Γνωμες ενισχυτη δικαναλου για τα focal chora 826

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Kαλημερα στην ομορφη παρεα σας.Θα ηθελα ταφωτα σας για δικαναλο ενισχυτη καθαρα για μουσικη και μονο για τα focal chora 826.Τα ηχεια ειναι προσφατως αγορασμενα και σε περιοδο στρωσιματος.Εναν που εχω δει ειναι ο yamaha as 1200 new.Tι λετε και σεις καθε γνωμη σας ευπροσδεκτη και χρησιμη.Σας ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Kαλημερα στην ομορφη παρεα σας.Θα ηθελα ταφωτα σας για δικαναλο ενισχυτη καθαρα για μουσικη και μονο για τα focal chora 826.Τα ηχεια ειναι προσφατως αγορασμενα και σε περιοδο στρωσιματος.Εναν που εχω δει ειναι ο yamaha as 1200 new.Tι λετε και σεις καθε γνωμη σας ευπροσδεκτη και χρησιμη.Σας ευχαριστω
Η εταιρεία προτείνει 40-250W/8Ω, η ελάχιστη αντίσταση των ηχείων είναι 2,9Ω οπότε καταλαβαίνεις. Μια χαρά είναι ο 1200.
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Η εταιρεία προτείνει 40-250W/8Ω, η ελάχιστη αντίσταση των ηχείων είναι 2,9Ω οπότε καταλαβαίνεις. Μια χαρά είναι ο 1200.
Kαλημερα φιλε μου ναι ξερω ειναι λιγο ρευματοφορα και γενικα θελουν κατι αξιολογο.Απλα επειδη διαβασα και τα spec του yamaha και ειμαι με την εταιρεια ικανοποιημενος σε σχεση με κατι αντιστοιχες πιστευω πως θα ναι καλο ταιριασμα εκτος αν υπαρχει και καποιος αλλος παλι αξιοπρεπης.Σε ευχαριστω παντως για την ανταποκριση.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Τα εκανα ακροαση μαζι με τα 816 και μου αρεσαν....Τα 816 οχι ομως...Το 826 ειναι αλλο ηχειο!!! για πες αποψεις τωρα που τα εχεις στο χωρο σου πως τα ακους..? Ικανοποιημενος?
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Τα εκανα ακροαση μαζι με τα 816 και μου αρεσαν....Τα 816 οχι ομως...Το 826 ειναι αλλο ηχειο!!! για πες αποψεις τωρα που τα εχεις στο χωρο σου πως τα ακους..? Ικανοποιημενος?
Kαλημερα φιλε μου.Αν ενδιαφερεσαι για το συγκεκριμενο ηχειο με κλειστα ματια.Αψογο σε ολα.Ποιοτητα κατασκευης αποδοση χαμηλες μεσαιες ψιλες και πανεμορφα.Βεβαια δεν ξερω τι ενισχυτη εχεις γιατι θελουν καλα ρευματακια για να δειξουν την αξια τους.Τρομερα ηχεια και οχι κινεζικα οπως γνωστες μαρκες μεγαλες του χωρου.Καθαρα κατασκευασμενα στη Γαλλια.Καλο ενισχυτη αφθονο χωρο δωστα και σχετικα καλα καλωδια.Οτι θες βοηθαω ξανα.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απο ρευματα εχω μπολικα...θα τα τρεξω με προ-τελικο της Rotel...2X120...Ta εκανα ακροαση οπως σου ειπα και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...εχω ενα ενδοιασμο λογω λιτρων μηπως μπουμαρουν...σε τι τιμη τα πηρες, τελική...?
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Απο ρευματα εχω μπολικα...θα τα τρεξω με προ-τελικο της Rotel...2X120...Ta εκανα ακροαση οπως σου ειπα και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...εχω ενα ενδοιασμο λογω λιτρων μηπως μπουμαρουν...σε τι τιμη τα πηρες, τελική...?
Εχεις καλα μηχανηματα.Θα δουλεψουν αψογα και θα δειξουν τις δυνατοτητες τους.Απο μπουμαρισμα αν και το bass reflex το εχουν μπροστα δωστους λιγο χωρο. 30 -40 cm απο πισω και πλαι και αναλογα το χωρο.Οσο για το κοστος μετρητοις καλυτερη τιμη στα 1.200ε.Αγορασε τα αφοβα ειναι και κουκλια.Εγω τα παντρευτηκα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top