'' ΕΝΑ ARTVOICE ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ VISATON MONITOR 890 MKII''



Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ακάθεκτος ο Mr Tramp :hi:


πολλά καλορίζικα Δημήτρη !
Σε ευχαριστώ πολύ Νικόλα!

Το επόμενο μηχάνημα που περιμένω, για να αντικαταστήσει το Accuphase που έδωσα, είναι αυτό!
Η courier όμως του κου Soible, κάνει τρεις βδομάδες να έρθει..(ας κοιτάξουν λοιπόν τα του οίκου τους και ας αφήσουν Έλληνες και Ισπανούς..)
Αυτό μην περιμένετε να σας πω ότι παίζει καλύτερα από το Accuphase...:p

5945-1.jpg
 

Μηνύματα
447
Reaction score
189
Υπέροχος!!!!!
Υπέροχος!!!!!
Kαλημερα, Δημητρη να τον ευχαριστιθης, αν ειχα τα αναλογα ηχεια με εβλεπα προς τα εκει.Δεν ειναι τυχαιο οτι ο Γιωργος ο Τζιαφης ειχε ονομαση studio 845.Aυριο θα μου στειλουν καλωδια συνδεσης & ηχειων που εχουν φτιαχτη για αυτα τα ενυσχιτικα δια χειρος Τζιαφη για δοκιμη.Για τo θεμα μας ΟΚ τηλ.
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Kαλημερα, Δημητρη να τον ευχαριστιθης, αν ειχα τα αναλογα ηχεια με εβλεπα προς τα εκει.Δεν ειναι τυχαιο οτι ο Γιωργος ο Τζιαφης ειχε ονομαση studio 845.Aυριο θα μου στειλουν καλωδια συνδεσης & ηχειων που εχουν φτιαχτη για αυτα τα ενυσχιτικα δια χειρος Τζιαφη για δοκιμη.Για τo θεμα μας ΟΚ τηλ.
Σε ευχαριστώ Γιώργο!
 



loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
939
Reaction score
295
Καλημέρα Δημήτρη,

Το Dared τον είχα και εγώ ενα φεγγάρι, είναι εξαιρετικός, εγκρίνω!
 

Μηνύματα
451
Reaction score
96
Με το που τον άναψα και περίμενα λίγο να ζεσταθούν τα λαμπιόνια, έριξα στο dac την αγαπημένη μου συλλογή που ξέρω απέξω πως παίζει...Costas Pappas choice!!
Σοκαρίστηκα από τον καθηλωτικό ήχο του !! Πρώτη φορά τα ηχεία μου κελαηδούσαν έτσι..Δύναμη σε συνάρτηση με ανάλυση, γλυκύτητα και συναίσθημα!!
Πήρα κατ'ευθείαν τον φίλο μου τον Τάκη (TRIPLEDRAGON) που είναι ομοιοπαθής ανταλλαγάκιας της δεκαετίας του 80, με ευαίσθητο ηχείο κόρνας μεγάλου μεγέθους και άπειρους πειραματισμούς σε μηχανήματα. Επιθυμία του και δική του τώρα (και πριν απο εμένα) είναι να παίξει με single ended ενισχυτή!
Σε πέντε λεπτά ήρθε για καφέ και ακρόαση.
Το τι άκουσε θα το αφήσω στον Τάκη να σας το πει..
Αυτό που μπορώ να σας πω εγώ είναι ότι και οι δύο αναρωτηθήκαμε αν παίζει έτσι με αυτές τις μικρές κωλολάμπες, πως θα παίζει με καλές?:o
καλημερα σε ολους :)!!! εγω εκεινο που εχω να πω για το νεο αποκτημα του φιλου μας,ειναι το εξης....:drinks:

απλα .......θελω κι εγω εναααααααααααα !!!!!!!!!!!!!!:gamer:
 


Μηνύματα
451
Reaction score
96
καλημερα σε ολους !!! εγω εκεινο που εχω να πω για το νεο αποκτημα του φιλου μας,ειναι το εξης....

απλα .......θελω κι εγω εναααααααααααα !!!!!!!!!!!!!!
καλημερα σε ολους :)!!! εγω εκεινο που εχω να πω για το νεο αποκτημα του φιλου μας,ειναι το εξης....:drinks:

απλα .......θελω κι εγω εναααααααααααα !!!!!!!!!!!!!!:gamer:

συζητωντας κατα καιρους με φιλους << γνωστες του ειδους>> εχω ακουσει κατα καιρους διαφορα του στυλ ελα μορε ,αυτος ( ο dared )δεν εχει δυναμη,αυτος δεν εχει διαφανεια , ο αλλος προχτες μου ελεγε οτι επειδη ΔΕΝ εχει καλους μετασχηματιστες δεν εχει μπασα και πολλα αλλα ...
η χτεσινη λοιπον ακροαση ,στο σπιτι του Δημητρη , διεψευσε ολα τα παραπανω !!! ο ενισχυτης και μπασα εχει (τοσα που καποια στιγμη τα πηραμε στο στομαχι !!!) και διαφανεια εχει και οδηγηση και ..και ..και
οποτε τα συμπερασματα δικα σας ;)

το αποτελεσμα που ακουσα στα ηχεια του Δημητρη με τα δυο δωδεκαιντσα ,ηταν παρα πολυ καλο !!!
με καποιο αλλο ηχειο δεν μπορω να ξερω τι θα κανει ο ενισχυτης ...;)
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Καλημέρα Δημήτρη,

Το Dared τον είχα και εγώ ενα φεγγάρι, είναι εξαιρετικός, εγκρίνω!
Καλημέρα Χρηστάρα!
Πες μου ένα φεγγάρι που δεν είχες κάτι που θα σου πω...
Εσύ παρ'ότι νεώτερος μας έχεις ξεπεράσει όλους!!

