Βοήθεια με ηχορύπανση

Μηνύματα
12
Reaction score
11
Να σκεφτείτε πόσο πολύ ακούγεται πού όταν είναι τα παιδιά μου εδώ και κάνουν skype
- οι άλλοι στην πολυκατοικία κουφοί είναι ;
Όλοι ακούν αλλά κανείς δεν μιλάει γιατί φοβούνται ότι θα τους πλακώσει στο ξύλο. Έχουν φέρει κανα δυο φορές την αστυνομία, αλλά όταν έρχεται η αστυνομία, κλείνουν πόρτες και παράθυρα και κάνουν ότι δεν είναι εδώ. Οπότε είμαι εγώ μονίμως στο στόχαστρό του και φαίνεται ότι μόνο εγώ ενοχλούμαι.
Στήστε ένα ηχοσύστημα με δυνατότητες στο χαμηλό φάσμα ( που είναι ο @costas EAR να προτείνει την αγορά τουλάχιστον 4 subwoofer ) και όταν παίζει πιάνο, δίνετε πόνο με kraftwerk, psychedelic trance και οποιοδήποτε είδος μουσικής έχει πλούσιο πρόγραμμα στις χαμηλές συχνότητες. Αν δεν μπορείς να τους νικήσεις, πήγαινε μαζί τους.
Αυτή είναι και η λύση που έχω βρει: όταν αρχίζει να παίζει βάζω τέρμα το ράδιο. Σταματάει να παίζει γιατί ενοχλείται, αλλά μετά από λίγο πάλι ξεκινάει.
Κυρία Μαρία, ο καλλιτέχνης παίζει κλασικό πιάνο ή ηλεκτρικό?
Στο κλασικό δεν υπάρχουν επιλογές στο ηλεκτρικό υπάρχουν τα ακουστικά, τουλάχιστον για τις ώρες κοινής ησυχίας.
Από τη περιγραφή κατάλαβα πως είναι πολύ δύσκολος άνθρωπος, ως τόσο άμα το ''οργανο'' που παίζει είναι ηλεκτρικό ή αρμόνιο μπορείτε να του κάνετε κουβέντα για τα ακουστικά.
Παίζει κλασσικό πιάνο. Μόνος του ανέφερε ότι θέλει να αγοράσει κάτι που το κάνει να μην ακούγεται καθόλου, αλλά είναι πολύ ακριβό και δεν έχει λεφτά.
 
Last edited:


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αυτή είναι και η λύση που έχω βρει: όταν αρχίζει να παίζει βάζω τέρμα το ράδιο. Σταματάει να παίζει γιατί ενοχλείται, αλλά μετά από λίγο πάλι ξεκινάει.
Θέλει κάτι που να τον ενοχλεί πραγματικά, τόσο σε ρυθμό, όσο και ένταση. Αφού δεν χαμπαριάζει διαφορετικά, να μη μπορεί ούτε αυτός να παίξει. επίσης, Κατά προτίμηση χαμηλές συχνότητες, να του δίνουν στα νεύρα τα μπάσα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
Αυτή είναι και η λύση που έχω βρει: όταν αρχίζει να παίζει βάζω τέρμα το ράδιο. Σταματάει να παίζει γιατί ενοχλείται, αλλά μετά από λίγο πάλι ξεκινάει.
Να του σπάσεις τα νεύρα με ένα μετρονόμο, μπορείς να κατεβάσεις και στο κινητό εφαρμογή και να το συνδέσεις σε ηχοσύστημα.
Εκεί να δεις ενόχληση που θα πάρει...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.064
ρε σεις...η μαρία δεν είναι κανένα κβλμένο πιτσιρίκι για να παίξει μπάλα με τρελίτσες και αντίποινα....

30 χρόνια τραβά η ιστορία....
λύση θέλει για να ηρεμήσει και να μην το ρίξει στα χάπια....

