Διάφορα


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Το κάλυμμα του φρεατίου ήταν πιο βαθιά από το επίπεδο του δρόμου και ο εργολάβος αποφάσισε να στρώσει άσφαλτο από πάνω! Αλλά ούτε κι αυτό το κατάφερε αφού και πάλι είναι λάκκος. Όλα αυτά στην Κηφισιά.

87062035_4120326647993250_4602546010193920000_o.jpg
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
δημοτικα εργα και δημοτικος ελεγχος και παραλαβη
τα λεφτα ομως τα παιρνει ο μαστορας
και σε παπαγο χολαργο τα ιδια γινονται.
25 μερες για 15 τμ πεζοδρομο εξω απο σχολειο.
και οι αλλοι φτιαξανε νοσηλευτηριο 1000 ατομων σε 10 μερες
 




minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών έχει φιλοξενήσει και στο παρελθόν ψευδοεπιστημονικές και μεταφυσικές ανησυχίες, και θεωρώ ότι είναι ντροπιαστικό και για αυτούς και για την επιστήμη που θεραπεύουν.
Έχουν έρθει συχνά σε ρήξη με τοπικές ενώσεις Φυσικών και ακαδημαϊκούς φορείς που προφανώς διαφωνούν.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263

Έπεσαν τα έσοδα και είπαμε να τις φορολογήσουμε όλες. Για την προστασία του περιβάλλοντος φυσικά.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112

Έπεσαν τα έσοδα και είπαμε να τις φορολογήσουμε όλες. Για την προστασία του περιβάλλοντος φυσικά.
Δεν γ@μιούνται κι αυτοί και οι σακούλες...
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700

Έπεσαν τα έσοδα και είπαμε να τις φορολογήσουμε όλες. Για την προστασία του περιβάλλοντος φυσικά.
Λίγο με απασχολεί το κίνητρο. Εφόσον μειώνονται τα πλαστικά σκουπίδια, εγώ συμφωνώ. Η αλλαγή νοοτροπίας σε κάτι που θεωρούμε τόσο δεδομένο και οικείο είναι δύσκολη. Ελπίζω ότι παρά την ενόχληση της δικής μας γενιάς, που έχει συνηθίσει την ευκολία των "αναλώσιμων" αντικειμένων μιας χρήσης, η επόμενη θα θεωρεί πιο φυσική την επαναχρησιμοποίηση...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Λίγο με απασχολεί το κίνητρο. Εφόσον μειώνονται τα πλαστικά σκουπίδια, εγώ συμφωνώ. Η αλλαγή νοοτροπίας σε κάτι που θεωρούμε τόσο δεδομένο και οικείο είναι δύσκολη. Ελπίζω ότι παρά την ενόχληση της δικής μας γενιάς, που έχει συνηθίσει την ευκολία των "αναλώσιμων" αντικειμένων μιας χρήσης, η επόμενη θα θεωρεί πιο φυσική την επαναχρησιμοποίηση...
Οι καταναλωτές ήδη πληρώνουν τα καταστήματα για τις επαναχρησιμοποιούμενες πλαστικές σακούλες, κυρίως λόγω ανάγκης μεταφοράς. Άλλωστε η μεγάλη πλειοψηφία των καταστημάτων έχει καταργήσει τις σακούλες μιας χρήσης (όπου ο καταναλωτής πληρώνει μόνο τέλος), με επαναχρησιμοποιούμενες με -σχετικά υψηλή- χρέωση.

Το επιπλέον τέλος δεν θα τους αποτρέψει από την αγορά τους, έχει μόνο εισπρακτικό χαρακτήρα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Δεν γ@μιούνται κι αυτοί και οι σακούλες...
δεν ξέρω για τις σακούλες....τα καλαμάκια όμως είναι πρόβλημα

προχθές την Κυριακή πήγαμε για μαμ στο πατρικό μου....
τι το θελα...σπάνια πίνω αναψυκτικά....λιμπίστηκα να πιω ο κερατάς μια λεμονάδα
μου λέει η μάναμ...πάρε από τα καινούρια τα καλαμάκια που πήρα...είναι χάρτινα

παίρνω και εγώ ένα τέτοιο....το χαζεύω...συμπαθητικό μου φάνηκε.....σωληνάκι χωρίς λαιμό....
το βουτάω..και τραβάω μια πρώτη ρουφηξιά

τι το θελα....
και να αρχίζει να τρέχει....να τρέχει..... να τρέχει.... το γμηδι και να μη σταματά...
το βγάζω από την τρύπα να σταματήσω τη ροή.......το ξαναβουτάω....και να τρέχει ξανά! :headbang:

αναγκάστηκα να την πιω μονορούφι...πάνω από τον νεροχύτη
έκαψα τα λαρύγγια μου από το ανθρακικό :devilish::p:lol:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.294
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top