Βοήθεια για Media Player 4κ Atmos

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Και τα Zappiti έχουν και atmos και dts:x. Eπίσης παίζουν τα πάντα και έχουν και netflix.
Ισχύει το ίδιο με τα υπόλοιπα (πλην Shield) media players.

The Netflix App is not optimized for media players. For this reason we recommand to install it from another App which is called "Aptoide TV".
Please follow this procedure:


Setup of Zappiti Player 4K for Netflix

As the Netflix App doesn't use the Harware decoding, the Auto Framerate won't work on it that may cause some fluidity problems.


There is nonetheless a solution:
In the Video settings of the player ("Settings / Display/ TV System"), select 1080p@24Hz and check the 24p box.

Netflix will be smooth again!

Attention! Netflix resolution is limited at 720p.
 


Μηνύματα
49
Reaction score
7
Μην σας κουράζω άλλο πήρα το nvidia, το Apple TV αν δεν κάνω λάθος δεν αναπαράγει mkv από εξωτερικό σκληρό με srt το είχα σκεφτει και το απέρριψα. Συγνώμη ρε παιδιά Netflix παιζω από την tv όπου κάνει επιστροφή ήχου και σε soundbar και σε ενισχυτή γιατί να χρειάζεται το media player; Μάλλον κάτι δεν ξέρω...
Επειδή έχω την ίδια ακριβώς τηλεόραση και το ίδιο σχεδόν media player (A-500), είσαι ευχαριστημένος με το nvidia shield pro, ως προς 4κ 60hz HDR υλικό? Σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το nvidia, όχι γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος με το A-500, απλά είπα να δοκιμάσω τα 60hz, μιας και usb stick/hdd στην πίσω θύρα της Sony, μου δημιουργεί σπασιματάκια, είτε με το VLC είτε με το default app ταινιών της Sony.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
6
Επειδή έχω την ίδια ακριβώς τηλεόραση και το ίδιο σχεδόν media player (A-500), είσαι ευχαριστημένος με το nvidia shield pro, ως προς 4κ 60hz HDR υλικό? Σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το nvidia, όχι γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος με το A-500, απλά είπα να δοκιμάσω τα 60hz, μιας και usb stick/hdd στην πίσω θύρα της Sony, μου δημιουργεί σπασιματάκια, είτε με το VLC είτε με το default app ταινιών της Sony.
Καλησπέρα, μεγάλα αρχεία με το mp της τηλεοράσεις δεν θα καταφέρεις να παίξεις παρόλο τον εξαιρετικό επεξεργαστή της μπορείς να δοκιμάσεις και το MX player το default δεν μου αρέσει καθόλου. Εγώ δεν έχω το Α500 αλλά το Α400 οποτε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση. Σαν πρώτη αίσθηση το shield tv pro είναι πολύ καλό θα το ευχαριστηθείς και θα σε καλύψει άνετα (τα παιδιά που το έγραψαν πάνω είχαν δίκιο). Τολμώ να σου πω ότι 4κ hdr 60hz παίζει απροβλημάτιστα με εξαιρετική ποιότητα. Ότι αφορά το Netflix επειδή δεν βλέπω στο πανί δεν το έχω δοκιμάσει.
 

Μηνύματα
49
Reaction score
7
Καλησπέρα, μεγάλα αρχεία με το mp της τηλεοράσεις δεν θα καταφέρεις να παίξεις παρόλο τον εξαιρετικό επεξεργαστή της μπορείς να δοκιμάσεις και το MX player το default δεν μου αρέσει καθόλου. Εγώ δεν έχω το Α500 αλλά το Α400 οποτε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση. Σαν πρώτη αίσθηση το shield tv pro είναι πολύ καλό θα το ευχαριστηθείς και θα σε καλύψει άνετα (τα παιδιά που το έγραψαν πάνω είχαν δίκιο). Τολμώ να σου πω ότι 4κ hdr 60hz παίζει απροβλημάτιστα με εξαιρετική ποιότητα. Ότι αφορά το Netflix επειδή δεν βλέπω στο πανί δεν το έχω δοκιμάσει.
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την πλήρη απάντησή σου! Μια ερώτηση ακόμα, το nvidia από που το αγόρασες?
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top