Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
559
Reaction score
1
Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers. Αχχ ρε παλιοreviewers τι μας κάνατε. Φυσικά φταίει και ο Κόγιας, αλλά πρώτα από όλα φταίνε οι reviewers. Αδέρφια, από πού να αρχίσω και που να τελειώσω.

Κατ’ αρχήν, είναι το τεράστιο πρόβλημα του ασφαλιστικού. Ξέρατε ότι πίσω από όλους αυτούς τους υπεράριθμους διορισμούς στις θέσεις του δημοσίου και της τοπικής αυτοδιοίκησης, κρύβονται οι reviewers. Μα καλά, κανένας δεν βρέθηκε να τους πει ότι το δημόσιο θα πρέπει να λειτουργεί ως μια προοδευτική εταιρία. Κανένας δεν έπιασε έναν reviewer από το αυτί και να του πει: Εεεεε, τι κάνεις εκεί ρε λαμόγιο;;; Γιατί διορίζεις 15 και 20 επιπλέον υπαλλήλους από αυτούς που χρειάζεται η κάθε καρέκλα;;; Δεν μπορείς να καταλάβεις ότι θα "παράγεις" τις ίδιες υπηρεσίες με εικοσαπλάσιο μισθολογικό και συνταξιοδοτικό κόστος;;;
Δυστυχώς φίλοι μου, το βυζί της αγΕλλάδας κάτσιασε και το πρόβλημα του ασφαλιστικού… έσκασε για τα καλά. Και όπως όλοι θα έχετε αντιληφθεί, κανένας δεν έχει βγει ακόμα να αναλάβει τις ευθύνες του. Ούτε οι reviewers, αλλά ούτε και ο Κόγιας.

Αμμ το θέμα της "ακρίβειας" που το πάτε;;; Εεε σας πληροφορώ ότι και εδώ, υπάρχει τεράστια εμπλοκή των reviewers, όπου σε συνεργασία με τον Κόγια, δημιούργησαν καμιά 50αριά καρτέλ και ξετίναξαν τις τιμές των προϊόντων του κάθε κλάδου, με αποτέλεσμα ο άμοιρος νεοΈλλην πολίτης να μην μπορεί να ικανοποιήσει τις καταναλωτικές του επιθυμίες. Να φανταστείτε ότι μετά από αυτή την παράνομη δράση των reviewers και του Κόγια, οι πολίτες της χώρας μας, από εκεί που κατανάλωναν 4,7 φορές περισσότερα ηλεκτρονικά είδη, 5,3 φορές περισσότερα είδη διατροφής και 7,4 φορές περισσότερα είδη ένδυσης από τον μέσο Ευρωπαίο πολίτη, έπεσαν στις 4,2, στις 4,7 και στις 6,8 φορές για τα αντίστοιχα καταναλωτικά είδη.
Ρε παιδιά… μήπως τελικά η "ζήτηση" καθορίζει τις τιμές;;; Μπααααα. Δεν νομίζω. Μάλλον και εδώ οι reviewers θα φταίνε. Αααα και ο Κόγιας.

Και να ήταν μόνο αυτά!!! Εμμ δεν είναι μόνο αυτά, γιατί εδώ έχουμε και το θέμα με τις νεόκτιστες βίλες στα καμένα της Πάρνηθας, της Πεντέλης, της Χαλκιδικής και μερικών άλλων πρόσφατα λεηλατημένων περιοχών της χώρας. Ξέρετε ότι οι ιδιοκτήτες αυτών των νεόκτιστων οικημάτων είναι ως επί το πλείστον reviewers;;; Ξέρετε ότι η βίλα που βρίσκεται πίσω από τον πλάτανο της Μακρινίτσας είναι του Κόγια;;; Ξέρετε ότι πίσω από αυτό τον πλάτανο, παλιά υπήρχαν άλλοι τρεις όπου κάηκαν για να χτίσει ο κύριος Κόγιας την βιλάρα του;;;

