Διάφορα




Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.109
Reaction score
30.055




Καλα δεν βρεθηκε κανεις να την αρπαξει επιτοπου τη μαλακισμενη; Τωρα την ψαχνουν, λεει, αλλα μαλλον ειναι Γερμανιδα και την εχει κανει με ελαφρα. Βαλε μια επικηρυξη για 10 χιλιαρικα, εαν ειναι οντως Γερμανιδα ειναι ικανη να την καταδωσει και η μανα της.
 



Μηνύματα
690
Reaction score
2.199

Και τα καλαμάκια βρε? Και τον φραπέ πως θα τον πίνουμε? Με εκείνα τα μακαρόνια? 😁.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106

Και τα καλαμάκια βρε? Και τον φραπέ πως θα τον πίνουμε? Με εκείνα τα μακαρόνια? 😁.
Έχουν βγει (ευτυχώς) ανακυκλώσιμα που δεν έχουν διαφορά από τα πλαστικά.

Όταν βλέπω κάτι χάρτινα εναλλακτικά που μουλιάζουν και βρωμάνε χαρτίλα βρίζω ασύστολα.

Πάντως για να είμαι σίγουρος, έχω πάρει για το σπίτι αρκετές χιλιάδες σε πακέτο χοντρικής.
 

Μηνύματα
690
Reaction score
2.199
Έχουν βγει (ευτυχώς) ανακυκλώσιμα που δεν έχουν διαφορά από τα πλαστικά.

Όταν βλέπω κάτι χάρτινα εναλλακτικά που μουλιάζουν και βρωμάνε χαρτίλα βρίζω ασύστολα.

Πάντως για να είμαι σίγουρος, έχω πάρει για το σπίτι αρκετές χιλιάδες σε πακέτο χοντρικής.
Προνοητικο σε βρίσκω. Και εγώ σήμερα σε supermarket θα πάω και ότι βρω θα παρω
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Έχουν βγει (ευτυχώς) ανακυκλώσιμα που δεν έχουν διαφορά από τα πλαστικά.

Όταν βλέπω κάτι χάρτινα εναλλακτικά που μουλιάζουν και βρωμάνε χαρτίλα βρίζω ασύστολα.

Πάντως για να είμαι σίγουρος, έχω πάρει για το σπίτι αρκετές χιλιάδες σε πακέτο χοντρικής.
Γιατί δε χρησιμοποιείς μεταλλικά που είναι και hi-end;
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.658
Τα μεταλλικά καλαμάκια πρέπει να είναι από ανοξείδωτο 316, το οποίο όμως είναι πιο ακριβό υλικό από το πιο απλό ανοξείδωτο 304.
Το κακό είναι ότι κι εδώ η φτήνια κυριαρχεί και κυκλοφορούν μεταλλικά καλαμάκια που δεν είναι καν ανοξείδωτα αλλά επιχρωμιωμένα κι όσο αντέξουν.
Ετσι κι αλλιώς αν τα δεις να σκουριάζουν θα τα πετάξεις και θα πάρεις άλλα.
 

ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822
....
Το κακό είναι ότι κι εδώ η φτήνια κυριαρχεί και κυκλοφορούν μεταλλικά καλαμάκια που δεν είναι καν ανοξείδωτα αλλά επιχρωμιωμένα κι όσο αντέξουν.
.....
Ναι, αλλά μ' αυτά με τον καφέ παίρνεις και τα μέταλλά σου ταυτόχρονα.... :gotcha:
Άμα είναι ανοξείδωτο 316, δεν παίρνεις τίποτα και το πληρώνεις και βαπορίσιο.
:acute:
 




Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.787
Reaction score
28.221
1625552646863.jpeg
Ρωσία: Χάθηκαν τα ίχνη αεροσκάφους με 28
επιβάτες στην Καμτσάτκα


-
1625552298883.png

-

Η Καμτσάτκα βρίσκεται στις εσχατιές της Σιβηρίας και απέναντι από την Αλάσκα. Λίγα μόλις χιλιόμετρα ανατολικά στον Ειρηνικό βρίσκεται η τάφρος Κουριλών-Καμτσάτκα με βάθος 10.500 μέτρων. Εδώ η τεκτονική πλάκα του Ειρηνικού υποβιβάζεται κάτω από την Οχοτσική πλάκα. Η Καμτσάτκα είναι ως εκ τούτου μια εξαιρετικά σεισμογενής περιοχή, με έντονη ηφαιστειακή δραστηριότητα. Στατιστικά, κάθε 3 με 5 χρόνια συμβαίνει ένας σεισμός μεγέθους 6, κάθε 10-15 χρόνια ένας σεισμός μεγέθους 7, ενώ στο παρελθόν έχουν καταγραφεί και ισχυρότατοι σεισμοί, όπως το 1737 μεγέθους 9,3 και το 1952 μεγέθους 9 βαθμών. Ο τελευταίος προκάλεσε τσουνάμι που κατέστρεψε την Χαβάη.

Στην χερσόνησο, κατά μήκος της ανατολικής ακτής κυρίως, υπάρχουν περίπου 160 ηφαίστεια, 29 εκ των οποίων ενεργά. Ο μεγάλος αριθμός ηφαιστείων και συνοδών ηφαιστειακών φαινομένων, όπως θερμοπίδακες, θερμές πηγές, ροές λάβας, πεδία φουμαρολών κλπ, συνέβαλε στο να συμπεριληφθούν στα Μνημεία Παγκόσμιας Κληρονομιάς της UNESCO. ......................
 




Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top