Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Βαρέθηκα να περιμένω τα κρύα:

Πρνάρια!
20230111_200744.jpg


Βαρέθηκα επίσης να βλέπω φορτιστές στην κουζίνα:

20230111_201039.jpg


Άφησα μόνο έναν Stihl κι έναν Makita στην κουζίνα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Ζηλευω πολυ τα τοματινια 🥰
[Προώθηση αγγελίας]Για τους φίλους που ρωτούν τι κάνουν τα ντοματέλια[/Προώθηση αγγελίας]

Αύριο κόβω τα κόκκινα, εξαντλήθηκε η υπομονή μου κι έρχονται βροχές.

20230118_174100.jpg
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
[Προώθηση αγγελίας]Για τους φίλους που ρωτούν τι κάνουν τα ντοματέλια[/Προώθηση αγγελίας]

Αύριο κόβω τα κόκκινα, εξαντλήθηκε η υπομονή μου κι έρχονται βροχές.

View attachment 277995
Περιμένω να μου φέρεις έστω και ένα για να δω τι σόι γεύση έχουν.

Αααα επίσης αν έχεις κάνα γνωστό με πρόπολη γιατί βρίσκω μόνο από μπολιασμένους παραγωγούς και δεν θέλω να με μολύνουν.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Περιμένω να μου φέρεις έστω και ένα για να δω τι σόι γεύση έχουν.
Κανονική, επειδή όμως υποθέτω είναι χειμώνας και κάνουν μήνες να ωριμάσουν είναι ζουμερότερα νερουλότερα του επιθυμητού. :)
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
[Προώθηση αγγελίας]Για τους φίλους που ρωτούν τι κάνουν τα ντοματέλια[/Προώθηση αγγελίας]

Αύριο κόβω τα κόκκινα, εξαντλήθηκε η υπομονή μου κι έρχονται βροχές.

View attachment 277995
Πολλα ζιζανια βλεπω απο κατω !
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Λοιπόν, αυτή τη στιγμή μου έχει σπάσει τα νεύρα το παρακάτω εξαεριστικό κουζίνας τον οποίο άνοιξα τραβώντας το κορδονακι του και τώρα δεν κλείνει με τίποτα! Βοήθεια!

IMG_20230128_160421.jpg
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Λοιπόν, αυτή τη στιγμή μου έχει σπάσει τα νεύρα το παρακάτω εξαεριστικό κουζίνας τον οποίο άνοιξα τραβώντας το κορδονακι του και τώρα δεν κλείνει με τίποτα! Βοήθεια!

View attachment 279161
για αρχή ψυχραιμία και κάνε μας μια παρουσίαση για την άγνωστη αυτή συσκευή που μοιάζει με σοβιετικό βηματοδότη :biggrin:
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Αχαχα... σοβιετικος βηματοδότης!

Καλέ εξαεριστικό είναι, γαλλικό. Ζαμε Κορωπί.

Σταμάτησε μου του. Τρελλοί αυτοί οι Γάλλοι.

IMG_20230128_213919.jpg
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Σκέφτομαι,ποσες δικαιολογίες μπορεί να βρει ενας υγιής άνθρωπος για να μην σηκωθεί από τον καναπε του…

Βρέχει,χιονίζει,κάνει κρύο ( -2 C ),ο καιρός είναι μουντός…..

Σήμερα σ ένα οδοιπορικό για αθλητικούς τύπους - κατά βάση νέους ανθρώπους - συνάντησα ενενήνταχρονο στην ομάδα με εγχείρηση ανοικτής καρδιάς και έξι by pass στο πρόσφατο παρελθόν του ν αναρριχιεται / αναρριχειται με τέτοια ζηλευτή αποφασιστικότητα!Αυτο που δεν ήξερα είναι ότι έχει αναρριχηθεί και στα Ιμαλάια,έχει ταξιδέψει στους παγετώνες της Γροιλανδίας …( μου έδειχνε με περηφάνεια τα κατορθώματα του σε φωτογραφίες).Κι εγώ σαν πρωτάρης πήγα δίπλα του να του προσφέρω κάποιο είδος συμπαράστασης η βοήθειας κι αυτός μου εξηγεί πως καθημερινά «παίρνει τα βουνά» μόνος του περπατώντας χιλιόμετρα σ αυτά…