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, έχουμε και την εμπλοκή των reviewers στις αποφάσεις που παίρνονται και πρόκειται να παρθούν γύρω από τα θέματα της παιδείας, με αποτέλεσμα να τίθεται σε κίνδυνο η "παρά-παιδία" που τόσα χρόνια στηρίζει το σύστημα και προασπίζει τη γνώση, τις επιστήμες και την έρευνα, συμβάλλοντας με αυτό τον τρόπο στην μετάλλαξη των περισσοτέρων εν Ελλάδι φοιτητών σε σπάνια είδη παπαγάλων-managers.
Αδέρφια ενωθείτε. Δεν θα τους περάσει. Μαζί θα αγωνιστούμε έτσι ώστε οι Έλληνες φοιτητές να σκορπάνε τα εκατομμύρια τους στα φροντιστήρια, να περνάνε μέσα από αυτό το ηλίθιο εξεταστικό σύστημα, να συμμετέχουν στα μαθήματα με τηλεπάθεια καθώς τις περισσότερες φορές οι τάξεις τους τελούν υπό κατάληψη και στο τέλος, μόλις έχουν καταλάβει ότι δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα, να πηγαίνουν και μια Αγγλία για να μάθουν πέντε πράγματα, μπας και κοτσάρουν κανένα χαρτί στο ταμπλό του ταξί που πρόκειται να δουλέψουν.

Αχχ βρε reviewers τι μας έχετε κάνει;;; Αχχ και συ βρε Κόγια τι μας έχεις κάνει;;;

Και μετά από όλα αυτά, έχεις τον άλλο να σου λέει ότι οι reviewers στην Ελλάδα και γενικώς, δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους. Μα καλά ρε μεγάλε, εδώ ο κόσμος χάνεται και εσύ κόλλησες επειδή ο άλλος δοκίμασε μια μηχανή χωρίς να την βάλει στην πρίζα. Οχχχ αδερφέ και συ. Μην κολλάς σε τέτοια θέματα. Σε θέλω να είσαι πιο διορατικός, αφού και στην πρίζα να την έβαζε, τα ίδια θα έγραφε.

Επειδή όμως αυτά είναι θέματα που τα έχουμε εξαντλήσει και σε προηγούμενες περιόδους χαμηλών θεάσεων των forums, θα πρότεινα να κάναμε κάτι πολύ πιο ουσιαστικό, έτσι ώστε να ξεσκαρτάραμε μερικούς από δαύτους.
Θα πρότεινα λοιπόν, να κάναμε μια συζήτηση γύρω από το πώς θα μπορούσαμε να κρίνουμε τους κρητικούς με καλύτερο τρόπο και να διαπιστώναμε αν τελικά αξίζουν ή όχι.

Προτείνω λοιπόν, να ξεκινούσαμε παίρνοντας μια συσκευή που έχει δοκιμαστεί από κάποιον reviewer (μπλιάχ, ούτε στο στόμα μου δεν θέλω να τους πιάνω), να την τοποθετούσαμε ακριβώς στο ίδιο σύστημα αναφοράς που έγινε η δοκιμή, να ακούγαμε ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα που ακολουθήθηκε κατά την διάρκεια της δοκιμής και στο τέλος να διαπιστώναμε αν θα ακούγαμε τα ίδια πράγματα.

Τι λέτε;;; Το βάζουμε μπρος;;;

Πέρα από όλα αυτά, εύχομαι στον φίλο μου τον Μιχάλη να είναι σιδεροκέφαλος με το νέο του internetικό αξίωμα. Φίλε Μιχάλη θα είμαι δίπλα σου στην νέα σου προσπάθεια. :444:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.184
Reaction score
20.837
Χριστέ μου, η πεθερά του του επέτρεψε επιτέλους να ανάψει το κομπγιούτερ...
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.737
Reaction score
7.530
Ελα βρε παιδια μην τσακωνεστε............αφου εσεις οι δυο φταιτε για ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

GF

Μηνύματα
941
Reaction score
27
Χριστέ μου, η πεθερά του του επέτρεψε επιτέλους να ανάψει το κομπγιούτερ...
Παρακαλω!! Κουμπιουτερ ειναι διοτι εχει κουμπια!:116:
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Νίκο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και είμαι σίγουρος ότι η βοήθεια σου θα είναι πολύτιμη για την κατηγορία.

