Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή





Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Είχα αγοράσει ένα τέτοιο ηχειάκι bluetooth της JBL.
177442_01_Clip_2.jpg


OK.

Δεν είχα δει ότι στις οδηγίες χρήσης διευκρινίζει κάτι πολύ σημαντικό.
cplip corel.jpg


Και λέω: υπάρχει περίπτωση κάποιος να χρησιμοποιήσει το αλουμινένιο κρικάκι από το μεγαφωνάκι για να κάνει αναρρίχηση;
Μάλλον υπάρχει.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Άρχισαν πάλι ...

''Καλή παναγιά''

Ούστ ρε!
Σταματα μαρη, καλη παναγια να εχεις!
Ειμαστε κι εμεις που πιστευουμε καλε στον θεουλη και το βλεπουμε στη ζωη μας, ενοχλαμεε;;!
8-);)
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Εδώ στην γειτονιά μου δεν έχουν πάει διακοπές φέτος.
Άλλες χρονιές έβλεπες 4-5 αυτοκίνητα σ όλο τον δρόμο.

117646597_1008528499567261_2721722604619015465_n.jpg
 



D

Deleted member 35

Guest
Σήμερα στον καφέ είχα μια ενδιαφέρουσα κουβέντα για την τεχνολογία και τους επαγγελματίες. Κλασικά η κουβέντα άρχισε με ένα συγκριτικό μεταξύ Apple Mac Pro και Custom PC και εξελίχθηκε στο ότι οι "επώνυμες" εταιρίες είναι νταβατζίδες για το support τους. Εννοείτε πως κάποιος μπορεί να φτιάξει μια μικρή εταιρία που να μη χρειάζεται support. Και τρέχοντας πχ Linux θα μπορείς να ρωτήσεις σε ένα forum για πιθανά προβλήματα ενώ ο υπολογιστής είναι χαλασμένος.

Και όλα αυτά γνωρίζοντας πως για 6 χρόνια εργαζόμουν σαν υπάλληλος σε πολυεθνική και έχοντας απόλυτη εμπειρία σε αυτό το κομμάτι.

Σημειωτέον πως αυτή η κουβέντα έγινε στον πρώτο καφέ με φίλους μετά τη λήξη της καραντίνας. Κοινώς είχα να τους δω από το Μάρτιο.
 


D

Deleted member 35

Guest
Μετά από 5 μήνες, αντί να μιλήσετε για γκόμενες, μπάλα και αμάξια, μιλήσατε για Linux?

Δε θα γράψω τι σκέφτομαι αυτή τη στιγμή. 😇
Και είχα βάλει στόχο όλο το καλοκαίρι να μην βγω για καφέ αλλά να την βγάλω στην παραλία καθόσον οι φίλοι είναι ολίγον μούχλες. Αλλά σήμερα χρονιάρα μέρα ξύπνησα στις 7 και πήγα για μπάνιο. ΕΕΕ είπα να πάω και για καφέ για να μη λένε ότι έχω χαθεί. Τελικά επιβεβαιώθηκα. Και όχι μόνο αυτό αλλά καθόντουσαν και ΜΕΣΑ στην καφετέρια αντί να πάνε πλατεία κάτω από δέντρα. Η απόλυτη μούχλα.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Και είχα βάλει στόχο όλο το καλοκαίρι να μην βγω για καφέ αλλά να την βγάλω στην παραλία
Είναι καλό να βάζεις στόχους. Είναι ακόμη καλύτερο να τους πετυχαίνεις. Στόχοι = καλό.
 

D

Deleted member 35

Guest
Είναι καλό να βάζεις στόχους. Είναι ακόμη καλύτερο να τους πετυχαίνεις. Στόχοι = καλό.
15 μέρες έμειναν και λύγισα. 😭. Ένα από τα καλά του κορωνοιού με εμένα ήταν αυτό. Λόγω δουλειάς δεν κλείσαμε και όχι μόνο αυτό αλλά είχα και απόλυτη ελευθερία κινήσεων. Οπότε δεν κατάλαβα καθόλου κλεισούρα. Μάλιστα έβαζα ελάχιστη δουλειά και τα ΣΚ ώστε να βγαίνω έξω χωρίς SMS. Καλόμαθα όμως και αποφάσισα τον παραπάνω στόχο. Τα άλλα τα ζούδια όμως έφαγαν το "αγγούρι" της καραντίνας και αντί να αλλάξουν μυαλά συνέχισαν τις ίδιες χαζομάρες. Κλεισούρα και άγιος ο θεός.

Εγώ κάθε ΣΚ έχω ξενύχτι μέχρι αργά. Φέτος το καλοκαίρι μου έχει θυμίσει φοιτητικά καλοκαιρια. Είτε με τους "παραλιακούς" φίλους στη θάλασσα είτε με άλλους εδώ στην πόλη. Αλλά η συγκεκριμένη παρέα εκεί στα δικά της.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Θυμάστε πριν το Internet που όλοι νόμιζαν ότι η αιτία της βλακείας ήταν η μη πρόσβαση σε πληροφορίες;
Ε, λοιπόν, ΔΕΝ ήταν αυτό...
Αφού οι πληροφορίες για βλάκες είναι περισσότερες, λογικό είναι.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top