Διάφορα

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
στην πρώτη μου επαφη με το σιδηροδρομικό θαύμα της ιαπωνίας , σε έναν σταθμό με 20 αποβάθρες έχω εισιτήριο για ένα τρένο με προορισμό yokohama στην αποβάθρα 14 με ώρα αναχώρησης 14:48 .
πάω στην αποβάθρα και στις 14:41 έρχεται ένα τρένο που πήγαινε και αυτό yokohama αλλά είχε ώρα αναχώρησης 14:44. Ρωτάω έναν εκεί , ρε παλικάρι είναι αυτό το τρένο για αυτό το εισιτήριο ; κοιτάει το εισιτήριο ,χωρίς να κοιτάξει το τρένο στην αποβάθρα , και με μία φυσικότητα απαντά : όχι όχι όχι , αυτό φεύγει 14:48 , τώρα είναι 14:42 !
εννοείται οτι έφυγε 14:48 το δικό μου.
έκτοτε έχω μπει σε ιαπωνέζικα τρένα άλλες 10-12 φορές δεν έχεις και πολλά λόγια να πεις. ακόμη και στην πολιτισμένη σιδηροδρομικά ευρώπη του σήμερα οι συγκρίσεις είναι ανούσιες
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Η (αληθινή) ιστορία που λέω πάντα εγώ για τα τρένα στην Ιαπωνία, είναι πως έχω κατέβει (πάνω από μία φορά) σε σταθμό βάσει ώρας και όχι βάσει ονόματος.

Δηλαδή, επειδή σε κάποιους σταθμούς δεν είχε πινακίδες στα αγγλικά και επειδή στον λίγο χρόνο που έχεις όταν φτάσει το τρένο στον σταθμό δεν προλαβαίνεις με 100% σιγουριά να "αποκρυπτογραφήσεις" τα γιαπωνέζικα, αλλάξαμε τακτική και το πηγαίναμε βάσει ώρας.

Σε ποιόν σταθμό θέλουμε να κατέβουμε; Στον τάδε. Τι ώρα φτάνει βάσει προγράμματος σε αυτόν τον σταθμό; 11:23. Ωραία, κοιτάς το ρολόι και κατεβαίνεις. Κύριος. :whistling:

Και προσοχή, μιλάω για αστικό τρένο, με στάσεις κάθε 2 λεπτά. Όχι για κάνα υπεραστικό να κάνει στάσεις κάθε ένα τέταρτο.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
και το γαμάτο στα υπεραστικά δεν είναι η ώρα που κάνει να φτάσει , είναι ότι για μια απόσταση 500χλμ (των δυόμιση ωρών δηλαδή με τις στάσεις στο "γρήγορο") μπορεί να έχει και πάνω από 5 τρένα στην ώρα.
για να μην πούμε για τα τρένα που περιστρέφουν τις θέσεις τους στο τέρμα της διαδρομής για να κοιτάνε πάντα μπροστά...
 




K

kimon

Guest
ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Το μέντιουμ Αττάρτη με την πολυετή εμπειρία της μπορεί να εγγυηθεί τα αποτελέσματα των πνευματιστικών εργασιών ακόμη και σε δύσκολες περιπτώσεις. Επειδή όμως κάθε περίπτωση είναι ιδιαίτερη και μοναδική και πρωταρχικός μου σκοπός είναι η πλήρης ικανοποίηση των ανθρώπων που με εμπιστεύονται, θα ήθελα να επισημάνω ότι η εγγύηση των αποτελεσμάτων προϋποθέτει την απαιτούμενη συνεργασία του πελάτη και πιστή τήρηση των οδηγιών μου. Αναλαμβάνω μόνο εργασίες για τις οποίες μπορώ να εγγυηθώ τα επιθυμητά αποτελέσματα με απαιτούμενη προϋπόθεση την απόλυτη συνεργασία του πελάτη.
Ειδικότερα στις περιπτώσεις εργασιών που πραγματοποιούνται από τους πελάτες μου με την χρήση των πανίσχυρων ξορκιών και γνήσιων υλικών που παραλαμβάνουν από εμένα, η εγγύηση των αποτελεσμάτων άπτεται στην απόλυτη τήρηση των οδηγιών καθώς στην δύναμη της πίστης με την οποία εφαρμόζεται η εργασία. Η καλύτερη εγγύηση για 100% επιτυχία στην επίτευξη του επιθυμητού αποτελέσματος είναι ο συνδυασμός των έντονων συναισθημάτων για αυτό που ποθούμε με την πίστη στην εργασία που πραγματοποιούμε.
Το μέντιουμ Αττάρτη μετά από 24 χρόνια εμπειρίας, μπορεί να πραγματοποιήσει και τις πιο δύσκολες περιπτώσεις πνευματιστικών εργασιών με εγγύηση για το αποτέλεσμα μόνο σε συνεργασία μαζί σου!


