Βοήθεια επιλογής projectora

Μηνύματα
22
Reaction score
3
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα και χρόνια πολλά για αύριο !!Ενδιαφέρομαι να κάνω μία αλλαγή. έχω μία 75 Άρα nanocell και επειδή μάλλον θα μετακομίσω τώρα υπάρχει περιθώριο για να μπει projectoras. Τον θέλω κυρίως για ταινίες βράδυ και Netflix. Με ενδιαφέρει να είναι 4k κ αν είναι δυνατον να είναι κατευθείαν smart. Αυτα θα κουμπωσουν σε ενα ενισχυτή 9.2 με εκμετάλλευση ολων των καναλιών για ατμος. Έχετε κατι να προτείνετε? Σε μπατζετ είμαι μεχρι 1500 και θα χρειαστω κ πανι οπου δε θαθελα να δώσω πανω απο 300
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.525
Reaction score
5.711
Τι είδους προβολέα κοιτάς;
Μπορεί να μπει σε ταβάνι; θες "κρυφό" να είναι Ultra Short Throw δηλαδή;

Το 4K εννοείς 4K ή "4K" ?
Στα λεφτά που θέτεις, το 99% αν όχι όλοι (δεν ξέρω αν έχει βγει καμμιά κορεάτικη μπίχλα με native 4K) 2K με "4K" απεικόνιση μέσω Pixel Shifting.

Τι ίντσες οθόνη θες να ανοίξεις/χωράει;
Απαιτήσεις σε εικόνα;
Πού θα γίνει η όποια παραχώρηση μιας και το budget σου είναι μικρό;
 

Μηνύματα
22
Reaction score
3
Ναι μπορεί να μπει στο ταβάνι λογικα...το κρυφό που λες οχι δε με νοιάζει ιδιαίτερα.

Αυτό που λες με το 4k δεν το καταλαβαίνω. Θελω να βλέπω ταινίες σε uhd. Οχι 1080. Αυτο εννοώ εγω τουλάχιστον. Δεν ξαναειχα ποτε προβολεα. Για ιντσες ελεγα 100 κ πανω
 

Μηνύματα
649
Reaction score
1.216
Καλησπέρα ψάχνω και εγώ στο ίδιο budget.
Μαx 1600 € , κοιτάζω Epson 7000 , 7100 αλλά δεν έχω ιδέα από προβολείς. Περιμένω τα παιδιά εδώ που γνωρίζουν να μας κάνουν προτάσεις.
Να μη σπαμαρω εδώ , θα ανοίξω δικό μου θέμα με την οθόνη που σκέφτομαι, χώρο, συνθήκες , ανάγκες κτλ.
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Εάν μπορείτε ανεβείτε στα 2500 ευρώ
Που έχει ο epson 9400
Χαώδης η διαφορά σε σχέση με αυτούς που έχουν 1000κατι ευρώ
Με ένα boxακι πχ xiaomi 4k γίνεται smart .
Τοποθέτηση ποιος θα την κάνει ?
 



Μηνύματα
76
Reaction score
82
Αγόρασα τον Benq690st απλά λόγω συμβουλής του σάιτ https://www.mondoprojos.fr και έχοντας δύο προαπαιτούμενα:
-Ήθελα LED γιατί ήθελα άμεσο άναμμα και να αντικαταστήσω την τηλεόραση
-Ήθελα Short Throw λόγω θέσης τοποθέτησης
Ως μη ειδικός και όχι πολύ απαιτητικός χρήστης, είμαι πολύ ευχαριστημένος και εγώ και η σύζυγος. Ακόμα και ειδήσεις εκεί βλέπουμε. Αυτό πάντως που θα σε συμβούλευα σίγουρα είναι να πάρεις έναν "χαζό" προτζέκτορα χωρίς δυνατότητες streaming. Οι εταιρείες προτζεκτόρων δεν κάνουν συχνά updates τους streamers σου και σε 3-5 χρόνια θα είναι άχρηστο το streaming κομμάτι. Δώσε 40-60 ευρώ παραπάνω να πάρεις ένα Chromecast with Google TV που στη χειρότερη θα μπορείς να το αντικαταστήσεις μετά από λίγα χρόνια.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.626
Μηνύματα
2.868.472
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top