Γνωμες για Epson EH-TW7100

Μηνύματα
3
Reaction score
1
Καλησπερα,

Ειμαι να αναβαθμιζω τον γεροντο Benq 1070w+ σε κατι 4κ και τελευταια διαβαζω καποιες καλες αποψεις για τον Epson EH-TW7100. Εχει κανενας καποια αποψη για τον συγκεκριμενο προβολεα?
Βασικη χρηση θα ειναι ταινιες και ισως παιχνιδια (οχι πολυ απαιτητικα στο θεμα του lag) Ενα προβλημα ειναι οτι το δωματιο δεν ειναι και παρα πολυ σκοτεινο που οκ δεν ειναι τεραστειο θεμα εφοσον βλεπουμε κυριως βραδυ ταινιες αλλα και παλι θεωρω οτι τα 3000 λουμεν πρεπει να ειναι το μινιμουμ.

Ευχαριστω!
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Καλησπέρα! Για τι μέγεθος οθόνης μιλάμε και ποια η απόσταση προβολής;
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Αμέσως να του χαλάσετε το όνειρο του ανθρώπου ρε downers :D
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Που να ρωτούσαμε δηλαδή και τι υλικό θα προβάλει και με τι μέσο αναπαραγωγής εεεε :biggrin:
 

Μηνύματα
3
Reaction score
1
χαχα, καλα δεν περιμενω "αληθινο" 4κ φυσικα σε αυτο το ευρος τιμης. Εχω μια παλια οθονη (την κλασικη φτηνη καλη platinum 100'') και η αποσταση προβολης ειναι γυρω στα 3.5-4 μετρα.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
1
επισης μια ιδεα που μου κατεβηκε ηταν να ριξω λιγο την τιμη και να παω σε λιγοτερο φωτεινο Benq w2700 (με καλυτερη ποιοτητα εικονας) αλλα μετα να ψαξω για ALR Οθονη
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Μπορώ να σου πω για τον ....εγγονό του δικού σου, Βenq 2700 τον έχω δυο χρόνια σε 120 ίντσες.
Εξαιρετικός, δια χειρός Καστρουνη φυσικά!
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλημέρα φίλε μου,
Στην κατηγορία τιμής του 1500άρικου τρία προβολικά είναι πιστεύω ενδιαφέρον να κοιτάξεις Epson, Benq, Optoma,
ο Epson είναι Lcd και οι άλλοι δύο Dlp σίγουρα δεν αποδίδουν το 4K όσο η Sony και η Jvc αλλά προς τη τιμή τι είναι η εικόνα.
Όποιο και να επιλέξεις αν είχες σε 1080p θα δεις κάποια διαφορά, αλλά επειδή ο 1070 είναι Dlp μήπως να πήγαινες σε ίδιο προβολέα, εκτός αν δε είσαι ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
247
επισης μια ιδεα που μου κατεβηκε ηταν να ριξω λιγο την τιμη και να παω σε λιγοτερο φωτεινο Benq w2700 (με καλυτερη ποιοτητα εικονας) αλλα μετα να ψαξω για ALR Οθονη
Πρόσεξε, μην βιαστείς με την οθνη. Καλή η Alr, αλλά θέλει μεγάλη φωτεινότητα για να αποδόσει σωστά, από όσο γνωρίζω. Καλό είναι να ρωτήσεις τους πιο «ειδικούς» αν κάνει για τον όποιο προβολέα επιλέξεις…
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top