Βοήθεια για Media Player 4κ Atmos

Μηνύματα
7
Reaction score
6
Σας παρακαλώ τα φώτα σας μεταξύ κάποιων επιλογών η νέες προτάσεις.
Με ενδιαφέρει ένα καλό media player 4κ Dolby Atmos κτλ για να υποστηρίξει μια Sony kd75xg9505 και ένα προβολέα Epson EH TW9400, αποφάσισα να αναβαθμισω την εικόνα μου σε 4k και έτσι το popcorn a400 που συνοδεύει προβολέα 1080 καθώς και προγενέστερο ενισχυτή up to dts hd ma πρέπει δυστυχώς να βγει σε σύνταξη. Με μια γρηγορη μάτια κάποια dune που μου εκαναν αίσθηση δεν είναι διαθεσιμα καθώς και το Nvidia διάβασα ότι έχουν κάποια θέματα με αναπαραγωγή από usb... κάθε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη, έχω ξεκινήσει πάλι το διάβασμα αλλά αν βοηθήσετε λίγο μπορεί να κερδίσω καμία ώρα. Ευχαριστώ πολύ.
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Αν θέλεις να το κουμπώσεις και να μην ασχοληθείς ξανά με patch, match, συμβατότητες, μη-συμβατότητες, κλπ κλπ πάρε ένα nvidia tv και ξεμπέρδεψες. Προσωπικά έχω δοκιμάσει καμιά 15αρια players απο φθηνά των 40-50 ευρώ μέχρι dune των 300 ευρώ (μετά απο εκει και πάνω είναι hi-end και δεν τα πάω πολυ καλά) πριν καταλήξω στο nvidia. Μετά τα ξέχασα όλα...
 




Μηνύματα
7
Reaction score
6
Nvidia shield tv pro αναπαραγωγή από usb με srt υπότιτλους παίζει;;;
Zidoo παιδιά δεν έχω ιδέα θα το ψάξω!!!
Ευχαριστώ πολύ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Nvidia shield tv pro αναπαραγωγή από usb με srt υπότιτλους παίζει;;
Φυσικά.
Και μέσω δικτύου.
Και φυσικά νετφλιξ 4κ με πολυκάναλο ήχο.
Βασικό...
 

Μηνύματα
7
Reaction score
6
Είμαι μεταξύ του Nvidia shield tv pro και του zidoo z9s(έχετε πολύ δίκιο). Νομίζω πως θα ρίξω κέρμα.
 



Μηνύματα
625
Reaction score
577
Αν σε ενδιαφερει να εχεις και netflix κοιτα μεταξυ nvidia shield & apple TV4K.
Aν δεν καιγεσαι για streaming υπηρεσιες και εχεις ηδη συσκευη γιαυτα τοτε στην εξισωση βαλε πρωτα τα zidoo Z9s & Zidoo X9S /Dune 4k PRO/ Zappiti 4k Pro και μετα το shield.

(Kοιτα και τα μτχ..)
 

Μηνύματα
7
Reaction score
6
Μην σας κουράζω άλλο πήρα το nvidia, το Apple TV αν δεν κάνω λάθος δεν αναπαράγει mkv από εξωτερικό σκληρό με srt το είχα σκεφτει και το απέρριψα. Συγνώμη ρε παιδιά Netflix παιζω από την tv όπου κάνει επιστροφή ήχου και σε soundbar και σε ενισχυτή γιατί να χρειάζεται το media player; Μάλλον κάτι δεν ξέρω...
 



Μηνύματα
277
Reaction score
254
Να πω και εγω μια καλημερα μιας και εχω εξαφανιστει.........
Λοιπον εγώ λόγο και άλλων αναγκών πήρα το xbox X . Ο μικρός μου ήθελε rally και εγώ όλα τα υπόλοιπα, δηλαδη 4Κ playback, atmos, media player με kodi κλπ κλπ. H κονσόλα συμπεριφέρεται άψογα σε όλα τα format και το atmos είτε απο netflix είτε από blu ray ειναι super.
 

Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182
Τελικά το shield υποστηρίζει atmos σε NETFLIX;
Γιατί είχα την εντύπωση ότι μόνο από Pc ή ΧΒΟΧ έχεις atmos (εκτός των τηλεοράσεων)
 



Μηνύματα
1.217
Reaction score
2.029
Τελικά το shield υποστηρίζει atmos σε NETFLIX;
Γιατί είχα την εντύπωση ότι μόνο από Pc ή ΧΒΟΧ έχεις atmos (εκτός των τηλεοράσεων)
Και τα Zappiti έχουν και atmos και dts:x. Eπίσης παίζουν τα πάντα και έχουν και netflix.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.589
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top