Πάντως, το έχεις τάμα, οπότε μπαίνεις μετά από ένα διάστημα να γράψεις στη Hi Εnd, υπάρχει πάντα ένα θέμα για reviewers…

Θέλω, όμως, να σου επιστήσω την προσοχή ότι πλέον πνέει ένας διαφορετικός αέρας για τους Έλληνες reviewers.

Αν θυμάσαι, παλαιοτέρα, εσύ, ο Κόγιας, ο Κωτσης με τα αστεράκια του και διάφοροι άλλοι ακούγατε τα «εξ αμάξης» για όσα γράφατε στα περιοδικά…

Υ.Γ. Μετά την αποχώρηση του Ν. Τσαρουχα από την κατηγορία ως διαχειριστής, στην επόμενη χαιενταδικη καθιερωμένη έκθεση, δεν θα είναι πια ο επίσημος πρωτο-χορευτής του Avsite.

Με ομόφωνη απόφαση, ως ο πλέον αρμόδιος, ψηφίστηκε παμψηφεί ο Κ.Κόγιας. Για όσους έσπευσαν με pm να κλείσουν τον πρώτο χορό μαζί του, με λύπη μου σας ανακοινώνω, ότι τα μπλουζ είναι όλα πιασμένα. Οπότε, κύριοι, θα χορέψει μαζί σας μάλλον ένα ζεϊμπέκικο, ένα καλαματιανό, ένα συρτό…

Τώρα στην έκθεση θα γίνει ο εναγκαλισμός, στο Av Site; Θα δείξει...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.684
Reaction score
12.393
Deja vu... μήπως να αρχίσω με τα καινούργια μαργαριτάρια από την έκθεση στη Γερμανία? Θου κύριε τω στοματί μου!!!!:116:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Deja vu... μήπως να αρχίσω με τα καινούργια μαργαριτάρια από την έκθεση στη Γερμανία? Θου κύριε τω στοματί μου!!!!:116:
έχεις πράμα που σαλεύει???

για ρίξε μία μικρή πρόγευση...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.684
Reaction score
12.393
Re: Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

έχεις πράμα που σαλεύει???

για ρίξε μία μικρή πρόγευση...
Τα τρία καλύτερα συστήματα της Γερμανίας είναι τα εξής τέσσερα... το ακριβότερο από όλα:118: Να πω σελίδα;

Λοιπόν το αποφάσισα... θα πάψω να ασχολούμαι με δοκιμαστές όταν γνωστός και μη εξαιρετέος ρηβιούερ μάθει ότι η συχνότητα δειγματοληψίας δεν έχει καμία σχέση με τη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων...
Μήπως να πω και όνομα;
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κό

Λοιπόν το αποφάσισα... θα πάψω να ασχολούμαι με δοκιμαστές όταν γνωστός και μη εξαιρετέος ρηβιούερ μάθει ότι η συχνότητα δειγματοληψίας δεν έχει καμία σχέση με τη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων...
Μήπως να πω και όνομα;
Ντροπαλός μου είσαι...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.684
Reaction score
12.393
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και

Ντροπαλός μου είσαι...
Η αλήθεια είναι ότι κοκκινίζω λιγάκι αλλά το ξεπερνάω γρήγορα...:120:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Νικ Κορακακη ,που εισαι βρε παντρεμενακια?

Γιατι ανακατευεις τον Κογια? ε?
 

Μηνύματα
559
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και

Αν υπάρχεις στην πραγματικότητα και δεν είσαι μια δεύτερη φύση κάποιου που με έχει βάλει στο μάτι, σε πληροφορώ κύριε Μενιδιάτη, ότι από αυτά που γράφω, υπάρχουν αρκετά που μπορούν να σου φανούν χρήσιμα.

Τώρα, όσον αφορά τον ολοκληρωμένο της Edge, για τον οποίο είχες φάει τα μουστάκια σου και είχες στείλει αυτό το προσβλητικό γράμμα στο περιοδικό, θα σου ξαναπώ ότι οι περισσότερες τεχνικές πληροφορίες για το συγκεκριμένο μηχάνημα, προήλθαν από τον κατασκευαστή.

