Δωρεάν Ηχεία Magnepan MG-Ib !!!!

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Μετά από 25 χρόνια πρέπει να τα αποχωριστώ λόγω αντικατάστασης. Εχουν χαμηλό έως μηδενικό WAF και για αυτό προυπόθεση να σας τα δώσω είναι να είστε ελεύθερος. Μετά, όπως και εγώ, μπορείτε να πάτε πακέτο γιά γάμο. Καλό θα είναι να εχετε έναν ενισχυτή που να δίνει τουλάχιστον 100w@4Ω/ch και να μην έχετε πρόβλημα στη μέση γιατί ζυγίζουν αρκετά. Πρέπει να διαθέτετε μεγάλο χώρο στο αυτοκίνητο διότι είναι 1.60 ύψος, 0.60 πλάτος και 0.05 πάχος το καθένα. Μπορείτε να στείλετε e-mail στο [email protected]
 


Μηνύματα
6
Reaction score
0
Ευχαριστώ, το ξέρω ότι έχω pm διότι καλοκοιτάζω διθέσια αυτοκίνητα cabrio άν και δεν χωράω ούτε να μπώ μέσα. Σκέφτομαι να κάνω και skydiving.
 


Μηνύματα
6
Reaction score
0
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, τα ηχεία κατακυρώθηκαν στον crock! (first come,first serve)
 

Μηνύματα
39
Reaction score
0
Να ενημερωσω οτι τα ηχεια δεν τα προλαβα τελικα εγω. Αλλος ειναι ο τυχερος που τα απολαμβανει.
 


Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Επειδή έχω ενδιαφερθεί και εγώ (με πμ) να ρωτήσω: Ποιος τα πήρε τέλος πάντων βρέ παιδιά?????
 




Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Μπερδεμα...
Mπά, μάλλον ο φίλος μας άλλαξε γνώμη και αποφάσισε να τα κρατήσει (και καλά έκανε εδώ που τα λέμε...).

Μας λαχτάρησε όμως και δεν βλέπω και απάντηση... Έτσι για να ξέρουμε τι έγινε τέλος πάντων...

:619:
 


Μηνύματα
245
Reaction score
0
kvavarapis, για ο,τιδηποτε στο μελλον θελησει να ξεφορτωθει η συζυγος ειμαι εδω να σε βοηθησω, χωρις προβλημα στη μεση και με μεγαλο αυτοκινητο! (Δινω ιδεες: to Linn Sondek δεν ξεσκονιζεται, οι Graaf ειναι αντιοικολογικοι και οι μεγαλοι προβολεις χαλανε την αισθητικη του ταβανιου...)
Φιλικα, ολοι τα περναμε. Αντισταση!
 

Μηνύματα
39
Reaction score
0
Τελικα τα ηχεία τα απέκτησα εγω. Ευχαριστώ και απο εδω τον Κυριάκο για την χειρονομία αυτή.
Καλοριζικα φιλε μου.
Θα μου επιτρέψετε βεβαια να πω οτι ηταν λιγο ανήθικο το οτι αν και τα ειχα προλαβει οπως ο ιδιος ο ιδιοκτητης ειπε τελικα τα εδωσε στον επόμενο.
Εγω είχα συμφωνήσει μαζί του από την τετάρτη να μιλήσουμε το σαββατο για να τα πάρω . Λόγω του ότι κάτι επείγον μου έτυχε το σαββατοκύριακο και ήμουν εκτός Αθηνων επικοινώνησα μαζί του και τον ρώτησα αν μπορεί κάποιος δικός μου να τα παραλάβει ή να τα πάρω άλλη μέρα και μου είπε ότι τα έδωσε την προηγούμενη μέρα (παρασκευη).
Την Δευτερα ενημέρωσα εδώ μέσα ότι δεν τα παρέλαβα αν και τα ηθελα γιατί τα πήρε άλλος.

Δικαίωμα του ιδιοκτήτη βέβαια να τα δώσει όπου θέλει όμως λίγη ειλικρινια δεν βλάπτει. Η κοροιδια δεν ειναι ωραιο πραγμα.
Εγω λειτουργω διαφορετικα και εχω μαθει να σεβομαι και να τηρω τον λογο μου.

Κριμα.
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Εγώ δεν εκδήλωσα ενδιαφέρον γιατί δεν πληρούσα τις προδιαγραφές (δεν είμαι ανύπαντρος).

Δύο μέρες μετά την αναγγελία του kvavarapis ότι "...τα ηχεία κατακυρώθηκαν στον crock! (first come,first serve)" του έστειλα pm (24/5/08 12:45) αναφέροντας ότι πολύ θα τα ήθελα (αλλά είμαι παντρεμένος...) και ρωτώντας τον γιατί τα έδωσε τόσο καλά ηχεία.