αν είναι ας πληρώσει έναν γεωργιανό να μπουκάρει σπίτι του μλκα και να βάλει φωτιά το πιάνο
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Η δυνατότητα να πάτε σε άλλο σπίτι υπάρχει?Είναι δικό σας η νοικιάζετε? Εγώ προσωπικά θα πήγαινα σε άλλο σπίτι. Η ψυχική ηρεμία είναι υψίστης σημασίας...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.064
Να του σπάσεις τα νεύρα με ένα μετρονόμο, μπορείς να κατεβάσεις και στο κινητό εφαρμογή και να το συνδέσεις σε ηχοσύστημα.
Εκεί να δεις ενόχληση που θα πάρει...
Μπρέτσο...εσύ θα μπορούσες να πάρεις μια κουζινίτσα υγραερίου....να την πέσεις έξω από την πόρτα του και να μαγειρεύεις κάθε μέρα μπάμιες...
με τόση βρώμα ή θα αυτοκτονήσει ή θα φύγει :lol:
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.366
...
ΥΓ:θεωρητικα δεν πρεπει να ειμαστε με τον πιανιστα εμεις ?!
Όχι. Η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου.

Δεν είπε κάποιος να μην κάνει πρόβες/εξάσκηση. Να κάνει τις ώρες που επιτρέπεται, στις εντάσεις που επιτρέπεται χωρίς να ενοχλεί τους γείτονές του.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
Μπρέτσο...εσύ θα μπορούσες να πάρεις μια κουζινίτσα υγραερίου....να την πέσεις έξω από την πόρτα του και να μαγειρεύεις κάθε μέρα μπάμιες...
με τόση βρώμα ή θα αυτοκτονήσει ή θα φύγει :lol:
Για να τρώει τίποτα μπουκέτα είναι βασικά, σιγά μη χαλαλισω τις μπάμιες μου γι'αυτό το γίδι...
 



gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Αγαπητή Κυρία,

Θεωρώ εξωφρενικό να κάνετε ηχομόνωση ή να βάλετε ωτοασπίδες. Το πρώτο θα έχει τρελά έξοδα, το δεύτερο θα έχει μικρό όφελος και θα σας ξεβολέψει άσχημα.

Η πρόταση παραπάνω για τον διοικητητή του οικείου ΑΤ είναι καλή. Πηγαίνετε μαζί με τουλάχιστον έναν άλλο ένοικο.

Επίσης παίζοντας δυνατά μουσική όταν παίζει κι αυτός φαίνεται πως θα δουλέψει, αρκεί να επιμείνετε. Προτείνω να παίζετε κομμάτια με σόλο πιάνο.

Εύχομαι καλά ξεμπερδέματα.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
ΠΡιν απο 15 χρονια ειχε μετακομισει απεναντι μου ενας τυπος που επαιζε σαξοφωνο αυτος και ντραμς ο κολλητος του. ΜΕτα απο διεξοδικη συζητηση που ειχαμε, ξαναμετακομισε νυχτα. :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Επίσης παίζοντας δυνατά μουσική όταν παίζει κι αυτός φαίνεται πως θα δουλέψει, αρκεί να επιμείνετε. Προτείνω να παίζετε κομμάτια με σόλο πιάνο.
Αυτό θα δουλέψει σε δευτερόλεπτα, αν η ένταση είναι αρκετή για να ακουστεί κάτω.
Αφήστε τον να παίξει 2 ώρες κάθε μέρα και μετά σπάσιμο.
Αλλά υπάρχει και ο φόβος της αντίδρασης ενός τρελού.
Δύσκολα τα πραγματα.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
11
ρε σεις...η μαρία δεν είναι κανένα κβλμένο πιτσιρίκι για να παίξει μπάλα με τρελίτσες και αντίποινα....

30 χρόνια τραβά η ιστορία....
λύση θέλει για να ηρεμήσει και να μην το ρίξει στα χάπια....

αν είναι ας πληρώσει έναν γεωργιανό να μπουκάρει σπίτι του μλκα και να βάλει φωτιά το πιάνο
Και αυτό το σκεφτήκαμε. Το θέμα είναι ότι επειδή ποτέ κανείς δεν παραπονιέται, μόλις συνέλθει από το ξύλο που θα του ρίξει ο Γεωργιανός, θα έρθει πάνω και ένα φου να μου κάνει, θα με πετάξει κάτω.

Το χω ήδη ρίξει στα χάπια. Ο Καρδιολόγος φωνάζει να αλλάξω σπίτι!
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.064
ΠΡιν απο 15 χρονια ειχε μετακομισει απεναντι μου ενας τυπος που επαιζε σαξοφωνο αυτος και ντραμς ο κολλητος του. ΜΕτα απο διεξοδικη συζητηση που ειχαμε, ξαναμετακομισε νυχτα. :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
έτσι....όλα με διάλογο....πολιτιζμένα
ευρώπη είμαστε :laugh:
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.315
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top