Γιατι η αγορα τηλεορασης 4Κ ειναι για ηλιθιους!

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963

Καλα ακούγονται οσα λεει (αν και δεν μας αρεσουν), ξερει αυτος όμως η τζαμπα μας τα χωνει? Ισχυουν τα ιδια και για τους προβολεις? (τεινω να καταληξω στο μαλλον).
 
  • Like
Reactions: PMC

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.583
Ο παρουσιαστής του Pcsteps πέφτει στο ίδιο ακριβώς παράπτωμα για το οποίο κατηγορεί τους κατασκευαστές τηλεοράσεων. Υπερβάλλει για να εντυπωσιάσει το κοινό. :D
Χωρίς να έχει άδικο σε κάτι, η τεχνολογία έχει προχωρήσει και τα περισσότερα από τα προβλήματα που αναφέρονται έχουν λυθεί. Επίσης, είναι σχεδόν αδύνατον πλέον να βρεις νέο μοντέλο που να μην είναι 4K.
 


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Ενταξει, αλλα σε οσα λεει βαζει καποια επειρηματα. Βεβαια στο τελος χρυσωνει το χαπι (αναφερει 4 λογους που αξιζει η αγορα 4Κ). Αλλα μενουν τα επιχειρηματα του κατά ποσο ευσταθουν.
 

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Βέβαια έχει και ένα δίκιο εφοσων για να δεις 4Κ χρειάζεται προσπάθεια και δεν αρκεί μόνο η αγορά της καινούριας τηλεόρασης. Οι περισσότεροι δεν έχουν δει ποτέ 4Κ στην τηλεόρασή τους.

Το τηλεοπτικό σήμα είναι επιεικώς απαράδεκτο και video clubs που να νοικιάζουνε 4Κ ταινίες δεν υπάρχουν, τουλάχιστον στην Κόρινθο που μένω εγώ.
Οπότε πρακτικά μας μένει μόνο το Netflix και το κατέβασμα το οποίο είναι παράνομο.
 

Μηνύματα
564
Reaction score
1.008
Κι αυτος ο εξυπνος θελει να μας βγαλει ολους στο δρομο με το κυαλι για να βρουμε τιβι που δεν ειναι 4Κ. Λες και υπαρχουν πολλες.
Πολυ εξυπνος... πραγματι....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.469
πριν καιρό είχα ένα παλικάρι που έκανε πρακτική σε μένα
κάποια στιγμή μου έβαλε να δω αυτό το παλικάρι με το echo και το rt60 στον Θεό
είδα ότι παρά την προχειροδουλειά του είχε κάποια βιουζ που μάλλον του έδιναν θάρρος να συνεχίσει χωρίς ίχνος βελτίωσης

έκατσα και είδα κάποια βίντεο από περιέργεια

κάποια στιγμή λέω να τον τρολάρω και να φτιάξω ένα βίντεο

''γιατί το να βλέπεις Κυρίτση είναι......ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ''
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.145
Reaction score
18.976
Ουσιαστικά δίνει έμφαση στην αλλαγή από full hd σε 4k… Εκεί λέει δεν χρειάζεται να πουληθεί η παλιά τηλεόραση μόνο για αυτόν το λόγο. Αν κατάλαβα σωστά το βίντεο λέει ''μην παρασύρεστε,μην βιάζεστε'' μόνο για το 4k. Δεν προσπαθεί να πείσει να ψάξουμε να βρούμε full hd καινούρια να αγοράσουμε. Δεν του έδωσα πάρα πολύ σημασία (έχω ΄ηδη 4k έτσι κι αλλίως) άλλα αυτό καταλαβα...
 

