Βοηθεια για Schiit Mani

Μηνύματα
109
Reaction score
2
Ο αγγλος το εχει αλλα ζηταει 170 με τα μεταφορικα ο γερμανος δεν το εχει σε stock αρχες αυγουστου.
 

Μηνύματα
24
Reaction score
3
τελικά το έχει φέρει κανείς Ελλάδα ? για Debut Carbon DC με ΟΜ10 , Nait 5i θα είναι καλό σετ ?
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Επειδη γυρισα απο διακοπες 29 αυγουστου,(και κατα συνεπεια στη δουλεια)δεν εχω καταφερει να το παιξω πανω απο 10ωρες.
Τα πρωτα δειγματα ειναι καλα.Σιγουρα καλυτερη οδηγηση της denon 110 εναντι του creek 15,αλλα οχι καλυτερος ηχος,για την ωρα.Ειδομεν...
Με 55db μεγιστο gain δεν νομιζω οτι μπορει να οδηγησει σωστα χαμηλοεξοδες mc...συνηθως τα phono για τετοιες κεφαλες εχουν ρυθμιση κερδους μεχρι 74db!
 

Μηνύματα
400
Reaction score
362
Με 55db μεγιστο gain δεν νομιζω οτι μπορει να οδηγησει σωστα χαμηλοεξοδες mc...συνηθως τα phono για τετοιες κεφαλες εχουν ρυθμιση κερδους μεχρι 74db!
59db μεγιστο gain εχει,αλλα ναι δεν κανει για χαμηλοεξοδες mc.Για mm ομως,ειναι αδιανοητα καλο.
 

Μηνύματα
400
Reaction score
362
τελικά το έχει φέρει κανείς Ελλάδα ? για Debut Carbon DC με ΟΜ10 , Nait 5i θα είναι καλό σετ ?
Καλο;δεν θα πιστευεις τι ακους με 170ε.Ελλαδα δεν το φερνει κανενας.
Το παραγγελνεις απο δω https://www.schiit-europe.com/index.php/.(οποτε το πετυχεις σε στοκ)
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
59db μεγιστο gain εχει,αλλα ναι δεν κανει για χαμηλοεξοδες mc.Για mm ομως,ειναι αδιανοητα καλο.
Ναι για mm καλό. Αλλά mc ακόμη και με έξοδο 0,6mV θέλει >60dB gain και όσο κατεβαίνει η έξοδος μέχρι και >70dB gain.
 

Μηνύματα
600
Reaction score
674
H τιμή μαζί με τα μεταφορικά είναι 179€ και από ενημέρωση που είχα θα είναι διαθέσιμα κάποια κομάτια την επόμενη εβδομάδα.
 

Μηνύματα
600
Reaction score
674
H τιμή μαζί με τα μεταφορικά είναι 179€ και από ενημέρωση που είχα θα είναι διαθέσιμα κάποια κομάτια την επόμενη εβδομάδα.
Διαθέσιμο απο σήμερα για παραγγελία αλλα η αποστολή του θα γίνει 4 Ιουνίου.
Μόλις με ενημέρωσαν.
 

Μηνύματα
45
Reaction score
32
Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά!

Το mani μπορεί να οδηγήσει με επιτυχία denon dl 103 ;

Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Έψαξα στον αντιπρόσωπο και γράφει out of stock... Μήπως καποιος εχει ιδέα αν μπορώ να το βρώ και απ αλλού;

Θα μ ενδιέφερε να το αποκτήσω σχετικά άμεσα
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Δεν κάνει γιa χαμηλοέξοδες MC κεφαλές λόγω χαμηλού gain μόνο 59 dB και επειδή έχει μόνο 2 τιμές Impedance 47 ohms και 47k ohms. Συνηθως οι MC θέλουν 100 ohms, H DL-103 ίσως 150 με 200.

https://www.schiit.co.uk/mani
 



Μηνύματα
45
Reaction score
32
Νομίζω τα schiit τα φέρνει η golden acoustics,στην Πανεπιστημίου.
μόλις κοίταξα στο site της αλλά δε βλέπω κάτι...έχει πολλές εταιρείες...αλλά οχι τη συγκεκριμένη..
 

tsiftis

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
563
Reaction score
49
μόλις κοίταξα στο site της αλλά δε βλέπω κάτι...έχει πολλές εταιρείες...αλλά οχι τη συγκεκριμένη..
Πάρτε τηλέφωνο,έχω πάει στο κατάστημα και τα έχω δεί.
 






Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.123
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top