Γενική συζήτηση για τηλεοπτικές σειρές

Μηνύματα
12.496
Reaction score
14.648
Εγω δεν βλέπω τηλεόραση και ιδίως σειρές κιόλας ... νάντα, nada, nothing.

Αλλά έχει καιρό να μου αρέσει κάτι και μου άρεσε αυτό της ΕΡΤ.

 




Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.508
Υπενθυμίζω την έναρξη της ελεύθερησ προβολής του πρώτου κύκλου για τις 4 « Ψυχοκορες « στον σταθμό που την ξεκίνησε σε +.

Δειτε την αν έχετε γερό στομάχι και δεν σας αναστατώνει η παράφορη αδικία και ο εξευτελισμος της ανθρώπινης ύπαρξης …Σπόιλερ στο τουιτερ…

 

Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.268
Δεν μας αναστατώνει καθόλου κάτι που ξέρουμε , κάποιοι το έχουν βιώσει ως γεγονός , και τέλος , δεν γίνεται να δαιμονοποιούμε τα πάντα στο όνομα της πολιτικής ορθότητας , που πρίν λίγα χρόνια (1950-1970) δεν ξέραμε καν ότι υπήρχε .
Ηρέμησε λίγο και μην κάνεις έτσι .
Δεν σου κάνει καλό όλο αυτό .
 

Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.268
Ζητώ συγνώμη αν φάνηκα λίγο περίεργος , αλλά θεωρώ , πως πολλοί από μας , από κάποια ηλικία και πάνω γνωρίζουν τον θεσμό .
Εγώ σίγουρα τον γνωρίζω .
Είναι άλλο πράγμα να ψέγουμε τον θεσμό ως θεσμό , και άλλο πράγμα να ψέγουμε την υλοποιήσή του.
Ενα λάθος , φυσικά και δεν διορθώνεται με μία σειρά άλλων λαθών .
Δεν υπάρχει ακριβές δεδικασμένο , ούτε κάν από ελληνικές ταινίες .
Ηταν θεσμός μιάς εποχής , πάει και τέλειωσε . Πάμε παρακάτω.
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.508
Ζητώ συγνώμη αν φάνηκα λίγο περίεργος , αλλά θεωρώ , πως πολλοί από μας , από κάποια ηλικία και πάνω γνωρίζουν τον θεσμό .
Εγώ σίγουρα τον γνωρίζω .
Είναι άλλο πράγμα να ψέγουμε τον θεσμό ως θεσμό , και άλλο πράγμα να ψέγουμε την υλοποιήσή του.
Ενα λάθος , φυσικά και δεν διορθώνεται με μία σειρά άλλων λαθών .
Δεν υπάρχει ακριβές δεδικασμένο , ούτε κάν από ελληνικές ταινίες .
Ηταν θεσμός μιάς εποχής , πάει και τέλειωσε . Πάμε παρακάτω.
Να μην σε νοιάζει πως φαίνεσαι στους άλλους.

Εξεφρασες την δίκη σου άποψη και τώρα την γνωρίζουμε κι εμείς.
 


Μηνύματα
12.496
Reaction score
14.648
Να μην σε νοιάζει πως φαίνεσαι στους άλλους.

Εξεφρασες την δίκη σου άποψη και τώρα την γνωρίζουμε κι εμείς.
Υπομονή ... θα φτάσουμε κάποτε στο όποιο επιθυμητό ... Ετος : 1911. Είναι και η ημέρα της γυναίκας σήμερα. Χρόνια Πολλά.



Soon after, Smyth composed her most famous, "The March of the Women" (1911) to words by Cicely Hamilton. The text was used to inspire women to unite and free themselves from patriarchal rule.[21] This eventually became the anthem of the WSPU and the suffragette movement.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.933
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top