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Ο παρουσιαστής του Pcsteps πέφτει στο ίδιο ακριβώς παράπτωμα για το οποίο κατηγορεί τους κατασκευαστές τηλεοράσεων. Υπερβάλλει για να εντυπωσιάσει το κοινό. :D
Άουτς ( δεν βλέπεται ο τύπος )
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
προχτες το COSMOTE εδειχνε αν θυμαμαι καλα το κορίτσια για φιλημα σε ποιότητα VHS.Στην αρχη νομιζα ότι κατι ειχανε τα ματια μου,απο τη θολούρα.Και μιλαμε για 4κ τρομαρα μας.
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Εγώ πέτυχα "Ρόδα τσάντα και κοπάνα" σε HD και έτριβα τα μάτια μου! Φοβερή ποιότητα. Δεν ήξερα ότι είχε βγει σε φιλμ για να σκαναριστεί.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.583
Κι αυτος ο εξυπνος θελει να μας βγαλει ολους στο δρομο με το κυαλι για να βρουμε τιβι που δεν ειναι 4Κ. Λες και υπαρχουν πολλες.
Πολυ εξυπνος... πραγματι....
Σε τέτοια βίντεο άποψης είμαι φυσιογνωμιστής.
Πριν πολλά χρόνια συνεργαζόμουν ως συντάκτης με περιοδικά της πληροφορικής και τις ελάχιστες φορές που πήγα σε συναντήσεις αντίκρισα άτομα "μπερδεμένα". Τι εννοώ... Ζήτω η τεχνολογία αλλά κάτω οι εταιρείες του κέρδους. Αυτό το σκεπτικό σε κάνει καχύποπτο με όλους και όλα, ενώ σε προχωρημένο στάδιο μετατρέπεσαι σε αρνητή της τεχνολογίας.

Η ομάδα του pcsteps κάνει πάντως καλή δουλειά και στην προσπάθεια να αυξήσει την επισκεψιμότητα δεν γίνεται να μη χρησιμοποιήσει τέτοιες πρακτικές.
 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
Τι εννοώ... Ζήτω η τεχνολογία αλλά κάτω οι εταιρείες του κέρδους. Αυτό το σκεπτικό σε κάνει καχύποπτο με όλους και όλα, ενώ σε προχωρημένο στάδιο μετατρέπεσαι σε αρνητή της τεχνολογίας.
ειναι οι λεγομενοι αριστεροι τεχνοκρατες......απλα προσπερνας.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.583
ειναι οι λεγομενοι αριστεροι τεχνοκρατες......απλα προσπερνας.
Έχω έναν τέτοιο φίλο που στήνει δίκτυα (ευτυχώς σε μικρές εταιρείες) και ακόμα χρησιμοποιεί XP γιατί δεν θέλει να είναι υποχείριο της Microsoft. :o:D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εφόσον μια συσκευή διαθέτει ικανό επεξεργαστή,τότε αξίζει τον κόπο ακόμα και για παρακολούθηση σε υλικό κατώτερης ανάλυσης από 4Κ.
Σε τέτοια βίντεο άποψης είμαι φυσιογνωμιστής.
Πριν πολλά χρόνια συνεργαζόμουν ως συντάκτης με περιοδικά της πληροφορικής και τις ελάχιστες φορές που πήγα σε συναντήσεις αντίκρισα άτομα "μπερδεμένα". Τι εννοώ... Ζήτω η τεχνολογία αλλά κάτω οι εταιρείες του κέρδους. Αυτό το σκεπτικό σε κάνει καχύποπτο με όλους και όλα, ενώ σε προχωρημένο στάδιο μετατρέπεσαι σε αρνητή της τεχνολογίας.

Η ομάδα του pcsteps κάνει πάντως καλή δουλειά και στην προσπάθεια να αυξήσει την επισκεψιμότητα δεν γίνεται να μη χρησιμοποιήσει τέτοιες πρακτικές.
Ζήτω οι ποιοτικές τηλεοράσεις,κάτω τα τηλεοπτικά σκουπιδοπρογράμματα - η πλειοψηφία δηλαδή.:sneaky:
Βέβαια έχει και ένα δίκιο εφοσων για να δεις 4Κ χρειάζεται προσπάθεια και δεν αρκεί μόνο η αγορά της καινούριας τηλεόρασης. Οι περισσότεροι δεν έχουν δει ποτέ 4Κ στην τηλεόρασή τους.

