Διακοπούλες θα κάνουμε φέτος (2020) ή...

Μηνύματα
1.217
Reaction score
2.028
Προσπάθησε για Οία (είτε Καλντέρα έιτε όχι )θα το ευχαριστηθείς αλλίως όπως είπες 'υπάρχουν πολλά μέρη για να μείνεις'
Φηρά;;;
Αξίζει; Βρήκα ξενοδοχείο αλλά ζητάνε αρκετά και θα ήθελα να είμαι σίγουρος για την επιλογή..
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Οία έχει πιο ωραίο κόσμο και περιβάλλον γενικά , είναι πιο προσεγμένη αισθητικά. Είναι σαν να λέμε ότι τα Φυρά και δίπλα είναι η Σαντορίνη για τους τουρίστες και Οία για αυτούς που ξέρουν.
έχω μείνει δυο φορές Φυροστεφάνι , την δεύτερη κατάλαβα οτι η Οία είναι πιο χάιναουμ
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Βεβαίως αξίζει, έχει εξαιρετικά υποσκαφα στην καλντέρα, με θέα στο ηφαίστειο, με πισίνες και χοτ ταμπ και ο,τι θες.

Εγώ προτιμώ εκεί, κέντρο, αλλά βασικά όλο το "φυροστεφανι" καλντέρα μέχρι οια είναι θεϊκό.

Άμα έχεις θέα πάνω στο ηφαίστειο, είσαι αρχηγός.

Από Φηρά βλέπεις ηλιοβασίλεμα να πέφτει λίγο έξω από Οία, στο μπαλκόνι σου.
 







Μηνύματα
426
Reaction score
516
Φηρά;;;
Αξίζει; Βρήκα ξενοδοχείο αλλά ζητάνε αρκετά και θα ήθελα να είμαι σίγουρος για την επιλογή..
Η Οία γενικά είναι πιο ήσυχη ,με λιγότερο κόσμο που μένει για διανυκτέρευση αλλά προσωπικά την προτιμώ και για άλλους λόγους (πολλά χρόνια τώρα)οπότε δεν είμαι αντικειμενικός

Η φωτο από το ξενοδοχειο που 'ανέβασες' καταπληκτική
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Next stop stupa :)

Στην κατηφόρα απο Καλόγρια για Στούπα , κάνεις δεξιά και βγαίνεις στις ΛΙΑΣΤΡΕΣ.

Πολύ όμορφο μαγαζί, με παραλιάκι ακριβώς από κάτω.
69148354_709385612866345_1744348469885140992_n.jpg



Ωραία τοπικά φαγητά.
Liastres.jpg



Και αν σε πάρει η νύχτα , δίπλα είναι το bar Αίνιγμα για ποτάρες.
 









Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top