Είπα και εγώ να ρίξω μια πρώτη ματιά...


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
αφου εχεις τηλεοραση,μην παρεις άλλη πλην ολεντ,πετας τα λεφτα σου.
Δηλαδή μιλάμε για 1) 55+ ίντσες και 2) μινιμουμ 1000$.......
Καταλαβά.....με αυτά και με αυτά θα το παγώσω το θέμα μέχρι νεοτέρας......
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Είπα να ρίξω μια πρώτη ματιά μπας και ανανεώσω σιγούλια αιγούλια την 42άρα LG που την έχω πάνω απο 5 χρόνια....ίσως και 6. Και μιας και είμαι ευχαριστημένος με την εταιρεία είπα να ψάξω πάλι για LG.
Οι ίντσες 49-50 μιας και υπάρχει και ο προβολέας οπότε είμαστε καλυμένοι.


Και βάζω τα παραπάνω στοιχεία στο σκρούτζ και τι να δώ...37 προιόντα.....ρε μπράβο ποικιλία..
Άντε να περιορίσω το εύρως....βάζω και UHD....πέσαμε στα 30.......άντε τώρα να διαλέξεις....

Λέω να επιλέξω και τα 100 Hz.....όπα....πέσαμε στα 4 μοντέλα με το πιο φθηνό να ξεκινάει στα 750Ευρώ....Δεν είμαστε για τέτοιο ποσό....γεία σας...

Βάζω λοιπόν επιλογή στην τιμή 400-500 Ευρώ και μου βγάζει αυτές εδώ τις επιλογές...
Έλα που όλες μου φαίνονται πάνω κάτω ίδιες; Ποιά στο καλό να επιλέξω; Ότι να'ναι.....

Η μόνη εμφανείς διαφορά που βλέπω είναι ότι κάποιες είναι direct led και κάποιες edge led.....
Αν η τηλεόραση που έχεις λειτουργεί χωρίς προβλήματα μην κάνεις τίποτε. Μια αλλαγή σε αυτά τα επίπεδα τιμής είναι απλά καταναλωτισμός χωρίς ουσία. Γιατί και η καινούργια που θα πάρεις την ίδια εικόνα θα έχει, οπότε γιατί να την αλλάξεις; Κράτησέ την μέχρι να χαλάσει και μετά το ξανασκέφτεσαι. Όλοι μας το ίδιο παθαίνουμε που και που, θα σου περάσει!
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Εάν και όταν αποφασίσεις να αλλάξεις τηλεόραση μην πας σε παρακάτω ίντσες από 65", σε τιμή που να αντέχει η τσέπη σου.

Με 50-55" θα το μετανιώσεις, άσχετα αν έχεις προβολέα. Ίσα - ίσα για να έχεις, γουστάρεις την μεγάλη εικόνα γενικά :D

Κανείς δεν μετάνιωσε που πήρε μεγαλύτερη TV, το αντίθετο όμως;
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.185
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top