Οφείλω να σου πω δε, ότι όταν κάποιος θέλει να κριτικάρει τα γραπτά ενός δοκιμαστή, καλό θα είναι να έχει και εκείνος μια εμπειρία από το μηχάνημα. Αλλιώς... με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Όπως και να έχει, θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω από κοντά, πρώτων για να πεισθώ ότι είσαι υπαρκτό πρόσωπο και δεύτερον για να μου εξηγήσεις κάποιες άλλες απορίες που έχω από τα όσα είχες γράψει στο γράμμα σου.
 

Μηνύματα
559
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Νικ Κορακακη ,που εισαι βρε παντρεμενακια?

Γιατι ανακατευεις τον Κογια? ε?
Έλα ρε Νικ. Είχα κάτι προβλήματα με την πεθερά μου, αλλά όπως βλέπεις τα ξεπέρασα.

Όσο για τον Κόγια... εεε καλά αυτός φταίει για όλα. Να φανταστείς το άτομο είχε κάνει κόμμα με την πεθερά μου για να μου μπλοκάρει το κουμπιούτερ με τα κουμπιά όπως λέει και ο GF.

Εγώ όμως εξάρθρωσα την σπείρα και κλείδωσα την πεθερά στο ψυγείο. Μόλις πάω Βόλο, θα κλειδώσω και τον Κόγια για να ησυχάσει η ανθρωπότητα από όλα τα προβλήματα.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.684
Reaction score
12.393
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και

Αν υπάρχεις στην πραγματικότητα και δεν είσαι μια δεύτερη φύση κάποιου που με έχει βάλει στο μάτι, σε πληροφορώ κύριε Μενιδιάτη, ότι από αυτά που γράφω, υπάρχουν αρκετά που μπορούν να σου φανούν χρήσιμα.

Τώρα, όσον αφορά τον ολοκληρωμένο της Edge, για τον οποίο είχες φάει τα μουστάκια σου και είχες στείλει αυτό το προσβλητικό γράμμα στο περιοδικό, θα σου ξαναπώ ότι οι περισσότερες τεχνικές πληροφορίες για το συγκεκριμένο μηχάνημα, προήλθαν από τον κατασκευαστή.

Οφείλω να σου πω δε, ότι όταν κάποιος θέλει να κριτικάρει τα γραπτά ενός δοκιμαστή, καλό θα είναι να έχει και εκείνος μια εμπειρία από το μηχάνημα. Αλλιώς... με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Όπως και να έχει, θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω από κοντά, πρώτων για να πεισθώ ότι είσαι υπαρκτό πρόσωπο και δεύτερον για να μου εξηγήσεις κάποιες άλλες απορίες που έχω από τα όσα είχες γράψει στο γράμμα σου.
Καταρχάς Κύριε Κορακάκη δεν έχω μουστάκι και δε βάζω ποτέ κανέναν στο μάτι. Νομίζω δε ότι υπάρχουν άτομα εδώ μέσα να βεβαιώσουν την ύπαρξη μου.Κατά δεύτερον το μόνο που ζήτησα με το γράμμα μου στο περιοδικό ήταν μια εξήγηση για το αεικίνητο που καταφέρατε να φτιάξετε. Πως δηλαδή ένας ενισχυτής παράγει ισχύ από το αστείων δυνατοτήτων τροφοδοτικό του. Στο γράμμα μου αναφερόμουν σε πολλά ακόμα κακώς κείμενα που κατά καιρούς έχουν γραφτεί και όχι σε συγκεκριμένα πρόσωπα. Απλά πράγματα είναι... πληρώνω ΚΑΘΕ δίμηνο 6 ευρώ για αυτή την ενημέρωση που ανέφερες πριν και αυτή ακριβώς θέλω να έχω.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Καλα το οτι το MBL ηταν το καλυτερο και ακριβοτερο συστημα στην εκθεση δεν νομιζω οτι το αμφισβητει κανενας.
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Δεν έχω διαβάσει το συγκεκριμένο τεστ για την συσκευή που αναφέρετε, αλλά θα ήθελα να κάνω και εγώ μια παρέμβαση στην όμορφη συζήτηση σας.
Είναι ωραίες οι τεχνικές λεπτομέρειες και δεν έχω καμία αντίρρηση.
Από την άλλη, όμως, αυτό που με ενδιαφέρει πρωτίστως, πέρα από τις τεχνικές προδιαγραφές, είναι η Γνώση – Εμπειρία, που έχει κάποιος ο οποίος παίρνει μια συσκευή για τεστ.
Βασικότερο δε από όλα, είναι με τι σύστημα αναφοράς θα κρίνει την συσκευή.
Διαφορετικά πως θα ξέρω εγώ ο έρμος αναγνώστης, εκτός από τις προδιαγραφές, το τι στο καλό άκουσε ο συγκεκριμένος κύριος και πως το έκρινε.
Αν δεν έχει το ανάλογο σύστημα, οφείλει το περιοδικό να έχει χώρο με σύστημα.
Έτσι ώστε να μπορεί ο εκάστοτε reviewer να κάνει τις δοκιμές και να αποκομίσει τις πληροφορίες, που θα μας μεταφέρει.
Για να μην θυμηθώ ιστορίες, που δεν άνοιγαν καν τα μηχανήματα.
Τουλάχιστον ο Νίκος γράφει ότι το άκουσα με βάση αυτό το σύστημα, τις τεχνικές λεπτομέρειες τις παίρνει από το Site του κατασκευαστή και έβγαλε αυτά τα ακουστικά συμπεράσματα.
Καλά, άσχημα, αυτά άκουσε και για τα γραφόμενα του ο καθένας κρίνεται.

