Διασκευές κι επανεκτελέσεις τραγουδιών δημοφιλέστερες των πρωτοτύπων.

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Από ποιόν καλέ; Έχω CD εδώ και πολλλλλλάαααα χρόνια που το είχα μέσα και το έπαιρνα μαζί στις εκθέσεις να το ακούω. Μέχρι και στα MG 3.6 του Κώστα πάνω, το είχα βάλει να παίξει.
την επόμενη φορά που θα πας κάπου πες μου να σου το στείλω και σε βινύλιο να το ακούσετε παρέα με τον Ear :laugh:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
για να διορθώσω κ το οφφ τοπικ μου

θυμήθηκα αυτό...που είχα εκπλαγεί όταν μου το έβαλε να το ακούσω ο ξάδελφος(παλιός dj στην πόλη)



 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
και ένα από τα αγαπημένα μου

αλλά στην maxi εκτέλεση που τα σπάει στον διαχωρισμό :party:


 



Μηνύματα
865
Reaction score
2.992
Είναι τρομερές εκτελέσεις και οι δυο,αλλά ο Bonamassa το έχει πάει σε άλλο επίπεδο το κομμάτι!



 






Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Στην πρώτη εκτέλεση πέρασε σχεδόν απαρατήρητο, παρ'ολο το μέγεθος της ερμηνεύτριας και την τεράστια επιτυχία του άλμπουμ "Η αγάπη είναι ζάλη"


Λίγα χρόνια αργότερα η επανεκτέλεση από τις "Γραμμές των οριζόντων" που όλοι γνωρίζουν, με τον ίδιο τον συνθέτη να ερμηνεύει.


 






Μηνύματα
97
Reaction score
25

Έχει γίνει τεράστια επιτυχία (υπήρχε και video με 1,5 εκατομμύριο από το Ρυθμό αλλά σβήστηκε), καλά είναι πραγματικός σταρ ο Φέρρης, έχει απίστευτη φωνάρα, όλα τα σαρώνει και κάνει προγραμματάρες, του Νίνο είχε ακουστεί ελάχιστα στα ραδιόφωνα

Επίσης η επανεκτέλεση του Θοδωρή Φέρρη στο Στάσου Λίγο, είναι από τα καλύτερα περσινά κομμάτια που έσκισαν, ενώ η πρώτη εκτέλεση είναι του ίδιου του συνθέτη Νίκου Μερτζάνου (η οποία έχει κι αυτή 7 εκατομμύρια views + κάποια άλλα video με λιγότερα, απλά δεν ήταν τόσο γνωστή στο ευρύ κοινό)


 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.173
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top