Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
Μπαίνει η άλλη φουριόζα στο σπίτι με ύφος (ψιλο)αλαφιασμένο...

- Έχουμε πρόβλημα! Δεν ξέρω αν μπορείς να το διευθετήσεις!

Α-μάν λέω. Τί έγινε πάλι! Έρχεται στην αυλή αστεροειδής σε μέγεθος Πελοποννήσου; Μας δήμευσαν το μαυσωλείο; Γέμισε το γκουγκλντράιβ; Γέμισε ΚΑΙ το άι κλάουντ;

- Έληξε η κάρτα καυσαερίων και ξέχασα να στο πω! Τί κάνουμε τώρα;;;

Ω να σου χ...

Γυναίκες ρε μαλάκα! Γυναίκες...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
- τό πιο οικονομικό οικειακο βαρόμετρο/υγρόμετρο , είναι τά τσιγάρα ή οι όρχεις ... για αυτό κάθε μη καπνίστρια χρειάζεται έναν άντρα στην ζωή της :smoke:... οι άλλες , κανα δυο για cross check
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
... ναι αλλά τό κλασικό ωράριο τού ρεβεγιόν , δεν είναι δέκα το βράδυ με πέντε περίπου τά ξημερώματα ; ... :unsure:
 






Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.919
Reaction score
7.992
Λοιπόν ή τό έχεις ή δεν το έχεις! Από μικρός με έτρωγε το σαράκι με τον ήχο. Κάθε Χριστούγεννα ήταν καθιερωμένο το Δώρο από τους Γονείς! Με μεγάλη αγωνία λοιπόν περιμέναμε και παραμονή Χριστουγέννων ''ανεβαίναμε'' Αθήνα για επίσκεψη σε πολυκατάστημα της εποχής (Μινιόν - Λαμπρόπουλοι κλπ). Θυμάμαι κάποια φορά, εντοπίζω στην βιτρίνα μια κουρσάρα γύρω στους 40 πόντους κόκκινη κάμπριο που στο πίσω μέρος, εκεί που βρίσκεται το πορτ μπαγκαζ είχαν ενσωματώσει ένα μίνι πικάπ (δηλαδή είχε ένα κοκάλινο υποτίθεται πλατό με διάμετρο γύρω στα 3-4 cm, από το ίδιο υλικό μινι βραχίονας και βελόνα και 4-5 δισκάκια και αυτά πλαστικά που έπαιζαν αντίστοιχα κάποια κομμάτια της εποχής (Ελληνικά μάλιστα) για λίγα δευτερόλεπτα) . Όλο αυτό το αποτέλεσμα έβγαζε ένα τελείως πρόχειρο αποτέλεσμα - σαν τα αγιοβασιλιάτικα παιχνίδια, όμως .... ήταν αρκετό στο να με εντυπωσιάσει..... και το ζήτησα! Σημειωτέο Ελληνικής κατασκευής! Δεν κράτησε πολύ, όπως ήταν φυσικό .... όμως εμένα μου άρεσε!

Δεν βρήκα κάτι παρόμοιο στο διαδίκτυο και σας παρουσιάζω το παρακάτω....

 
Last edited:


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Αυτός έκανε κάτι σαν πάρτι. Μπουκάρει η αστυνομία, βρίσκει

στη διαπασών τη μουσική
βρίσκει ότι

λειτουργούσε και στερεοφωνικό συγκρότημα
ψάχνει για subs, από εδώ το sub, από εκεί το sub, πουθενά sub και τελικά:

Ο ιδιοκτήτης της αποθήκης συνελήφθη, του επιβλήθηκε πρόστιμο 3.000 ευρώ
Προσέχτε, δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα. Οι βόριοι άρχισαν να κάνουν έρευνα για τήρηση του νόμου των subwoofer.

παράλληλα έκαναν χρήση στερεοφωνικού συγκροτήματος που αναπαρήγαγε μουσική, παραβιάζοντας με αυτόν τον τρόπο
το νόμο περί τουλάχιστον 2 subwoofer.

Πηγή.
 




Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Τοποθετώντας ένα σφηνοποτηρο στην θέση του βρήκα άλλο ένα ,το οποίο με πήγε στις παλαιές ένδοξες ημέρες μου ως DJ,από αυτό το απίστευτο club.
IMG_20210107_140252.jpg

Και λόγο του ότι δεν πετάω πράγματα θυμήθηκα ότι στην αποθήκη υπάρχει και κάτι ακόμη από τον ίδιο χώρο,για ένα συγκεκριμένο απίστευτο εβδομαδιαίο event.
IMG_20210107_140522.jpg
 


Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
το χω δει αυτο το αυτοκολητο νομιζα οτι ειναι εταιρια σανιδας wind surf.. 🐒
Τοτε τα μαγαζια δουλευαν επτα ημερες την εβδομαδα και τις καθημερινες ηταν το νοημα της διασκεδασης.Οι rock τριτες ηταν το κατι αλλο στο wild.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Τοτε τα μαγαζια δουλευαν επτα ημερες την εβδομαδα και τις καθημερινες ηταν το νοημα της διασκεδασης.Οι rock τριτες ηταν το κατι αλλο στο wild.
για τι εποχη μιλαμε ;
τις αλλες μερες τι επαιζε ;
δεν εχω ιδεα.. δεν πήγαινα ποτε σε μαγαζια που μαζευουν (πολυ) κοσμο..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
με έπεισε το γωγουλίνι να παραγγείλουμε από ένα καινούριο μακαρονάδικο (που της είπε η βλαμμένη η κουμπάρα της)
ομολογώ ότι ήρθαν γρήγορα...
αν και πρωτότυπες σάλτσες (πήρα μία με λιαστή ντομάτα προς το πικάντικο και μία με μανιτάρια+ τρούφα) δεν με ενθουσίασαν...ήταν στεγνά...δεν έμεινε για παπάρα στον πάτο

+ οι μερίδες ήταν για ορεκτικό (και το ρώτησα το παπαρίδι στο τηλέφωνο....>:()
την δικιά μου σχεδον την έφαγα για να αφήσω και το γωγουλίνι να δοκιμάσει

να παραγγείλω 2 πιτόγυρα να στρώσω στομάχι....ή θα παρακαλάω από μέσα μου το γωγουλίνι να μην φάει το δικό της?
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.157
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top