Διάβασα από περιέργεια την διαφήμιση της "μελλοντολόγου" κυρίας Αττάρτης και μου έκανε αίσθηση η διατύπωση των όρων της εγγύησης.
Η κυρία θα μπορούσε να διαπρέψει ως ντήλερ χαϊεντικών παραφερναλίων!
(Ξέρετε, συσκευές στρωσίματος καλωδίων, τουβλάκια που αφαιρούν το κακό κάρμα, εχμ... τον βλαπτικό μαγνητισμό των συσκευών και άλλα τέτοια μυστικιστικά)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Κάνουμε power buy σε αυτό; :dance2:

 


K

kimon

Guest
Έχουμε τίποτα για την γλωσσοφαγιά;
Αμέ!
Ιδού οι υπηρεσίες που εγγυάται το μέντιουμ Ιλιάνα Αττάρτη:

Εξιδικευμένες Υπηρεσίες για:
  • Ισχυρότατες επαναφορές
  • Δεσίματα αγάπης – έρωτα – γάμου
  • Λύσιμο – προστασία – καθαρισμό
  • Φυλαχτά
  • Απομάκρυνση αρνητικών επιρροών
  • Αλλαγές συναισθημάτων
  • Άνοιγμα τύχης – έρωτα – οικονομικών – επαγγελματικών
  • Πανίσχυρες υποβολές

( Μπορεί από ορθογραφία να μη σκίζουμε, όλα τα άλλα όμως τα διαθέτουμε!)
 
Last edited by a moderator:


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Βολφράμιο: Γιατί όλοι θέλουν έναν παράξενα βαρύ κύβο χωρίς καμία χρήση; | Moneyreview.gr

Η ηλιθιοτητα καλπαζει παγκοσμιως!

(Εχουμε εδω στη δουλεια εκατονταδες τετοια. Καρβιδιο του βολφραμιου, αλλα μικρη η διαφορα. Και σε ποιο ωραιο σχημα απο κυβο. Ρε λες...?)
Έχω σταματήσει να εξηγώ με τα δικά μου κριτήρια τις ξένες "τρέλες". Άσε που η χρησιμότητα πολλών αντικειμένων είναι εντελώς υποκειμενική. Η ψυχολογική ικανοποίηση που μπορεί να προσφέρουν "άκυρα" πράγματα είναι αδύνατο να μετρηθεί.

Πάνω από τα μισά τεχνολογικά θέματα στο φόρουμ φαντάζουν εντελώς χαζά στον έξω κόσμο.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Ναιιι !!!
Εχετε δικιο !!
Πω πω αλλος ανθρωπος νιωθω τωρα που το χουφτωνω !!
20211123_105323[1].jpg



... ρε πατε καλα ή να σας το πεταξω στο κεφαλι?
Βαρυ πραμα ε

(μου εχουν ξεμεινει δυο τετοια εδω στο γραφειο. Να τα βγαλω στο ebay καμμια 500αρα το ενα? Ολο και καποιος απο την crypto κοινοτητα θα τσιμπησει. Και θελω να αγορασω ψυγειο...)
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Βολφράμιο: Γιατί όλοι θέλουν έναν παράξενα βαρύ κύβο χωρίς καμία χρήση; | Moneyreview.gr

Η ηλιθιοτητα καλπαζει παγκοσμιως!

(Εχουμε εδω στη δουλεια εκατονταδες τετοια. Καρβιδιο του βολφραμιου, αλλα μικρη η διαφορα. Και σε ποιο ωραιο σχημα απο κυβο. Ρε λες...?)
Το κάνουν για επένδυση. :gotcha:
Το μαζεύουν μήπως και επανέλθουν οι λάμπες πυρακτώσεως και το πουλήσουν τότε που θα είναι περιζήτητο...
:gamer::dance2:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Ναιιι !!!
Εχετε δικιο !!
Πω πω αλλος ανθρωπος νιωθω τωρα που το χουφτωνω !!
View attachment 230401



... ρε πατε καλα ή να σας το πεταξω στο κεφαλι?
Βαρυ πραμα ε

(μου εχουν ξεμεινει δυο τετοια εδω στο γραφειο. Να τα βγαλω στο ebay καμμια 500αρα το ενα? Ολο και καποιος απο την crypto κοινοτητα θα τσιμπησει. Και θελω να αγορασω ψυγειο...)
Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Είμαι σίγουρος ότι θα τα δώσεις.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Ερευνητές των πανεπιστημίων Χάρβαρντ και Northeastern των ΗΠΑ δημιούργησαν ένα «ζωντανό μελάνι» αποτελούμενο πλήρως από γενετικά τροποποιημένα βακτηριακά κύτταρα.

Το μελάνι μπορεί να αναπαραχθεί μόνο του και να χρησιμοποιηθεί σε τρισδιάστατο εκτυπωτή, προκειμένου να δημιουργηθούν μικροσκοπικές δομές που απελευθερώνουν φάρμακα μέσα στο σώμα ή που καθαρίζουν τοξικές ουσίες από το περιβάλλον. Μελλοντικά θα μπορούσε να αξιοποιηθεί ακόμη και για τη δημιουργία κτιρίων στη Γη ή και στη Σελήνη.

Μελάνι (Αρχείο)


 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top