Δίσκος 1000GB από pixmania!

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Φίλοι μου όλοι εμείς οι fan της υψηλής ποιότητας και ήχου σε ένα πράγμα δεν διαφωνούμε σίγουρα!Στο ότι τα GB πρέπει να είναι πολλά!!!!Μου ήρθε λοιπόν στο email μου αυτή η προσφορά και την παραθέτω εδώ μήπως και ενδιαφέρεται κάποιος!!

Δίσκος 1000GB USB 2.0 μόνο 149 ευρώ!!!!
Ορίστε και το link:

http://www.pixmania.com/gr/gr/894840/art/trekstor/aiuoaneeuo-oeecnuo-asoeio.html

Καλό γέμισμα!
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
160 παει με τα εξοδα , το εστειλαν και σε μενα.......Προτιμω να δωσω 40 παραπανω και να παρω τον WD.
 


Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Σίγουρα έχει 2*500...απ'όσο γνωρίζω δίσκος μεγαλύτερος από 750 δεν υπάρχει...
Απλώς βάζουν 2 500άρηδες μαζί με controller που τους κάνει Merge,δηλαδή να φαίνονται σαν ένας 1000άρης...
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Βασικα υπαρχουν 1ΤΒ σκληροι δισκοι...
Hitachi Deskstar 7K1000
Seagate Barracuda 7200.11 1TB
WD Caviar GP 1TB
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Μολις αγορασα εναν 500GB εξωτερικο της Western Digital....Ειναι απλα πανεμορφος :)
 

Μηνύματα
732
Reaction score
0
Σίγουρα έχει 2*500...απ'όσο γνωρίζω δίσκος μεγαλύτερος από 750 δεν υπάρχει...


Όχι μόνο υπάρχει (από τα Χριστούγεννα αν θυμάμαι καλά) αλλά έχει πέσει και η τιμή τους κάτω από τα 200€.
 



Μηνύματα
1.220
Reaction score
3
Ενας σκληρός δίσκος καλός είναι, αν το μόνο που θέλει κανείς είναι πρόσθετη χωρητικότητα!
Εγώ πάντως πήρα αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος:135:
 

Μηνύματα
707
Reaction score
0
Προσωπική μου επιλογή:
1. αγοράζετε ένα μεταχειρισμένο συστηματάκι Athlon ή Ρ4 από 2 ως 3 GHz. Κοστίζουν λιγότερο από 100 ευρώ
2. Προσέχετε η μητρική του να έχει πολλές θέσεις για sata σκληρούς και ελεύθερες PCI για να προσθέσετε κι άλλους sata controllers. Αν βρείτε να έχει και Gigabit ethernet ακόμα καλύτερα. Για κάρτα γραφικών ακόμα και μια ενσωματωμένη στην μητρική κάνει την δουλειά της
3. Μετακομίζετε το σύστημα σε ένα κουτάκι με θέσεις για πολλούς σκληρούς όπως αυτό
4. το τιγκάρετε στους σκληρούς και ξενοιάζετε από θήκες κλπ. Δείτε το σαν μια μεγάλη θήκη για πολλούς σκληρούς μαζί.

Στην δική μου περίπτωση το κόστος ήταν 90 ευρώ το συστηματάκι και 30 ευρώ το κουτί.
Πλέον το HTPC έχει πάνω του μόνο τον σκληρό για το λειτουργικό και όλο το υλικό (ταινίες, φωτό, μουσική) βρίσκονται σε άλλο δωμάτιο, στο pc που προανάφερα. Επιπλέον όλων των άλλων, γλυτώνω και τον (όποιο) θόρυβο από τους σκληρούς που δουλεύουν, καθώς δεν τους έχω δίπλα μου όταν βλέπω ταινίες. Το πολύ πολύ στη συνέχεια να αλλάξω και ένα τροφοδοτικό στο παλιό συστηματάκι, γιατί μετά τον 5ο σκληρό έχω την εντύπωση πως ζορίζεται.
 

Μηνύματα
1.220
Reaction score
3
Διαφορετικά πράγματα για διαφορετική χρήση
Στο συστηματάκι που πήρα τη διαφορά κάνουν οι παρεχόμενες υπηρεσίες, το unified management, και η χαμηλή κατανάλωση ρεύματος
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.090
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top