Φυσικά ο συμφορουμίτης kvavarapis μπορεί να τα δώσει όπου θέλει, να τα κρατήσει, να τα κάψει ή να τα κάνει ό,τι άλλο θέλει, αλλά νομίζω υπάρχει σοβαρό θέμα δεοντολογίας τόσο από την πλευρά του όσο και από την πλευρά του συμφορουμίτη Κωνσταντινίδη και ο crock έχει απόλυτα δίκιο να διαμαρτύρεται.

Προφανώς ο kvavarapis αποφάσισε να τα δώσει στον 2ο επιλαχόντα. Θα μπορούσε όμως να το πεί και να εξηγήσει και τους λόγους και όχι να κάνει την πάπια...

Επίσης ο Κωνσταντινίδης - που μέχρι χτές το μεσημέρι αναρωτιώταν τι έγινε - χτές το βράδυ ανακοίνωσε ότι τα πήρε αυτός και ευχαριστεί τον κvavarapis για την χειρονομία του!

Δηλαδή "τελικά" τι ακριβώς έγινε φίλε Κωνσταντινίδη;;; Σού είπε "έλα να τα πάρεις εσύ" και δεν ρώτησες τίποτα;

Μια που ο kvavarapis δεν καταδέχεται να μας εξηγήσει δεν μας λές εσύ τί έγινε;;;

Εντάξει το συμφέρον αλλά υποτίθεται ότι υπάρχει και η αξιοπρέπεια...

Ντροπή...!
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Απάντηση: Δωρεάν Ηχεία Magnepan MG-Ib !!!!

Παιδιά ο φίλος kvavarapis είναι μέλος με ελάχιστη συμμετοχή.
Έχει 4 μηνύματα όλα κι όλα. Το ένα γράφτηκε 24-11-06 και τα 3 τώρα με αυτή την αγγελία.
Μάλλον δεν πρόκειται να φανεί και να δώσει εξηγήσεις οπότε μην ψάχνεστε άλλο.
Ότι έγινε, έγινε.
Ελπίζω να φανεί βέβαια, αλλά μάλλον είναι διάτοντας αστέρας.
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Εγώ δεν εκδήλωσα ενδιαφέρον γιατί δεν πληρούσα τις προδιαγραφές (δεν είμαι ανύπαντρος).

Δύο μέρες μετά την αναγγελία του kvavarapis ότι "...τα ηχεία κατακυρώθηκαν στον crock! (first come,first serve)" του έστειλα pm (24/5/08 12:45) αναφέροντας ότι πολύ θα τα ήθελα (αλλά είμαι παντρεμένος...) και ρωτώντας τον γιατί τα έδωσε τόσο καλά ηχεία.

Φυσικά ο συμφορουμίτης kvavarapis μπορεί να τα δώσει όπου θέλει, να τα κρατήσει, να τα κάψει ή να τα κάνει ό,τι άλλο θέλει, αλλά νομίζω υπάρχει σοβαρό θέμα δεοντολογίας τόσο από την πλευρά του όσο και από την πλευρά του συμφορουμίτη Κωνσταντινίδη και ο crock έχει απόλυτα δίκιο να διαμαρτύρεται.

Προφανώς ο kvavarapis αποφάσισε να τα δώσει στον 2ο επιλαχόντα. Θα μπορούσε όμως να το πεί και να εξηγήσει και τους λόγους και όχι να κάνει την πάπια...

Επίσης ο Κωνσταντινίδης - που μέχρι χτές το μεσημέρι αναρωτιώταν τι έγινε - χτές το βράδυ ανακοίνωσε ότι τα πήρε αυτός και ευχαριστεί τον κvavarapis για την χειρονομία του!

Δηλαδή "τελικά" τι ακριβώς έγινε φίλε Κωνσταντινίδη;;; Σού είπε "έλα να τα πάρεις εσύ" και δεν ρώτησες τίποτα;

Μια που ο kvavarapis δεν καταδέχεται να μας εξηγήσει δεν μας λές εσύ τί έγινε;;;


Εντάξει το συμφέρον αλλά υποτίθεται ότι υπάρχει και η αξιοπρέπεια...

Ντροπή...!
Φυσικα και θα σας απαντήσω αν και ειλικρινά απορώ γιατι δόθηκε τέτοια διάσταση στο θέμα. Όπως όλοι γνωρίζετε λοιπον εκδηλωσα και εγω το ενδιαφέρον μου τοσο με post όσο και με email την ίδια χρονική στιγμή για τα ηχεία και έλαβα ως απάντηση απο τον kvavarapis οτι ήρθα δεύτερος επιλαχών και τα ηχεία έχουν κατοχυρωθεί στο μέλος crock και πως αν δεν έρθει θα σε πάρω να έρθεις εσυ. ΌΚ του απάντησα αν κάτι αλλάξει το κιν ειναι μπλα μπλα...

