Δοκιμή του Apple TV2

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Οι ταινίες και τα βίντεο είναι 720p γιά να κατεβαίνουν γρήγορα. Αν οι ταχύτητες ήταν υψηλότερες, θα είχε και 1080. Είπαμε, ευχρηστία και ταχύτητα!

Αν η TV βγει, θα είναι φυσικά HD, αλλά τα videos μπορεί να παραμείνουν 720.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Apple TV2

Ενας ένας να σας προλαβαίνω!:137:

Γιώργο να το κανονίσουμε το Σάββατο?Θα τα πούμε αύριο γι αυτό.

Ταινίες παίζει μόνο από δίκτυο και όχι μόνο ταινίες!Ολα μέσω δικτύου:μουσική,φωτό κλπ

Flac με jailbreak παίζει κανονικά!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Apple TV2

Υπάρχουν φήμες ότι μες το 2012 θα βγει και apple tv3 που θα έχει τον A5 επεξεργαστή οπότε θα είναι full 1080p
Στο itunes η ενοικίαση νομίζω θα παραμείνει στα 720p,ακριβώς λόγω ταχύτητας κατεβάσματος.
Αντε τώρα εδώ να βγάλει η apple προς ενοικίαση ταινία 1080p και να την νοικιάσω!Μετά από πόση ώρα θα αρχίσει να πάιζει?
Και καλά εγώ που έχω σχετικά καλή adsl,για φανταστείτε στου zizik!:116:
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Βρε μη μου χαλάτε το θέμα,που με τόσο αγάπη,στοργή και χαρά δημιούργησα!:116:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Ε γιαυτο με το λανσάρισμα της apple tv θα δώσει και τα 1080p απο το iTunes.
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω;
Λες να βγάλουν 720p tv?
Ποτέ δεν ξέρεις:116:


Πέραν της πλάκας μάλλον OLED τηλεόραση θα βγάλουν,απλά οι μιντιακές της δυνατότητες θα είναι άμεσα συνδεδεμένες με το itunes και ότι υποστηρίζει αυτό(χλωμό το κόβω δλδ να παίζει mkv-ποτέ δεν έχω καταφέρει να παίξω mkv με αυτό) ενώ το πολύ-πολύ να της βάλουν safari για περιήγηση και να δώσουν κανά touch χειριστήριο ή να την χειρίζεται κάποιος απ το iphone/ipad του,οπότε και θα είναι πιο εύκολο να γράψεις στον browser.Ε,θα εχει και καμιά ενσωματομένη κάμερα για να έχεις facetime στην τηλεόραση.Βάλε και κανά ασύρματο hdmi και κανά wifi και εγέννετο το θαύμα.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Ταινίες παίζει μόνο από δίκτυο και όχι μόνο ταινίες!Ολα μέσω δικτύου:μουσική,φωτό κλπ
:135:
Οπότε όποιος δεν έχει δικτυακό σκληρό του είναι άχρηστο.Μπουαχαααχααχαχαα......
(Πω,πω φαντάζεστε να μην είχα mac τι θα τους έσουρνα;)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω;

Ποτέ δεν ξέρεις:116:


Πέραν της πλάκας μάλλον OLED τηλεόραση θα βγάλουν,απλά οι μιντιακές της δυνατότητες θα είναι άμεσα συνδεδεμένες με το itunes και ότι υποστηρίζει αυτό(χλωμό το κόβω δλδ να παίζει mkv-ποτέ δεν έχω καταφέρει να παίξω mkv με αυτό) ενώ το πολύ-πολύ να της βάλουν safari για περιήγηση και να δώσουν κανά touch χειριστήριο ή να την χειρίζεται κάποιος απ το iphone/ipad του,οπότε και θα είναι πιο εύκολο να γράψεις στον browser.Ε,θα εχει και καμιά ενσωματομένη κάμερα για να έχεις facetime στην τηλεόραση.Βάλε και κανά ασύρματο hdmi και κανά wifi και εγέννετο το θαύμα.
Φυσικά μόλις βγει και έρθει και στα μέρη μας,θα πάρω δάνειο,θα ζητήσω του πατέρα μου λεφτά,αλλά θα έχω την 1η παρουσίαση στην Ελλάδα!Να είστε σίγουροι!Και θα βγει και jailbreak και για την τηλεόραση!:116:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