Καλες ακροασεις Δημητρη !!!!

Ευχαριστώ πολύ Βλάσση μου!
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
συζητωντας κατα καιρους με φιλους << γνωστες του ειδους>> εχω ακουσει κατα καιρους διαφορα του στυλ ελα μορε ,αυτος ( ο dared )δεν εχει δυναμη,αυτος δεν εχει διαφανεια , ο αλλος προχτες μου ελεγε οτι επειδη ΔΕΝ εχει καλους μετασχηματιστες δεν εχει μπασα και πολλα αλλα ...
η χτεσινη λοιπον ακροαση ,στο σπιτι του Δημητρη , διεψευσε ολα τα παραπανω !!! ο ενισχυτης και μπασα εχει (τοσα που καποια στιγμη τα πηραμε στο στομαχι !!!) και διαφανεια εχει και οδηγηση και ..και ..και
οποτε τα συμπερασματα δικα σας ;)

το αποτελεσμα που ακουσα στα ηχεια του Δημητρη με τα δυο δωδεκαιντσα ,ηταν παρα πολυ καλο !!!
με καποιο αλλο ηχειο δεν μπορω να ξερω τι θα κανει ο ενισχυτης ...;)
Νομίζω και εγώ ότι το όλο θέμα έχει να κάνει με το ταίριασμα με τα συγκεκριμένα ηχεία. Παρ'όλο που είναι 94db, μην ξεχνάς ότι είναι 4 om και τα τέσσερα δωδεκάιντσα θέλουν πολύ ρεύμα για να κουνηθούν σωστά, κάτι που μας το απέδειξε περίτρανα ο Dared!!
 

Μηνύματα
451
Reaction score
96
Νομίζω και εγώ ότι το όλο θέμα έχει να κάνει με το ταίριασμα με τα συγκεκριμένα ηχεία. Παρ'όλο που είναι 94db, μην ξεχνάς ότι είναι 4 om και τα τέσσερα δωδεκάιντσα θέλουν πολύ ρεύμα για να κουνηθούν σωστά, κάτι που μας το απέδειξε περίτρανα ο Dared!!
ναι φιλαρακο!!! το ταιριασμα με τα δικα σου ηχεια ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα!!!!
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Καλορίζικος Δημήτρη... εγώ θέλω να σε ρωτήσω για τον "Ψαρά"... τί λέν τούτα?
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Καλορίζικος Δημήτρη... εγώ θέλω να σε ρωτήσω για τον "Ψαρά"... τί λέν τούτα?
Σε ευχαριστώ Αντώνη!
Το tuner το αγόρασα για να ταιριάζει, επειδή έχει τα χερούλια, με τον AR και τον Plinius, αλλά μέχρι να έρθει από Γερμανία, πουλήθηκε ο AR και ο Plinius είναι και αυτός προς πώληση μιας και δεν μου χρειάζεται πλέον.
Ο Τροβάς που τα ξέρει μου είπε ότι είναι πολύ καλά ραδιόφωνα, μόνο που με το που έρχεται, το πάω στον Κώστα για να βάλει πίσω υποδοχές RCA μιας και βγαίνει κατ'ευθείαν ένα άθλιο καλώδιο. Επίσης θα βάλω και ένα βύσμα για καλώδιο ρεύματος μιας και έχω ένα περίσσευμα καθώς και ένα βύσμα κεραίας 75om.
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
καλοταξιδος Δημητριε ... ευχομαι να μεινει καιρο στο ρακ...!!!

(μεχρι να τον ακροαστω τουλαχιστον):)

oσο για το ραδιακι εγω θα κρατουσα το .....αλλο...
 

Μηνύματα
140
Reaction score
151
Καλορίζικος και από μένα ο Dared ! Έκανες πολύ καλά που ...τόλμησες !
Θα ήταν αδιακρισία να ρωτούσα ποιο ήταν το κόστος της αγοράς ; (για να αρχίσουμε το ψάξιμο...)
Καλημέρα
 

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
καλοταξιδος Δημητριε ... ευχομαι να μεινει καιρο στο ρακ...!!!

(μεχρι να τον ακροαστω τουλαχιστον):)

oσο για το ραδιακι εγω θα κρατουσα το .....αλλο...
Σε ευχαριστώ Δημήτρη! Το Accuphase το έδωσα για λόγους ανωτέρας βίας.

Καλορίζικος και από μένα ο Dared ! Έκανες πολύ καλά που ...τόλμησες !
Θα ήταν αδιακρισία να ρωτούσα ποιο ήταν το κόστος της αγοράς ; (για να αρχίσουμε το ψάξιμο...)
Καλημέρα
Σε ευχαριστώ Στέλιο!

Το κόστος ήταν το λογικό για ένα μεταχειρισμένο μηχάνημα. Μαζί με τα μεταφορικά 1300 ευρώ.
Είναι περίπου η τιμή που είχε πουληθεί το τελευταίο εδώ στο site το 2012 και που πήρε ο φίλος μου ο Στέφανος.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Καλησπέρα. Καλά ακούσματα και από εμένα.
Θα περιμένω τις εντυπώσεις σου μόλις αλλάξεις τις οδηγές λάμπες και αυτές της εισόδου.
Με αυτές βλέπεις και τις μεγαλύτερες διαφορές σε σχέση με τις λάμπες εξόδου!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.607
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top