Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή






daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Γίδια! Ζώα! Ψεκια! μπουρδ3λο κρατος

πριν λίγο αρπάχτηκα με 3 ζώα γονείς σε ένα πάρκο …:η καθυστερημένη μάνα με ΑΜΕΑ παιδι άναψε τσιγάρο ακριβώς δίπλα μου στην κούνια που ανεβασε το παιδί της…της λέω με ωραίο τρόπο ότι απαγορεύεται κ μου την έπεσε άλλη μια μάνα ψεκι κ ένας μπούλης να μου πει ότι είναι ανοικτός χώρος κ ότι είμαι υπερβολικός…
τους λέω που ζείτε; υπάρχει αντικαπνιστικός νόμος εδώ κ χρόνια
απαγορεύεται το τσιγαρο στην παιδική χαρα!!
επιμένουν αυτοί ότι είναι ανοιχτός χωρος
τους λέω εφόσον θεωρείτε ότι έχετε δίκιο…αρα είστε άνετοι να καλέσω την αστυνομία τωρα κ να σας δει με αναμμένο τσιγάρο μέσα στην παιδική χαρα….
το ένα ψεκι η μάνα μου λέει κάλεσε
παίρνω τηλ. να καλέσω το 100
πετάγεται ο μπουλης
φίλε έλα δεν χρειάζεται αυτό τωρα
μα γιατί; του λέω…η κυρία νιώθει ασφάλεια ότι δεν θα πάθει τιποτα
κ συνέχιζε το ΖΩΟΝ να μου λέει ότι θα κάνει ότι θέλει κ ότι ξερει καλύτερα από μενα για την υγεία του παιδιού της κ άλλες π1πες…

φεύγω κ πάω να καλέσω το 1142 τηλ καταγγελιών για το τσιγαρο
ξεκινά ο τηλεφωνητής ότι κάλεσα στο υπουργείο υγείας κ μετά με πετά στο σερβις της xiaomi ρε φίλε!!!! >:(:headbang:
στην αρχή νόμιζα ότι δεν άκουσα καλά κ ότι μάλλον θα ήταν καμία διαφήμιση …κ τελικά το σηκώνει ένα τυπακι κ μου λέει ότι όντως το 1142 ανήκει στην εξυπηρέτηση της xiaomi!!!! και το χειρότερο απ όλα είναι ότι δεν υπάρχει πλέον τηλέφωνο για καταγγελίες για τσιγαρο όσο κ να έψαξα… τιποτα!!! μπ0υρδελο πάλι! φούσκα νόμος !! άι σιχτιρ άλλο!! >:(>:(>:(>:(
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Ξεφτιλίστηκα σήμερα... Πώς πέρασε η Κυριακή σου Δημητράκη;

20211205_133622.jpg


Ξυπνάω νωρίς, βλέπω ωραία μέρα μετά απο καιρό, με πιάνει τρέλα να πάω τελευταία βαρκάδα.
Τακτοποιώ, ελέγχω τα πάντα, ξυπνάει το Ντολμαδάκι νωρίς κατά τις 10:30, παίρνω τηλέφωνο τον παρκατζή γιατί τα δικά μου δεν κάνουν για γλίστρες, ετοιμαζόμαστε, κοτσάρουμε και πάμε στο Χαλκούτσι όπου δεν έχω ξαναπάει ποτέ αλλά έμαθα* πως μόνο εκεί έχει, κοντά, καλές γλιστροσυνθήκες.

Φτάνουμε, συστηνόμαστε, κοτσάρει ο Δήμος το βαρκί, αμάν! Ξέχασα τα κλειδιά ο μ@λ@κ@ς... 😭
Ξεκινάω του σκοτωμού, γυρνάμε στα Κιούρκα σε 20 λεπτά, αρπάζουμε τα κλειδιά, πάλι του σκοτωμού φτάνουμε στο πάρκινγκ σκαφών. Ο Δήμος έχει φύγει, ο πολύ ευγενικός ξένος το κοτσάρει και ξαφνικά βλέπω οτι λείπει το μαξιλάρι που μπαίνει επάνω στο ψυγείο πάγου/αποθηκευτικό χώρο. :mad::mad:
Φρικάρω, μου μπαίνουν μαύρες σκέψεις για όσο έλειπα αλλά του λέω να πάμε να το ρίξουμε.