Το τηλεοπτικό σήμα είναι επιεικώς απαράδεκτο και video clubs που να νοικιάζουνε 4Κ ταινίες δεν υπάρχουν, τουλάχιστον στην Κόρινθο που μένω εγώ.
Οπότε πρακτικά μας μένει μόνο το Netflix και το κατέβασμα το οποίο είναι παράνομο.
Και μόνο για τα χαλαρωτικά,δωρεάν και νόμιμα βιντεάκια του Youtube που απεικονίζουν εξωτικές τοποθεσίες σε υψηλές αναλύσεις,θεωρώ ότι αξίζει η αγορά μιας 65άρας OLED.
Είναι σα να ανοίγεις κατά βούλησιν ένα ζωηρό δίαυλο σε ολόκληρο τον κόσμο μέσα από τον πεπερασμένο οικιακό χώρο.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Είναι σαν να μας λέει να μην πάρουμε καλό αυτοκίνητο γιατί δεν έχουμε ικανούς δρόμους! Το κριτήριο δεν είναι ο δρόμος αλλά η πολυτέλεια, η ασφάλεια, οι ευκολίες και πολλά άλλα. Έλεος πια με τους "γνώστες" Δεν αγοράζουμε κάθε μέρα τηλεόραση. Η τηλεόραση δεν είναι αναπτήρας να την πετάξουμε και να πάρουμε άλλη όταν τον επόμενο μήνα αλλάξει κάτι. Ειπώθηκε και παραπάνω, ένα μηχάνημα νέας τεχνολογίας και με μεγάλη υπολογιστική ισχύ δείχνει καλύτερα το απλό υλικό, τελεία!
Α, και κάτι τελευταίο, άλλο πράγμα είναι το future proof και early adopter's buy...
Γιάννης
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ωραία όσοι δε συμφωνείτε φαντάζομαι όλοι έχετε ήδη μια απο τις πρώτες 4κ..στην ίδια διάσταση με την προηγούμενη σας....:sneaky:
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ο τίτλος είναι καθαρό click-bait μιας και θα έπρεπε να λέγεται οδηγός αγοράς και σίγουρα όχι ο αναγραφομενος. Δεν έχεις έναρξη 30 λεπτά βίντεο με χαζό μουτσούνες και καραγκιοζιες για να αποδείξεις τα λεγόμενα σου, τα οποία έχουν άθλιο χιούμορ και εκφράσεις της πιάτσας, όταν έχεις επιχειρήματα.

Από την άλλη είναι ο μόνος τρόπος να πάρει views και κανα δυο χιλιάδες likes να γίνει «βαηραλ» και οτιδήποτε άλλο έχει ανάγκη ο εκάστοτε γιουτουμπερ για να κερδίσει τα προς το ζειν του.

Δεν έκατσα να δω ολόκληρο το βίντεο, δεν έχω την αντοχή να βλέπω τέτοιους γιουτουμπερ που τα ξέρουν όλα και έχουν άποψη επι παντός επιστητού και προφανώς η τεχνολογία δε θα περιμένει ποτε ο κύριος Κυριτσης θα είναι έτοιμος για να του λανσάρει το νέο προϊόν. Ο ίδιος όμως έχει την τεχνολογια στο «τσεπάκι» του και βιοπορίζεται εξαιτίας και χάρη σε αυτή.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Ο τίτλος είναι καθαρό click-bait μιας και θα έπρεπε να λέγεται οδηγός αγοράς και σίγουρα όχι ο αναγραφομενος. Δεν έχεις έναρξη 30 λεπτά βίντεο με χαζό μουτσούνες και καραγκιοζιες για να αποδείξεις τα λεγόμενα σου, τα οποία έχουν άθλιο χιούμορ και εκφράσεις της πιάτσας, όταν έχεις επιχειρήματα.

Από την άλλη είναι ο μόνος τρόπος να πάρει views και κανα δυο χιλιάδες likes να γίνει «βαηραλ» και οτιδήποτε άλλο έχει ανάγκη ο εκάστοτε γιουτουμπερ για να κερδίσει τα προς το ζειν του.

Δεν έκατσα να δω ολόκληρο το βίντεο, δεν έχω την αντοχή να βλέπω τέτοιους γιουτουμπερ που τα ξέρουν όλα και έχουν άποψη επι παντός επιστητού και προφανώς η τεχνολογία δε θα περιμένει ποτε ο κύριος Κυριτσης θα είναι έτοιμος για να του λανσάρει το νέο προϊόν. Ο ίδιος όμως έχει την τεχνολογια στο «τσεπάκι» του και βιοπορίζεται εξαιτίας και χάρη σε αυτή.
Σωστός!!!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.086
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top