Μου τόπε ο Μπλάτσιος ντενεδοκέφαλος και με πλήρη εξάρτηση όπλα παλάσκες κλπ. Με ιδρώσατε πρώτη μέρα στη διαχείριση.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.684
Reaction score
12.393
Αν αυτό που θέλει ένα περιοδικό είναι καλόπιστοι αναγνώστες που συμφωνούν με οτιδήποτε διαβάσουν αναντίρρητα , κανένα πρόβλημα. Να γράφουμε ωραία γραμματάκια που να λέμε μπράβο σας, συγχαρητήρια, συνεχίστε έτσι, ευχαριστούμε για την ενημέρωση και άλλα τέτοια.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.684
Reaction score
12.393
Δεν έχω διαβάσει το συγκεκριμένο τεστ για την συσκευή που αναφέρετε, αλλά θα ήθελα να κάνω και εγώ μια παρέμβαση στην όμορφη συζήτηση σας.
Είναι ωραίες οι τεχνικές λεπτομέρειες και δεν έχω καμία αντίρρηση.
Από την άλλη, όμως, αυτό που με ενδιαφέρει πρωτίστως, πέρα από τις τεχνικές προδιαγραφές, είναι η Γνώση – Εμπειρία, που έχει κάποιος ο οποίος παίρνει μια συσκευή για τεστ.
Βασικότερο δε από όλα, είναι με τι σύστημα αναφοράς θα κρίνει την συσκευή.
Διαφορετικά πως θα ξέρω εγώ ο έρμος αναγνώστης, εκτός από τις προδιαγραφές, το τι στο καλό άκουσε ο συγκεκριμένος κύριος και πως το έκρινε.
Αν δεν έχει το ανάλογο σύστημα, οφείλει το περιοδικό να έχει χώρο με σύστημα.
Έτσι ώστε να μπορεί ο εκάστοτε reviewer να κάνει τις δοκιμές και να αποκομίσει τις πληροφορίες, που θα μας μεταφέρει.
Για να μην θυμηθώ ιστορίες, που δεν άνοιγαν καν τα μηχανήματα.
Τουλάχιστον ο Νίκος γράφει ότι το άκουσα με βάση αυτό το σύστημα, τις τεχνικές λεπτομέρειες τις παίρνει από το Site του κατασκευαστή και έβγαλε αυτά τα ακουστικά συμπεράσματα.
Καλά, άσχημα, αυτά άκουσε και για τα γραφόμενα του ο καθένας κρίνεται.

Μου τόπε ο Μπλάτσιος ντενεδοκέφαλος και με πλήρη εξάρτηση όπλα παλάσκες κλπ. Με ιδρώσατε πρώτη μέρα στη διαχείριση.
Άναψε κλιματιστικό... θα σου χρειαστεί:142:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Δεν εχει ρε. Δεν διαβασες? Ακομα στα πλακακια ειναι.

