Εγω μια φορα τον ειδα...

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728


Δεν τον ακουσα, δεν "επαιξα" μαζι του, αλλα απο την στιγμη που τον ειδα εχω παθει κατι τις... :shock:
 



skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
AMP II-AC highlights:
  • Dual-mono power amplifier, with completely isolated power supply for each amplifier channel.
    24 selected MOS-FET output transistors of highest quality.
    2 x 700 VA encapsulated toroidal core transformer for highest output reserves.
    Optimum smoothing thanks to more than 160.000 μF power supply capacity.
    Very high damping factor. Integrated protective circuit against clipping, HF oscillations and too high DC offset.
    Integrated switch-on current limitation for highest operational safety
    Constant low operating temperature due to generously dimensioned heat sinks.
    Very high quality, gold-plated connection terminals from WBT, the top quality German producer.
    Standby operation.
    Massive full metal housing for optimum shielding.[/list:u]
  • Απλά μιά χοντρή παρατήρηση: Το 160.000 μF power supply μου φαίνεται λίγο για τέτοια κατασκευή...
    Για σύγκριση και χωρίς καμία δόση εντυπωσιασμού:

    Jeff Rowland Model 8T main amplifier w/ the twin toroidal dual mono p.su. and the 640,000 μF storage capacitance

    Genesis 1.5 Kw 4-ch servo-amplifier for the subs, (improved w/ 160,000 μF storage capacitance!)

    ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ! (σε χαμηλές εντάσεις... :wink: )
 



skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Γιατί μαμούνι Αντρέα? Γιατί?

Εγω μπήκα στα χωράφια σου? εεε? Μπήκα?

Αλλά τώρα θα μπω και γω και θα δεις... :wink:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
....

- Ανδρέα τσίγκλισέ τον λίγο ακόμα :lol:

- ΧΣ άμα σε δω να γράφεις για προβολείς θα σκίσω τις πυτζάμες μου και θα πάω να φτυαρίζω κάρβουνα στο βούπερταλ :lol: :lol:
 



Μηνύματα
559
Reaction score
1
Ρε σεις, τόσο καιρό προσπαθώ να τον κάνω Hi Endά και εσείς μόνο που δεν τον φάγατε τον καψερό. :mrgreen:

Βρε Χρήστο μου, γιατί το κάνεις αυτό στον Αντρίκο μας. Άστο το παιδί να γίνει Hi Endάς. :mrgreen:

Πας και του μοστράρεις το Jeff Rowland έτσι χωρίς δεύτερη κουβέντα, χωρίς να πάρει ανάσα. :mrgreen:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Ε...!!!

... αφού θα τον πρήξει που θα τον πρήξει ο ΝΜ με τον JRDG, ας τον προετοιμάζω λίγο - λίγο... :wink:
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
...

Ανδρέα ξαναπέστο...
Πολλές φορές είναι και καλύτερο το αυτί που δεν έχει ακούσει πολλά - πολλά :wink:
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Θέλουμε λεπτομέρεις του όλου set up και του μουσικού υλικού που χρησιμοποιήθηκε στις ακροάσεις. Μη μας κρατάς σε αγωνία! :wink:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Γιαννη, περισσοτερες λεπτομερειες θα δωσει ο φιλος σου Gio ελπιζω αυριο.
Εαν του το επιτρεψει η τεμπελια του ασφαλως :lol:
 



Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Γεια σας φιλοι,
Μου ειναι δυσκολο να γραφω στο p.c. με τον Ανδρεα να με σημαδευει στο κεφαλι με περιστροφο (αυτος ειναι ο μοναδικος τροπος να με φερει καποιος στο πληκτρολογιο) αλλα θα προσπαθησω να σας μεταφερω καποιες πρωτες εντυπωσεις απο τα προιοντα της Αccustic Arts.

Λοιπον, το πρωτο πραγμα που σκεφτεσαι οταν τα βλεπεις, ειναι η ....μεση σου!!! Ενας ανθρωπος δεν μπορει να τα κουμανταρει μονος του, αν δεν εχει παρει μεταλλιο στην αρση βαρων σε Ολυμπιακους. Οταν τελικα καταφερεις με διαφορες ¨¨μαλαξεις¨¨ να καταφερεις δυο-τρεις φιλους να σε βοηθησουν να στησεις τον προ των 11kg to CD των 16 kg τα διδρομα ηχεια των 45kg το ενα!!! και τον τελικο των 55kg!!! δεν γινεται να μην ¨ψαρωσεις¨ με την ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ποιοτητα κατασκευης, οσα μηχανηματα και αν εχουν δει τα ματια σου η εχουν περασει απο τον χωρο σου.
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δει κακοφτιαγμενο γερμανικο προιον, αυτα εδω ομως θετουν νεα ορια σε αυτον τον τομεα.

Με το καλημερα λοιπον, στην ¨πριζα¨ και εγω και τα μηχανηματα.
ΟΝ στο CD PLAYER, η τραγουδιστρια των FRENTE αρχιζει να τραγουδαει, και εμεις αρχιζουμε να κοιταζομαστε.
Οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες, αλλα ας ημαστε υπομονετικοι.Τα μηχανηματα πρεπει πρωτα να στρωσουν.Ειχα λοιπον στο μυαλο μου να τα αφησω να παιζουν για λιγο καιρο, και μετα να τα κρινουμε.Ελα ομως που λιγες ωρες μετα ηρθε ενας φιλος που ηθελε να ακουσει τα TANNOY TD 12.Οντας δε αμετανοητος ¨λαμπακιας΄ και αφου δεν υπηρχε διαθεσιμος λαμπατος τελικος εκεινη την στιγμη, αποφασισαμε να τα ακουσουμε με τα ACCUSTIC ARTS.
Το ακουσμα με τα ηλεκτρονικα της Α.Α. τα TD 12 καικαλωδιωση CARDAS σε ισσοροπημενη συνδεση, απλα υπεροχο.
Εξαιρετικη διαφανεια και καθαροτητα, πολυ καλος εστιασμος, γεματα σωματα, και δυναμικα απο χαμηλες εντασεις.
Αποτελεσμα? Ο φιλος παραγγελνει τα TD12, αλλα ο τροπος που κοιταγε τα ACCUSTIC ARTS κατι μου θυμισε.
ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ Ο ¨ΛΑΜΠΑΚΙΑΣ΄ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΤΟΥ??

Υ.Γ1 Γιαννη Κολιαβα γνωριζομαστε, και συντομα θα φαμε κοντοσουβλι και θα πιουμε κανα κρασι στα μερη σου, αν θες.

Υ.Γ2 COME ON YOU(GREEK) REDS αποψε το βραδυ.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top