Γνώμες για προτζέκτορα.

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπέρα σε όλους στην ομάδα,

Θα ήθελα γνώμες για ένα προτζέκτορα το οποίο θα το χρησιμοποιώ στο εξοχικό σε εξωτερικό χώρο για ταινιές, αγώνες και λίγο gamming, καθώς και στο σαλόνι για home cinema.
Εχω δεί τον BenQ TH575 3D, θα ήθελα γνώμες και τι άλλο προτείνετε.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Oταν ζηταμε γνωμες καλο ειναι να δινονται περισσοτερες πληροφοριες αποσταση,διαστασεις οθονης, φωτισμος και κυριως μπατζετ.
Οπως επισης παντα πρεπει να εχουμε υπολογισει στα υποψη και την/τις ?οθονες στο κοστος...
Μαντευοντας απο τα γραφομενα σου τολμω να πω ...μην ψαχνεσαι σε κατι αλλο αρκει να προβαλεις σε γκρι χρωμα ...εαν κατι δε σου αρεσει.. :)
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Η απόσταση είναι γύρω στα 4 μέτρα, για τον φωτισμό θα ήθελα να παίζει και με κάποιο φως ανοιχτό οχι μόνο στο απόλυτο σκοτάδι ή πχ. απόγευμα που έχει φυσικό φως.
Οθόνη δεν έχω ψάξει, έλεγα να προβάλω στον τοίχο, για το χρώμα του δεν πρέπει να είναι άσπρο?
Το μπατζετ είναι μέχρι 700€
 

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
950
Reaction score
978
Σε αυτά τα χρήματα ξέχνα το Home cinema, θα έιναι data προβολέας ότι και να πάρεις. Δηλαδή θα παίζει γκρί αντί μαύρο στον τοίχο σου. Η καλύτερη λύση είναι να βρείς κάποιο καλύτερο μεταχειρισμένο , ας είναι 1080 με contrast καλό. Αλλιώς θα παίζεις Diablo 4 σα ξεθωριασμένο, αν πάρεις data με αρκετό φως, σκέψου να βάψεις τοίχο με ένα τόνο γκρί μέσα. Σαν τις παλιές firehawk
 

Μηνύματα
305
Reaction score
306
Καλησπέρα σε όλους στην ομάδα,

Θα ήθελα γνώμες για ένα προτζέκτορα το οποίο θα το χρησιμοποιώ στο εξοχικό σε εξωτερικό χώρο για ταινιές, αγώνες και λίγο gamming, καθώς και στο σαλόνι για home cinema.
Εχω δεί τον BenQ TH575 3D, θα ήθελα γνώμες και τι άλλο προτείνετε.
Νομίζω για το εξοχικό με τον BenQ, θα είσαι μια χαρά, μπορείς να πάρεις και μια οικονομική φορητή οθόνη από τα φωτογραφικά να την τοποθετείς κατά βούληση.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.244
Reaction score
27.878
Γνώμη μου είναι ότι με τα 700 ευρώ σήμερα μπορεί κανείς να πάρει προβολέα με καλύτερη εικόνα από αυτόν που κόστιζε 2500 € πριν 4 - 5 χρόνια.
Και Full HD θα είναι και φως θα έχει και καλό μαύρο και όλα τα καλά.

Παράδειγμα έχω από έναν Epson data, δεν θυμάμαι μοντέλο, που όταν τον στήσαμε (πριν έναν χρόνο περίπου) και είδα εικόνα έπαθα πλάκα.
Φως, χρώματα, μαύρο, ζωντάνια και άψογη κίνηση.
Μοντέλα υπάρχουν πολλά, διαλέγεις κάποιον και βουρ. :)
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.694
Μηνύματα
2.870.126
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top