό, μαζί με τα εργατικά, το κόστος θα είναι κοντά στην τιμή μίας αντίστοιχης καινούργιας του 23.
 

Μηνύματα
2.235
Reaction score
2.756
Δεν αξίζει. Ειδικά για LG είχε χαλάσει το πάνελ,είχα τηλεφωνήσει αντιπροσωπεια και ζητούσαν όσο μια καινούρια LG.
 
  • Like
Reactions: gid


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.727
Reaction score
28.091
Εμάς που δεν μας παίρνει πάνω από 48" στην κρεβατοκάμαρα τι α κάνουμε δηλαδή; 😋😅
 

gid

Μηνύματα
7.454
Reaction score
8.678
Δε θέλω δικαιολογίες, στο ταβάνι σίγουρα σας παίρνει. Έτσι κι αλλιώς ανάσκελα είστε.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.727
Reaction score
28.091
Αμ δε. Όλο το σπίτι είναι με δίρριχτη ξύλινη κεραμοσκεπή. 😋
 



Μηνύματα
199
Reaction score
240
οτι τηλεοραση παρεις βαλε 5 χρονια εγγυηση. οτι και να συμβει εισαι καλυμενος. αν παθει κατι μετα τα 5 χρονια παιρνεις αλλη.
 

Μηνύματα
593
Reaction score
558
Μετά από ένα, ας πούμε, ατύχημα, βρίσκομαι σε αναζήτηση νέας τηλεόρασης. Η παλιά ήταν η LG 49LK61 (Full-HD), και με κάλυπτε πολύ καλά, αν εξαιρέσει κανείς το μέθεθος, αφού βλέπω από τα 3.5 μέτρα. Τώρα θέλω να πάω στις 55" (ξέρω, κι αυτές λίγες είναι). Για ήχο έχω το 5.1.

Έχει κανείς εμπειρία απο τις LG NanoCell? Θέλω να πάρω LG γιατί έχουν τη βάση που με βολεύει. Όσες έχουν δύο πόδια δε μου κάνουν γιατί το τραπεζάκι είναι λίγο στενό γι' αυτές. Επίσης είμαι εξοικιωμένος με το λειτουργικό τους.

Μπορώ να υποθέσω πως οι ΝΑΝΟ78Χ είναι ανώτερες των ΝΑΝΟ76Χ? Και ότι η 786 είναι ανώτερη της 783;

Η σειρά αυτή λένε πως έχει θέμα με γωνίες θέασης. Άραγε από τι γωνία και μετά υπάρχει πρόβλημα;

Θα βλέπω υλικό ανάλυσης 720p μέσω Emby, και, περιστασιακά, ελλληνικά κανάλια. Τα οποία σε τι ανάλυση εκπέμπουν, με την ευκαιρία;

Ευχαριστώ!
75 in μόνο,για τέτοια απόσταση. Screenshot_20231128_220316_Chrome.jpg
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.637
Μηνύματα
2.870.343
Members
37.929
Νεότερο μέλος
daemon76
Top