ΕΟΝ και Dolby

Μηνύματα
13
Reaction score
2
Γεια σας παιδια... Εβαλα προσφατα το android βοχ με το ΕΟΝ μεσα , ολα καλα αλλα απο την νοβα δεν μου εδινε dolby παρα μονο lpcm 2.0 . Επικοινώνησα και μου παν θα εχει βλαβη το μηχανιμα και το πηγα πισω και πηρα αλλο. και παλι και το νεο τα ιδια κανει.. απο usb και απο apletv στελνει κανονικα 5.1 . οποιος εχει ξερει κάποια λυση ας μου γράψει , ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
423
Reaction score
66
Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Αυτή τη στιγμή έχω δορυφορικό το οποίο βγάζει κανονικά Dolby Digital και σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση στο Eon box.. Κάπου διάβασα ότι δεν υποστηρίζει πολυκαναλο η Eon..
 

Μηνύματα
23
Reaction score
1
Η κατασταση ειναι για κλαμματα! Δεν ειναι θεμα hardware αλλα θεμα περιεχομενου! Ολο το υλικο ερχεται stereo! Και αυτο εν ετει 2022 που ολοι οι σοβαροι παροχοι steaming δινουν atmos μεσω DD+! Η δε Nova διπλα απαραδεκτη δεδομενου πως το ιδιο περιεχομενο μεσω δορυφορου εχει DD..
 
Last edited:

Μηνύματα
227
Reaction score
274
Η κατασταση ειναι για κλαμματα! Δεν ειναι θεμα hardware αλλα θεμα περιεχομενου! Ολο το υλικο ερχεται stereo! Και αυτο εν ετει 2022 που ολοι οι σοβαροι παροχοι steaming δινουν atmos μεσω DD+! Η δε Nova διπλα απαραδεκτη δεδομενου πως το ιδιο περιεχομενο μεσω δορυφορου εχει DD..
ετοιμος ημουν να βαλω εον αλλα αυτο για μενα ειναι deal breaker δυστηχως
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.518
Reaction score
5.704
Δεν προβλέπεται να αλλάζει σύντομα αυτό. Τα stream είναι μόνο σε stereo ήχο. 5.1 από nova μόνο μέσω δορυφόρου.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.924
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top