Εδώ κλαίμε.

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.817
Πέρασε κι αυτή η εβδομάδα χωρίς να εισέλθουν πολλά λεφτά στην τσέπη μας.
Αντιθέτως εισήλθαν στο μαγαζί μας, μετά από αλλεπάλληλες επισκέψεις του ταχυδρόμου, ένα μάτσο λογ/σμοί υπό μορφή φακέλλων.
Και όλοι θέλουν λεφτά.
Από βδομάδα πρέπει να πληρώσω Φ.Π.Α. που δεν έχω εισπράξει, ΔΕΗ, ύδρευση, σταθερή και κινητή τηλεφωνία, ενοίκια, τράπεζες κ.λ.π.
Θα κάνω μια επίσκεψη μαζί με τους βλαμμένους στον Ηλία να ξεχαστώ και μετά θα κλάψω.
Άλλος;
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.611
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

25 χρόνια στη δουλειά έπαιρνα πριν την κρίση 1600€ και τώρα 980€.

Η σύζυγος δεν δουλεύει, έχω δύο παιδιά 16 και 12 και δεν έχω να δώσω το νοίκι του Ιουνίου!

Θα πω του ιδιοκτήτη να του τα δώσω τον Ιούλιο, αφού τα αγγλικά των παιδιών τελειώνουν αυτό το μήνα και έτσι θα μου μείνουν κάποια €υρώ.

Θα πιούμε καφέ αύριο με τους Αθηναίους βλαμμένους για να ξεχαστώ και μετά θα κλάψω.
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

Μπορούμε να κλάψουμε και σε τηλεδιάσκεψη, απ' όλα τα μέρη της Ελλάδας.
Τόσα χρόνια ελεύθερη επαγγελματίας, ούτε μία offshore δεν έκανα για τις δύσκολες ώρες... αλλά τώρα πρέπει να πληρώσω σαν να την έχω.
Γελάω για να μην κλάψω κι εγώ. Δυο παιδιά φοιτητές, σύνολο τρία νοικιασμένα σπίτια.
Όπως λένε όμως, χαμογελάτε, κάνει τους άλλους ν' ανησυχούν. Να μας βλέπουν οι απέξω γελαστούς (έστω κι αν το κάνουμε με το ζόρι), να λυσσάνε, να ζητάνε όλο και πιο παράλογα πράγματα για να σκύψουμε επιτέλους (αυτό χωρίς σεξουαλικούς υπαινιγμούς), ώσπου στο τέλος να πέσουν μέσα στο λάκκο που σκάβουν για μας. Πράγμα που θα αργά ή γρήγορα θα γίνει, ας το παλέψουμε να γίνει γρήγορα.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.817
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

Γιώργο να του πεις να μειώσει το ενοίκιο.
Το κάνουν πολλοί τώρα τελευταία και πολλοί από μόνοι τους το προτείνουν.
Π.χ. σε μένα για το σπίτι.

Του μαγαζιού ο ιδιοκτήτης ο σπάγγος αρκέστηκε να μου πει ότι απλώς δεν θα κάνει αύξηση.
(λες και αν την έκανε θα την έπαιρνε)
Ο τσιφούτης.
 

Μηνύματα
1.496
Reaction score
1
738 ευρώ εξοφλητικός ΔΕΗ. 80 τετραγωνικά σπίτι με ηλιακό ,κουζινάκι αντί κουζίνας και ένα 9άρι aircontition και βιντεοπροβολέα :138: .Τη δευτέρα παω για διακανονισμό :141:.
Κινητό κομμένο εδώ και 2 βδομάδες ,σταθερό είμαι ένα λογαριασμό πίσω (το κόβουν και μετά πληρώνω τον προηγούμενο ,αγνωστο πόσο θα αντέξω)
Κατάσταση ,ουσιαστικά άνεργος 2 χρόνια τώρα ,ζούμε με 980 της γυναίκας μου και έχουμε και νοίκι.

Οπως καταλαβαίνετε εχω ξεπεράσει την κατάσταση κλάμματος και έχω πάει ένα βήμα πιο πέρα..:116:
 

Μηνύματα
1.036
Reaction score
198
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

1 δανειο. 0 εισοδημα πλεον αφου τελειωσε κ το επιδομα ανεργιας
ευτυχως που η μανα μου μας αφησε και απο ενα σπιτι εμενα κ της αδερφης μου, πριν φυγει για γερμανια μονιμα πλεον
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.817
Απάντηση: Re: Εδώ κλαίμε.