:135:
Οπότε όποιος δεν έχει δικτυακό σκληρό του είναι άχρηστο.Μπουαχαααχααχαχαα......
(Πω,πω φαντάζεστε να μην είχα mac τι θα τους έσουρνα;)
Συνδέεις τον usb σκληρό σου στο mac,το επιλέγεις στα shares και με jailbreak θα παίζει κανονικά!
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Apple=user friendly
:204:
Θα τα δεις αύριο τα details.Και ότι έχεις στο σκληρό σου στο mac θα στο παίξει με jailbreak.
Θα δώσουμε και πολλά προγράμματα που κάνουν τη ζωή πιο εύκολη με το apple tv!
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Η αγορα των apple tv στοχεύει στην αμερικανική αγορα πρωτίστως, οπότε τα 1080p μέσω iTunes που πλέον έχει ένα μεγάλο ποσοστό FTTH (στην αμερικη) δεν είναι μεγάλο πρόβλημα.
 



Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Re: Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Η βλακεία δεν έχει εθνικότητα και χρωμα..και αν είχε θα είμασταν πρώτη σαν εθνος.

Εξάλλου όλοι σχεδόν προτιμούν ταινίες Hollywood (οι οποιες απευθυνονται στο απαιδευτο κοινο που αναφέρεσε) και οχι ευρωπαϊκές και ασιατικές. Φυσικα και έχει πολυ αξιόλογες ταινία η αμερικη και μερικές φορές και το Hollywood.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Κύριοι συνιστώ ψυχραιμία και αυτοσυγκράτηση!Δε θα μου το κάνετε american bar εδώ μέσα!:143:

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Λεωνιδα ευχαριστούμε για την παρουσίαση. Και περιμένουμε τα νεότερα με το jailbreak.
Τέλος τα off topic απο εμένα.

Αν μπορείς δοκίμασε το AirPlay. Και με ποιες εφαρμογές παίζει;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Λεωνιδα ευχαριστούμε για την παρουσίαση. Και περιμένουμε τα νεότερα με το jailbreak.
Τέλος τα off topic απο εμένα.

Αν μπορείς δοκίμασε το AirPlay. Και με ποιες εφαρμογές παίζει;
Θα τα δούμε όλα,άλλωστε το μηχανάκι το έχω σπίτι και έχει γίνει το κύριο media player!
Ηρθε για να μείνει!

Και φυσικά τα off topic μπορούν να υπάρχουν στο ενδιάμεσο της παρουσίασης.Εγώ χιουμοριστικά το έθεσα,νομίζω με κατάλαβες!:126:

Αύριο αλλά και τις επόμενες μέρες θα βάλουμε και πολλά προγραμματάκια και για airplay και για metadata,απ'όλα!
Υπάρχει ένα application που αν υποστηρίξει και υπότιτλους θα είναι killer application,είναι καινούριο και το δουλεύουν!
Αύριο μόλις σχολάσω θα γίνει το part 2 της παρουσίασης!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Apple TV2

Το πρόγραμμα που αναφέρω πριν,είναι το Beamer


Drag, Drop, Watch

Drag any movie file onto Beamer and it will start streaming wirelessly to your TV with Apple TV instantly. No jailbreak required.

No Conversion Needed

Beamer plays all (OK, almost all) movie files, so you don't need to convert your videos. AVI, MOV, MKV, WMV and FLV files will play just fine.

Download
Free Trial, limited to the first
15 minutes of each video.
Buy Now $7 / €7
Introductory Price!
Beamer requires a Mac with OS X 10.6+ (Snow Leopard or Lion) and Apple TV 2nd generation. Learn about Apple TV.
Which video formats does Beamer support?
We support all common formats. You can easily download the trial to test any obscure file format you may have. We strive to support as many video formats as possible. If you have a video that doesn't work, we'd love to hear about it.

Why is Beamer not in the Mac App Store?
It was turned down for using undocumented Apple technology. We use an undocumented way to talk to the Apple TV with AirPlay. While this is unsupported by Apple, it works well in practice.

Does Beamer support subtitles?
Not yet. We want to do this right.

Does Beamer do Screen Mirroring?
No. Screen Mirroring uses different AirPlay technology. We currently have no plans to support Screen Mirroring.
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top