Δημιουργια cd φωτογραφιων

Μηνύματα
110
Reaction score
0
Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με την δημιουργια Cd με φωτο και ηχο με δημιουργια μενου (προαιρετικα). Εχω λοιπον φωτογραφιες με αναλυση 1024Χ760 , 96dpi, μεγεθους 120kb περιπου εκαστη και προσπαθω να δημιουργησω αρχειο με το Movie maker αρχικα και το nero vision express2 μετέπειτα ως slideshow videocd. Η απορια μου ειναι οτι και στα 2 αρχεια το τελικο αποτελεσμα ειναι φωτογραφιες πιξελιασμενες και -φαινονται- χαμηλης αναλυσης ενω οταν τις ανοιγω μεμονομενα ειναι ΟΚ. :112::112:
Εκτος αλλων στο Nero , ενω το μενου με τις ενοτητες δημιουργηθηκε κανονικα, στο dvd player δεν μπορεις να το χειριστεις (το βλεπεις χωρις να μπορεις να επιλεξεις τιποτα).:101:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.888
Reaction score
34.322
Μηπως τα 96 dpi ειναι μια παρα πολυ αναλυση??? πως ακριβως δηλαδη τις βλεπεις κ λες οτι ειναι οκ?? 120 kb?? νομιζω ειναι πολυ λιγο...
 

Μηνύματα
110
Reaction score
0
Απάντηση: Δημιουργια cd φωτογραφιων

τις ανοιγω απλα στο pc και στην οθονη του ειναι ΟΚ. Οταν παιζει το αρχειο ομως μετα που εχω δημιουργησει με αυτες ακριβως τις φωτο , φαινονται χάλια, οπως και χαλια μου βγαινει το αρχικο μενου. Ειναι δηλ. σαν να εχεις μια φωτο 800Χ600 και να την μεγενθυνεις ξεπερνώντας την ανάλυση αυτη...
Το περιεργο για μενα ειναι οτι εφοσον η φωτο αρχικα φαινεται ΟΚ και μετα θα επρεπε να ειναι ΟΚ αφου δεν την επεξεργάζεσε ουσιαστικά αλλα την εισαγεις απλα στην προβολη κατα καποιο τρόπο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.637
Μηνύματα
2.870.340
Members
37.929
Νεότερο μέλος
daemon76
Top