Δικαναλος για Klipsch RP-600M II

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
276
Reaction score
21
Καλησπέρα σε όλους,

Έχω ένα ζευγάρι monitor audio BX2 και σκέφτομαι να πάω σε κάτι καλυτερο, σαν πρώτη επιλογή έχω τα Klipsch RP-600M II, η πρώτη μου ερώτηση ειναι αν θεωρούνται αναβάθμιση από τα BX2, η δεύτερη μου ερώτηση είναι αν η επιλογή του ενισχυτή, είμαι μεταξύ του YAMAHA AS701 και του Cambridge Audio axr100. Τα ηχεία θα μπούνε σε χώρο 40τ.μ.
Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
276
Reaction score
21
Καλησπέρα σε όλους,

Έχω ένα ζευγάρι monitor audio BX2 και σκέφτομαι να πάω σε κάτι καλυτερο, σαν πρώτη επιλογή έχω τα Klipsch RP-600M II, η πρώτη μου ερώτηση ειναι αν θεωρούνται αναβάθμιση από τα BX2, η δεύτερη μου ερώτηση είναι αν η επιλογή του ενισχυτή, είμαι μεταξύ του YAMAHA AS701 και του Cambridge Audio axr100. Τα ηχεία θα μπούνε σε χώρο 40τ.μ.
Ευχαριστώ εκ των προτερων
Ta BX2 τα πούλησα οπότε αλλαγή πλευσης φέυγουν τα Klipsch απο την εξίσωση και μπαίνουν στο παιχνίδιτα Borea BR03, τα Monitor Audio bronze 100 6G και τα Elac DBR62 κai οσον αφορά τους ενισχυτές μπαίνει και o CXA61. Η πηγη ήχου θα ειναι το PC (έχω και τα DAC smsl SU8s kai το Fiio K7) και το CD6006 (marantz), μελλοντικα σκέφτομαι να προσθέσω και ένα streamer. Οσο αφορα το αισθητικό κομμάτι προτιμάω σαν ενισχυτή τον μαυρο AS701 (για να ταιριάζει με το CD) και από ηχεία τa Bronze 100 6G,-->BRO3 και τελευταια τα DBR62. Συνολικά διαθετω max €1300-1400.
Παρακαλώ για τις απόψεις σας.
 


billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.610
Reaction score
5.942
DBR62 από τα ηχεία που αναφέρεις. Είναι εξαιρετικά ηχεία.
Για ενισχυτή υπάρχουν αρκετές επιλογές με παρόμοιες επιδόσεις. Έχεις αισθητικό κριτήριο ή μόνο απόδοσης;
 

Feanor21

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
276
Reaction score
21
DBR62 από τα ηχεία που αναφέρεις. Είναι εξαιρετικά ηχεία.
Για ενισχυτή υπάρχουν αρκετές επιλογές με παρόμοιες επιδόσεις. Έχεις αισθητικό κριτήριο ή μόνο απόδοσης;
θα προτιμουσα να εχει και μάυρη εκδοση ο ενισχυτης αλλά σίγουρα σε πρoτεραιοτητα θα είναι η απόδοση και να έχει εισόδους για τa dac και το cd
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.005
Μηνύματα
2.885.140
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top