Άδειο το καπάκι. 🤬

20211205_133608.jpg


Το ρίχνουμε, κάνουμε βόλτες όνειρο μέχρι Ερέτρια αλλά ξεπαγιάζουμε παρά τον ήλιο και τη λαδιά γιατί φοράω λεπτό fleece και κουρελοσόρτς ξυπόλυτος, μετά απο μία ώρα ειδοποιούμε κι έρχεται να μας βγάλει.
Το πλένει κάπως ενώ επιμένω οτι δεν χρειάζεται, πληρώνουμε και φεύγουμε. Το μυαλό και των δύο στο μαξιλάρι που αν φτιάξουμε δεν θα είναι ίδιο και original ενώ δεν μπορούμε να το φέρουμε απο τα Στέιτς/Φλορίδα γιατί θα κοστίσει ο κούκος αηδόνι και θα κάνει τέσσερις-πέντε μήνες το λιγότερο για να έρθει με άλλα.

20211205_133121.jpg


20211205_133131.jpg


Επιστρέφουμε απο τον πρώτο κακό λάθος δρόμο μέσω Οινοφύτων που μας είχε πάει το γ@μωνάβι του Juke, πουθενά το μαξιλάρι... >:( Αν πέταξε, στην εθνική θα συνέβη προφανώς.
-Αν πάμε με το Mini, μου λέει το Ντολμαδάκι, ξαναπάμε να ψάξουμε την εθνική.
Αμφιβάλλοντας λέω ΟΚ.
Πάμε σπίτι, ξεκοτσάρουμε, αλλάζουμε αυτοκίνητο και πάμε για τρίτη φορά προς τον Ωρωπό...
Στις στροφές μετά τα έργα της εθνικής εκεί που είχε πέσει ο δρόμος παλιά, βλέπω το μαξιλάρι δεξιά στην άκρη!!! 😍🥰
Σταματάμε, ορμάει το Ντολμαδάκι μη μας πατήσει καμνιά νταλίκα, το τσεκάρει, άθικτο! Το βάνει στο πορτμπαγκάζ και γυρνάμε σπίτι.
Προχθές καθάρισα όλα τα κουμπιά (snaps, τρουκ ελληνιστί) απο τ' αλάτια και τις οξειδώσεις και τα γράσαρα... 😂

20211205_132229.jpg


*απο εκλεκτό μέλος

Bonus το καλύτερο κανάλι σε όοοοολο το γιούτουμπ: Miami Boat Ramps!
 






exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Ti πλάκα έχουν οι ηλικιωμένοι όταν "μιλούν" μέσω εφαρμογών ,ειδικά τέτοιες ημέρες για ευχές...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Ti πλάκα έχουν οι ηλικιωμένοι όταν "μιλούν" μέσω εφαρμογών ,ειδικά τέτοιες ημέρες για ευχές...
Μία θεία έστειλε χθες στη γυναίκα μου τρία μηνύματα με τυχαία νούμερα... :roflmao:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.384
Reaction score
93.952
...και δεν θα πιάσεις κανένα απ' αυτά!
 




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.182
Reaction score
27.655
Τελείωσε και για φέτος. Υπέροχη ήταν!
Ο Barenboim διηύθυνε την ορχήστρα με πολύ "απαλό τρόπο", με λίγες και μικρές κινήσεις.
Υπέροχος ο μπλε Δούναβης με τα κύματά του.
Ακούσαμε και το Radetzki march, που πάντα παίζουν στο τελείωμα, με μερικές διορθώσεις και από ότι είπαν έτσι θα παίζεται από εδώ και στο εξής.


Το είδατε βρε, ή βλέπατε τα πανηγυρτζίδικα των ιδιωτικών καναλιών;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.064
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top