ΔΩΡΕΑΝ προσφορά για όλα τα μέλη του Foroum


Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Ευχαριστω το Γιάννη που μου το έφερε χωρίς pm. Όντως ήταν απλό.

Ευχαριστώ τον δημιουργό που το έφτιαξε.
 


Μηνύματα
9
Reaction score
0
Το έλαβα και εγώ και θέλω να ευχαριστήσω τον Ανδρέα. Πολύ καλή δουλειά!!! Πάντως πρέπει να πω ότι εκτός από το περιεχόμενο, εντυπωσιάστηκα και από το ίδιο το δισκάκι: printable TDK!!!
 

Μηνύματα
228
Reaction score
0
Το έλαβα επίσης (καλά τα ΕΛΤΑ φυσάνε) και το έβαλα στον προτζέκτορα. Δε μπορώ να κάνω σχόλια ειδικού διότι η σύνδεσή μου είναι s-video και χάνει λίγο αλλά σίγουρα ήταν εντυπωσιακό. Κάπου είδα διακριτά pixels νομίζω πριν ξεκινήσουν μερικά κλιπάκια αλλά δεν πρόσεξα πολύ θα το ξαναδώ όμως.
Ακόμη εντυπωσιακότερος ο ήχος - επιλογές DTS ή DD - και τα προσεγμένα menus.
Πιο σημαντικό όμως από όλα το ότι κάποιος βάζει κόπο, υπομονή και δημιουργική φαντασία και με δικά του έξοδα το στέλνει σε αγνώστους που μόνο κοινό έχουν τη συμμετοχή σε μια διαδικτυακή κοινότητα.
Αυτό μούμεινε περισσότερο και πιο πολύ γι αυτό ευχαριστώ το φίλο από τη Σαλονίκη
 


Μηνύματα
886
Reaction score
22
Το έλαβα και το είδα.Πολύ καλή δουλειά και ε΄δα και μερικά THX κλιπάκια που δεν τα είχα υπόψιν μου.

Ευχαριστούμε Ανδρέα.
 

Μηνύματα
707
Reaction score
0
Χθες κατάφερα τελικά και είδα το DVD. Σχόλια:
1. μάλλον τα HD trailers είναι NTSC γιατί σε όλες τις περιπτώσεις ο 4805 τα αναγνώρισε ως 480i και όχι 576i που είναι το PAL. Σε αυτή την ανάλυση πάντως δεν μπόρεσα να καταλάβω και πολλά, αν και το bitrate ήταν όντως υψηλό.
2. Star wars σε DTS???? Που το βρήκες αυτό ρε θηρίο??? Μήπως υπάρχει και όλη η ταινία σε DTS? Άκουσες διαφορές σε σχέση με το Dolby Digital?
3. Αφού το player μου δεν υποστηρίζει DVD Audio πώς κατάφερα να ακούσω τα κομμάτια που έχεις βάλει μέσα? Σημειωτέον είμαι άσχετος σε αυτό το κομμάτι, δεν γνωρίζω τίποτ α για SACD, DVD-Audio. Αν λέω κοτσάνα, μην το λάβετε υπόψη σας. Πάντως το ίδιο κομμάτι σε DTS παίζει πολύ καλύτερα από DD. Μεγαλύετρη διακριτότητα ανα κανάλι αλλά συνάμα πιο σφαιρική αίσθηση. Ίσως είναι και ψυχολογικό, δεν ξέρω...

Συνολικά πολύ καλή δουλειά, πρέπει να σου έφαγε πολλές ώρες. Ανδρέα σε ευχαριστούμε.
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Παράλειψη που δεν το ανέφερα (το θεώρησα λογικο0
Ολο το dvd είναι ntsc.
Φυσικά και δεν υπαρχει Star wars σε DTS εκτός από το κομμάτι που ειδες.
Διαφορά δεν θα δεις στον ήχο . Είναι και οι δυο μπάντες πολύ καλες (σχεδον ίδιες) και αυτό μάλλον συμβαίνει επίτηδες (λόγω THX) καθώς το rate του dts δεν είναι όπως συνήθως πολύ ψηλό .
Σε ένα dvd audio ο ηχος βρίσκετε στον φακελο Audio_ts.( Ανοίγοντας το dvd στο pc θα το δεις)
Εδώ όπως βλέπεις είναι demo και για να μπορει παιξει σε όλα τα player εχει περαστεί ως 5.1 στο φακελο Video_ts
Οσο για την ώρα που μου έφαγα … άστο.
Η πλάκα είναι πως ήθελα να το κάνω όλο σε pal.
 

Μηνύματα
394
Reaction score
203
Ανδρέα,

παρέλαβα και εγώ. Πολύ καλή δουλειά (το menou δε με χαλάει καθόλου).

Μια ερώτηση όμως. Δε θα έπρεπε να αναλάβουμε εμείς (ο κάθε παραλήπτης δηλαδή) το κόστος; Νοιώθω άβολα που μου ήρθε τσάμπα.

Ευχαριστώ και πάλι...
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Ακόμα τέσσερα.

Μου περίσσεψαν 4 ακόμα dvds.
Συνεπώς οι πρώτοι τέσσερις που θα δηλώσουν το ενδιαφέρον τους θα είναι και οι τελευταίοι.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Ακόμα τέσσερα.

Μου περίσσεψαν 4 ακόμα dvds.
Συνεπώς οι πρώτοι τέσσερις που θα δηλώσουν το ενδιαφέρον τους θα είναι και οι τελευταίοι.
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.933
Reaction score
3.741
Ένα και για εμένα, αν έχω προλάβει.
Ευχαριστώ ούτως ή άλλως :wink:
 




Μηνύματα
1.822
Reaction score
347
γύρισα πριν λίγο στο σπίτι και βρήκα το dvdάκι να με περιμένει...:)
σε ευχαριστώ πολύ Αντρέα...καταπληκτική δουλειά...κλου,το λογότυπο του φόρουμ πάνω στο dvd...;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.321
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top