ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΚΑΠ????





Μηνύματα
331
Reaction score
0
Απάντηση: ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΚΑΠ????

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ???????????????????ΠΙΚΑΠ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Η ΟΙΚΟΔΟΜΗ??????
Είμαι σίγουρος ότι από πλευράς τιμής θα ανταλλάσσεται με τριάρι διαμπερές με ξεχωριστό πάρκινγκ και 2 WC . Και είναι και άσχημο .
 



Μηνύματα
925
Reaction score
0
Απάντηση: ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΚΑΠ????

Το άκουσε κανείς μας για να πει?
Εσύ θα έλεγες ότι είναι ή δεν είναι μόνο απ την φώτο?
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Δηλαδή συνδέεις τον όρο αποκλειστικά και μόνο με την ηχητική απόδοση?
 

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Απάντηση: ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΚΑΠ????

Όχι πάντα.
Και τι εννοώ: Αν βγει καινούριος Krell ή Classe ή κάποιο καινούριο μηχάνημα από εταιρεία που είναι χρόνια στον χώρο, θα το "κατατάξω" στην κατηγορία Hi End (πάντα με τα δικά μου κριτήρια).
Αν βγει ο μπαρμπαΜήτσος και παρουσιάσει τον superduper ενισχυτή, ε θα πρέπει να τον ακούσω
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Εγώ νομίζω ότι αυτό το πράμα δεν μπορεί να είναι hi end.
Αν ήταν hi end, θα ήταν μια απλούστερη κατασκευή, καθώς η τεχνολογία αυτό επιτάσσει. Ανήκει καθαρά σε εκείνο το... να δεις πως μου το είχε πει κάποιος...

Α! Exotic trends...

- Δηλαδή, η ουσία έρχεται σε 2η μοίρα.
 


Μηνύματα
925
Reaction score
0
Απάντηση: ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΚΑΠ????

Μα το Clear Audio που μας είχε δείξει ο g.kar μόνο απλούστερη κατσκευή δεν ήταν
 




Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Εγώ νομίζω ότι αυτό το πράμα δεν μπορεί να είναι hi end.
Αν ήταν hi end, θα ήταν μια απλούστερη κατασκευή, καθώς η τεχνολογία αυτό επιτάσσει. Ανήκει καθαρά σε εκείνο το... να δεις πως μου το είχε πει κάποιος...

Α! Exotic trends...

- Δηλαδή, η ουσία έρχεται σε 2η μοίρα.
ΙΜΗΟ αυτο το μηχανημα ειναι πρωτα απ' ολα θαυμαστο για την πολυπλοκοτητα του.
Εαν κριθει σαν χρηστικο αντικειμενο, εχασε.
Εαν κριθει σαν προσπαθεια για το καλυτερο στην βαση Τεχνολογικης ασκησης πρεπει να κριθει εκ του αποτελεσματος.
Εαν προοριζεται να βγει στην αγορα ετσι ως εχει, πρεπει να μας προβληματισει το γεγονος οτι ο κατασκευαστης του πονταρει στην υπαρξη αγοραστικου κοινου. ΑΥΤΟ ειναι προβλημα.

Οπως και ναχει το πραγμα υπερβολικες κατασκευες στον χωρο του AUDIO, δεν ειναι μονο τα πικαπ επειδη ο μηχανισμος τους ειναι εμφανης. Ειναι ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ μηχανηματα που ο μεσος ακροατης δεν εχει τροπο να γνωριζει.
Για παραδειγμα μια μοντουλα Ενισχυτη Class D ειναι 1000 φορες πιο περιπλοκη κατασκευη. Ενας μεσος επεξεργαστης ειναι 1000000 φορες πιο περιπλοκος. Μην κολλαμε λοιπον εκει.
 

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΚΑΠ????

Εαν προοριζεται να βγει στην αγορα ετσι ως εχει, πρεπει να μας προβληματισει το γεγονος οτι ο κατασκευαστης του πονταρει στην υπαρξη αγοραστικου κοινου. ΑΥΤΟ ειναι προβλημα.
Γιατί?
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Re: Απάντηση: Re: ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΙΚΑΠ????

Γιατί?

Αν ανηκεις στο κλαμπ των υποψηφιων αγοραστων αυτου του πικαπ, τοτε εισαι πολυ πλουσιος για να καταλαβεις εναν φτωχο μικρομεσαιο σαν κι εμενα.
Εγω ουδεποτε θα μπορουσα να πληρωσω το αντιτιμο αυτου του πικαπ. Εαν το ηθελα ΠΟΛΥ, τοτε θα επρεπε να ληστεψω Τραπεζα, να με πιασουν, και να παω φυλακη. Εκει, σκυβωντας να πιασω το σαπουνι στα ντους .... ξερεις την συνεχεια. Εε... ΑΥΤΟ δεν θα ηταν προβλημα ???
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.322
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top