Μετα απο το ΣΚ που μεσολάβησε και ο crock δηλωσε οτι δεν έχει πάρει ακόμα τα ηχεία έστειλα απεύθείας email πάλι στον kvavarapis πως αν έχει κάτι αλλάξει, εξακολουθώ να ενδιαφέρομαι. Όντως μιλήσαμε στο τηλ και όταν τον ρώτησα τι έγινε τελικά μου λεει πως o crock 2 φορές του ανέβαλε το ραντεβού και την τρίτη φορά του είπε οτι θα έστελνε κάποια στιγμή κάποιον γνωστό να τα παραλάβει και επειδή ο kvavarapis ήθελε να ξεμπερδεύει με πήρε τηλ Τρίτη και το ίδιο απόγευμα πήγα και τα πήρα.

Όσο για τα περι ειρωνίας, αξιοπρέπειας και ντροπής σας τα επιστρέφω κυριε/κυρια messenger...

ps. όλα τα προαναφερθέντα email είναι στη διάθεση των διαχειριστών
--------------------------------------------------------------------------------------
 

Μηνύματα
39
Reaction score
0
Φυσικα και θα σας απαντήσω αν και ειλικρινά απορώ γιατι δόθηκε τέτοια διάσταση στο θέμα. Όπως όλοι γνωρίζετε λοιπον εκδηλωσα και εγω το ενδιαφέρον μου τοσο με post όσο και με email την ίδια χρονική στιγμή για τα ηχεία και έλαβα ως απάντηση απο τον kvavarapis οτι ήρθα δεύτερος επιλαχών και τα ηχεία έχουν κατοχυρωθεί στο μέλος crock και πως αν δεν έρθει θα σε πάρω να έρθεις εσυ. ΌΚ του απάντησα αν κάτι αλλάξει το κιν ειναι μπλα μπλα...

Μετα απο το ΣΚ που μεσολάβησε και ο crock δηλωσε οτι δεν έχει πάρει ακόμα τα ηχεία έστειλα απεύθείας email πάλι στον kvavarapis πως αν έχει κάτι αλλάξει, εξακολουθώ να ενδιαφέρομαι. Όντως μιλήσαμε στο τηλ και όταν τον ρώτησα τι έγινε τελικά μου λεει πως o crock 2 φορές του ανέβαλε το ραντεβού και την τρίτη φορά του είπε οτι θα έστελνε κάποια στιγμή κάποιον γνωστό να τα παραλάβει και επειδή ο kvavarapis ήθελε να ξεμπερδεύει με πήρε τηλ Τρίτη και το ίδιο απόγευμα πήγα και τα πήρα.

Όσο για τα περι ειρωνίας, αξιοπρέπειας και ντροπής σας τα επιστρέφω κυριε/κυρια messenger...

ps. όλα τα προαναφερθέντα email είναι στη διάθεση των διαχειριστών
--------------------------------------------------------------------------------------
Με τον εν λογω κυριο μιλησα μια φορα στο τηλεφωνο και του ειπα οτι τα θελω και θα επικοινωνησω μαζι του το Σαββατο για να τα παρω. Οπως ειπα και σε προηγουμενο μηνυμα το Σαββατο κατι σοβαρο μου ετυχε και ημουν εκτος Αθηνων ομως επικοινωνησα μαζι του το πρωι να του ζητησω να παει καποιος δικος μου να τα παραλαβει ή να παω αλλη μερα μου ειπε οτι τα εδωσε την προηγουμενη μερα.
Ουτε του εκανα 3 αναβολες οπως λεει αλλα και παλι ειχα δικο μου ατομο να παει να τα παρει το Σαββατο αλλα μου ειπε ψεματα οτι τα εδωσε.
Κριμα γιατι περιμενα λιγη σοβαροτητα και ειλικρινια απο ενα ατομο της ηλικας του και οχι ψεματα.
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Αγαπητέ κύριε Κωνσταντινίδη σίγουρα κάποιος που λέει το Σάββατο ότι δόθηκαν Παρασκευή και τα δίνει σε άλλον ...την επόμενη Τρίτη δεν φέρεται με επαρκή αξιοπρέπεια. Παιδάκια είμαστε; Τι θα πείραζε δηλ. να πεί "ρε σείς αυτός δεν έρχεται να τα πάρει, θα τα δώσω στον επόμενο γιατί βιάζομαι";

Όσο αφορά αυτόν που τα παίρνει ξέροντας ότι ο άλλος εξακολουθεί να ενδιαφέρεται, ε εντάξει δεν είμαστε και άγιοι... Για να πώ την πάσα αλήθεια και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα (ειλικρινά)...Τι να κάνουμε αφού ο kvavarapis αποφάσισε να τα δώσει αλλού, δικά του ήταν και ότι ήθελε τα έκανε. Να σου τα δίνει και εσύ να λές "δεν τα παίρνω, να τα δώσεις στον crock";;; Ευτυχώς φαίνεται οτι είναι περαστικός από το forum...

Κρίμα γιατί μια τόσο ωραία χειρονομία κατάντησε σε παρεξήγηση...

Φιλικά και να τα χαίρεσαι...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top