Μεχρι να βαλει κλιματιστικο, θα του παρει κανα δυο χρονακια...:142:
 

Μηνύματα
559
Reaction score
1
Αν αυτό που θέλει ένα περιοδικό είναι καλόπιστοι αναγνώστες που συμφωνούν με οτιδήποτε διαβάσουν αναντίρρητα , κανένα πρόβλημα. Να γράφουμε ωραία γραμματάκια που να λέμε μπράβο σας, συγχαρητήρια, συνεχίστε έτσι, ευχαριστούμε για την ενημέρωση και άλλα τέτοια.
Αναμφισβήτητα, ένα περιοδικό χρειάζεται την κρητική για να πάει μπροστά. Από την άλλη, όταν η κρητική γίνεται με ειρωνικό τρόπο (π.χ. μήπως να αρχίσω με τα καινούργια μαργαριτάρια από την έκθεση στη Γερμανία?), με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς (κύριε τάδε είστε ο μόνος που εκτιμώ γιατί τους άλλους δύο δεν τους εκτιμώ καθόλου κλπ. κλπ.) και με κακοπροαίρετους υπαινιγμούς, τότε λυπάμαι αλλά δεν μπορεί να εκληφθεί ως κρητική.

Πέρα από όλα αυτά όμως, εγώ θα ήθελα να σας γνωρίσω από κοντά και να αποφύγω τις συστάσεις από τρίτους. Θεωρώ ότι θα ήταν πολύ καλύτερα για να γνωρίσετε και εσείς ποιος κρύβεται πίσω από αυτά που διαβάζετε. Όπως και να έχει, θα ήθελα να σας πληροφορήσω εν ολίγοις ότι όταν κάνω μια δοκιμή, έχω συνεχώς στη σκέψη μου, όλους αυτούς τους φίλους που πρόκειται να την διαβάσουν. Το γεγονός αυτό, από μόνο του λειτουργεί ως μια πανίσχυρη "ντόπα" και μου δίνει την όρεξη να αφιερώνω αμέτρητες ώρες επάνω σε κάθε συσκευή που δοκιμάζω, τόσο ηχητικά, όσο και σε επίπεδο μετρήσεων.

Τώρα, όσον αφορά το θέμα των μετρήσεων, θα ήθελα να σας πω ότι όντως προσθέτουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια σε μια δοκιμή, αλλά για εμένα, πάνω από όλα μετράει αυτό που "μετράει" το αυτί μου. Έχω αμέτρητες εμπειρίες από ζωντανές εκτελέσεις, έχω αρκετά μεγάλη εμπειρία σε θέματα ηχοληπτικής, έχω μεγαλώσει σε ένα σπίτι με δύο μεγάλα πιάνα, μια κλασική κιθάρα και έναν αδερφό που από το πρωί ως το βράδυ έπαιζε μουσική, έχω υπάρξει μέλος συγκροτήματος στα vocals και γενικώς έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με την μουσική και το high end, που κανένα μετρητικό δεν μπορεί να περάσει σε πρώτη μοίρα στην δική μου αντίληψη.

Τώρα, αν κάποιος δεν έχει ασχοληθεί με την μουσική, δεν έχει εμπειρίες με μηχανές, δεν έχει παραστεί ποτέ μπροστά σε μια μεγάλη ορχήστρα και γενικώς ο ήχος των φυσικών οργάνων δεν είναι κάτι οικείο για τα αισθητήρια όργανα της ακοής του, τότε καλά κάνει και δίνει προτεραιότητα στα μετρητικά.

Κατά την γνώμη μου, πρέπει να υπάρχουν και τα δύο, αλλά πάνω από όλα θα πρέπει να βάζουμε την μουσική.

Τέλος πάντων, δεν θα ήθελα να δώσω μεγαλύτερη έκταση σε αυτό το θέμα, γιατί είναι κουραστικό να γίνεται μέσω της οθόνης. Θα επιμείνω να σας γνωρίσω από κοντά για τους λόγους που προανέφερα. Εκεί, θα έχουμε και την ευκαιρία να πούμε πολλά γύρω από όλα αυτά τα θέματα.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.018
Μηνύματα
2.885.435
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top