738 ευρώ εξοφλητικός ΔΕΗ. 80 τετραγωνικά σπίτι με ηλιακό ,κουζινάκι αντί κουζίνας και ένα 9άρι aircontition και βιντεοπροβολέα :138: .Τη δευτέρα παω για διακανονισμό :141:.
Κινητό κομμένο εδώ και 2 βδομάδες ,σταθερό είμαι ένα λογαριασμό πίσω (το κόβουν και μετά πληρώνω τον προηγούμενο ,αγνωστο πόσο θα αντέξω)
Κατάσταση ,ουσιαστικά άνεργος 2 χρόνια τώρα ,ζούμε με 980 της γυναίκας μου και έχουμε και νοίκι.

Οπως καταλαβαίνετε εχω ξεπεράσει την κατάσταση κλάμματος και έχω πάει ένα βήμα πιο πέρα..:116:
Να μην καις τον προβολέα.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.817
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

Αύριο κάνω μνημόσυνο του ενός χρόνου της μάνας μου.
Μόνο κόλυβα και καφέ. Τίποτα άλλο.
Και λίγα άτομα καλεσμένοι.

Σόρυ ρε μαμά αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι περισσότερο. :411:
Πέσαμε σε δύσκολα.
 



Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Μιχάλη το είχα γράψει την ημέρα που δεν συμφωνήθηκε κυβέρνηση, ότι μέχρι τις επόμενες εκλογές οι αυτοαπασχολουμενοι θα βλέπουμε το ευρω με το κυαλι! Εκτός απο τα χαράτσια και τις εισφορές η αβεβαιότητα έχει αποτελειώσει την αγορά, αφου το χρήμα δεν κυκλοφορεί πλέον καθόλου και όλοι το κρατάνε ως καβαντζα για πιθανές ...χειρότερες μέρες!
Τουλάχιστον οι φορολογικές δηλώσεις πήγαν για 16 Ιουλίου και δεν σκοπεύω βέβαια να βιαστώ να πάω στον λογιστή...
Το εξάμηνο του ταμείου μου (2250 ευρωπουλα) είναι όμως για τέλη Ιουνίου...
Επίσης...έχουμε άφθονο ελεύθερο χρόνο, λίγο το έχεις αυτο; (ξέρω ότι ο χρόνος ....δεν τρώγεται αλλα είπα λίγο να ελαφρύνω το νήμα)


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.551
Reaction score
30.800
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

16 Ιουλίου για όλους (και ελ. επαγγελματίες) ή μόνο μισθωτούς/συνταξιούχους;
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εδώ κλαίμε.

να δέσω και μια πέτρα στο λαιμό?:122:
Άντε ρε συ.....
Την υγεία σου να έχεις και θα περάσουν όλα!
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

16 Ιουλίου για όλους (και ελ. επαγγελματίες) ή μόνο μισθωτούς/συνταξιούχους;
Για ολους πλην εταιρειών που ειναι μεσα στον Ιουνιο και το κόβω να παει και 31 Ιουλίου..
Παραγραφή δεν έχει σ αυτά;
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.817
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

Σήμερα Δευτεριάτικα και με το που μπήκα μέσα, βρήκα 4 φακέλους.

Άει στο διάολο πια, όλοι οι φάκελλοι ζητάνε λεφτά. :141:

Ενώ την εβδομάδα που μας πέρασε κανένας δεν έδωσε λεφτά. :411: . :411:

Μόνο κάτι ψιλά που πήγαν για ψώνια στο S/M και για βενζίνη.
Τι θα κάνουμε ρε γμτ μ΄αυτή την κατάσταση; :402:
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

Τι θα κάνουμε ρε γμτ μ΄αυτή την κατάσταση; :402:
θα κάνουμε πράγματα τα οποία δεν είχαμε φανταστεί μέχρι τώρα.

θα μένουμε όλοι μαζί, θα τρώμε όλοι μαζί, θα χέζ...με όλοι μαζί.

Μνημόνιο....συσφίγγει τις σχέσεις!

Όλα καλά ρε, μη μασάς, με το να φοβάσαι τι θα γίνει δε βοηθάς τον εαυτό σου. Όταν θα γίνει, τότε βλέπουμε...
 



A

amoustakas

Guest
Απάντηση: Εδώ κλαίμε.

Μιχάλη όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε. Την υγειά μας να έχουμε.

ΥΓ Το ωραίο είναι ότι πληρώνουμε και υπέρ ανέργων!!!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top