Δεν κοιμήθηκα όλη τη νύχτα από το άγχος αν θα τα καταφέρω,όχι τόσο για τα 14 χλμ αλλά για την απότομη ανάβαση ( καρδιογράφημα σωστό!) στα 550 μ μέσα από αχαρτογράφητα μονοπάτια - είχαμε οδηγό πεζοπορίας - και μερικές πτώσεις ανθρωπίνων κορμιών από τον πάγο ….Δεν ήμουν ανάμεσα τους!:biggrin:

Νοιωθω περηφάνεια που τα κατάφερα και βρισκόμουν πάντα μπροστά….ακολουθούσε ένα πλήθος σαράντα ατόμων!

59B31DBC-4006-4C1D-A75B-3D358C2D7E46.jpeg


57CA2A38-7D7E-433E-A448-E4EA37C8B3A1.jpeg
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Πήγαμε σήμερα σε ένα υφασματάδικο στο κέντρο (από τα "παραδοσιακά", στην Καλαμιώτου και πέριξ) να βρούμε ένα ύφασμα για τα πάνελ (που ΘΑ φτιάξω) να είναι ίδιο χρώμα με το ταβάνι. Τα camira είναι κοντά, αλλά όχι όσο θέλω.

Λέω σε ένα παιδί εκεί, θέλω ένα ύφασμα σε αυτό το χρώμα (είχα ένα δείγμα) αλλά θέλω... να είναι και ηχοδιαπερατό! Τι του είπα τώρα, σκέφτομαι.

Αυτό μου λέει δεν είναι που τα βάζουνε στον τοίχο;
Ναι, λέω! (υπέθεσα ότι εννοεί πάνελ)
Λοιπόν, είχε έρθει λέει τις προάλλες και ένας άλλος κύριος και έψαχνε κι αυτός το ίδιο. Και έπιανε ένα ένα τα υφάσματα και τα φυσούσε! Μας κράτησε λέει και μισή ώρα παραπάνω μετά το κλείσιμο να αναπνεύσει σε όλα 😆

Είχε και μια κυρία μαζί, λέει. Φύσαγε αυτός, ρούφαγε αυτή... Ε, λέω, ο καθένας με την τέχνη του 😂 (είχε και χιούμορ ο μικρός).

Πείτε ρε, ποιος ήτανε; Τι πιθανότητες να ΜΗΝ ήταν κάποιος από δω μέσα; :roflmao:

Υ.Γ. Ευχαριστώ πάντως τον κύριο (και την κυρία βεβαίως!) όποιος και να ήταν. Μας είπε το παιδί σε ποια κατέληξε πως ήταν κατάλληλα και δεν χρειάστηκε να γίνουμε κι εμείς ρεζίλι :p
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
..για πανελ δε σε νοιαζει το ηχοπετατο, ισα ισα που λειτουργει προσθετικα. 🐒
Σε νοιάζει, γιατί δεν θες το ύφασμα να αντανακλά, θες να είναι "διάφανο" ώστε να επιτρέπει στον ήχο να φτάσει στο απορροφητικό υλικό. Σκέψου να έχεις φτιάξει ένα πάνελ και στην πρόσοψη να το καλύψεις π.χ. με κόντρα πλακέ, χωρίς τρύπες.

Προφανώς οι χαμηλές συχνότητες δεν το "βλέπουν" καν το ύφασμα, αλλά από κάποιο σημείο και πάνω αν δεν είναι διαπερατό το υλικό, θα λειτουργεί σαν τοίχος. Και έτσι χαλάει το "κούρδισμα" του πάνελ, είτε είναι broadband είτε κάτι άλλο.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που και Gik κλπ. βάζουν camira.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Well said..🤓
+...ναι σωστα, διολου απιθανο καποιος (εδω που φτασαμε) να τοποθετει ηχητικη φροντιδα οπισθεν του τοιχωματικου οριου...😇
 

K

kimon

Guest
Κάρβουνα Νιγηρίας, Αιγύπτου, Ινδονησίας, Βιετνάμ ...
Μα κάρβουνα, ρε παιδιά; Και μάλιστα από την Αίγυπτο, που δεν έχει και δάση; Τί δεν πάει καλά;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top