Εκθεση Εικονα και Ηχος 2022

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Κακες ηχογραφησεις χωρις ψηφιακη παρεμβαση δεν ακουγονται. Πιριοντ.
Ακουσα συστημα που ηταν απο ευχαριστο εως ανθρωποδιωχτικο.
Ευχαριστω τα παιδια που εβαλαν ACDC.
Στο δωματιο με το φορητο εψαχνα τα ηχεια πριν καταλαβω τι επαιζε.
Δυσμενής κατάσταση είναι όποτε θα συνέβαινε το α;ντίστροφο,να μπαίνουμε σε δωμάτιο και να ψάχναμε τι παίζει προτού καταλάβουμε τα ηχεία. :sneaky:

...
Εχω να δω ταινία πάνω απο 20 μέρες. Και το σύστημα ανάβει κάθε βράδυ. Αυτά....:p
Άσε τα ψόφια,το κάνεις μόνο και μόνο για να βλέπεις τα led των ncore αναμμένα και να έπαιζες με τις ρυθμίσεις του Trinnov... :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Ωχ, πάλι καλά που έγραψα πως έπαιζαν θαυμάσια. 😅
Κοίτα, λίγο μυαλό να είχαν οι τυπικοί συμμετέχοντες σε τούτο δω το φόρουμ, θα έπρεπε να τα ψυλιαστούν.

Παιζ ένα πράμα με σπινοραμα για σεμινάριο, με στενό λοβό που περιορίζει σημαντικά το χώρο, και οι εκθέτες είχαν την ευφυΐα και γνώση να το οδηγήσουν με τρινοβ, και να ισοσταθμίσουν το ήδη "σωστό", ώστε μετρημένα να "κεντάει".

Ε, αυτό μια χαρά θα έπαιζε, by the book, απλώς η έλλειψη σαμπ είναι ένα αναμφισβήτητο κενό εκεί κάτω, χωρίς σουξου μουξου μανταλάκια, και τα έχωσα καλά για αυτήν την κατάσταση για μήνυση που δε ξέρω γιατί δε φωνάξατε το 100 να τους χώσει όλους στην στρούγκα επ'αυτοφορω με εντολή εισαγγελέα.

Να κάτσουν κει μέσα με το Μάκη το σουγιά να σκεφτούν καλά τα λάθη τους σε τούτο τον πλανήτη.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Είχα σκοπό να γράψω κάτι ανάλογο
Μαζί γράφαμε και ίδιο σκοπό είχα και γω, περίμενα να παραωριμάσει το πράμα και σα σάπιο μήλο να πέσει σε κάνα κεφάλι να δουν τι εστί βαρύτητα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Κοίτα, λίγο μυαλό να είχαν οι τυπικοί συμμετέχοντες σε τούτο δω το φόρουμ, θα έπρεπε να τα ψυλιαστούν.

Παιζ ένα πράμα με σπινοραμα για σεμινάριο, με στενό λοβό που περιορίζει σημαντικά το χώρο, και οι εκθέτες είχαν την ευφυΐα και γνώση να το οδηγήσουν με τρινοβ, και να ισοσταθμίσουν το ήδη "σωστό", ώστε μετρημένα να "κεντάει".

Ε, αυτό μια χαρά θα έπαιζε, by the book, απλώς η έλλειψη σαμπ είναι ένα αναμφισβήτητο κενό εκεί κάτω, χωρίς σουξου μουξου μανταλάκια, και τα έχωσα καλά για αυτήν την κατάσταση για μήνυση που δε ξέρω γιατί δε φωνάξατε το 100 να τους χώσει όλους στην στρούγκα επ'αυτοφορω με εντολή εισαγγελέα.

Να κάτσουν κει μέσα με το Μάκη το σουγιά να σκεφτούν καλά τα λάθη τους σε τούτο τον πλανήτη.
Κοίτα, ήξερα ότι δεν θα έχει subs καιρό πριν. Τι να τον κάνω. Πως να του βγάλω γλώσσα με το 1% των γνώσεων του; 😅
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Οι τρεις μασκοφοροι
Τον μεσαίο τον έχω άχτι, απορώ πως τον κάνετε παρέα. Αλλά έχει ωραίο μαγουλακι, φρέσκο, σα μωρό, και σας ρίχνει σα τσ'γκόμινες.
 
Last edited:

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Τον μεσαίο τον έχω άχτι, απορώ πως τον κάνετε παρέα. Αλλά έχει ωραίο μαγουλακι, φρέσκο, σα μωρό, και σας ρίχνει σα γκόμενες.
Τον κάνουμε παρέα ξεκάθαρα για τον τρινοβ. Και για το μαγουλακι.

Πολύ χάρηκα που είδα τον ψηλό.

Δεν είδα Χρηστάρα και αρκετούς άλλους. Θεσσαλονίκη, απουσίες.

Έχει και άλλη έκθεση σε λίγο.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
τόσο σε ποιότητα όσο και σε ποσότητα, και άψογη τονική ισορροπία δεδομένου του χώρου και των συνθηκών ακρόασης. Ήταν ξεκάθαρα στη κατηγορία 2. και γι αυτό δεν άρεσε σε όλους.
Ζηλιάρηδες φίλε μου. Σκάσανε απο τη ζήλεια τους για αυτό τα λένε αυτά. Η ποιότητα δεν αρέσει στον κόσμο, αυτό το λογικό συμπέρασμα έβγαλα και εγώ. :D
Εγω βέβαια δεν τα άκουσα.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
A
LAB12 - VISATON
View attachment 267741
Το πιο easy listening σύστημα της εκθεσης. Το νέο dac κάνει όλη τη δουλειά. Γήινες τιμές.
πηγα να κοιμηθω σε αυτο το δωματιο... ενταση μουσικης να μην ξυπνησουν τα μωρα
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Κοίτα, ήξερα ότι δεν θα έχει subs καιρό πριν. Τι να τον κάνω. Πως να του βγάλω γλώσσα με το 1% των γνώσεων του; 😅
Έπρεπε όταν ήσουν μαζί του να με παίρνατε τηλέφωνο να τον στόλιζα με κάτ' κοσμητικά επίθετα στα γαλλικά να μην τον ξέπλενε ούτε ο Νιαγάρας, να δεις για πότε θα έστηνε πολυκάναλο με 4 σαμπ.
 


VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Τον μεσαίο τον έχω άχτι, απορώ πως τον κάνετε παρέα. Αλλά έχει ωραίο μαγουλακι, φρέσκο, σα μωρό, και σας ρίχνει σα τσ'γκόμινες.
Αστα φιλαρακι, ημουν εξω απο το δωματιο και ενιωσα ενα χερι να θωπευει τους σκληρους καλοσχηματισμενους γλουτους μου και μετα με μια αποτομη κινηση με τραβηξε μεσα στην σπηλια.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Αστα φιλαρακι, ημουν εξω απο το δωματιο και ενιωσα ενα χερι να θωπευει τους σκληρους καλοσχηματισμενους γλουτους μου και μετα με μια αποτομη κινηση με τραβηξε μεσα στην σπηλια.
Ε είσαι και συ ανάφτρα.
Πόσο ν'αντέξει ένας άνδρας.

Την αβουγουδου λυπάμαι που την κερατώνει σε κάθε ευκαιρία καλοσχηματισμένου μείζων γλουτιαίου..
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.924
Θεσσαλονίκη, απουσίες.
Όσο με αφορά, δεν βρίσκω πλέον κανένα ενδιαφέρον για τις εκθέσεις όπως τις ξέρουμε. Ούτε καν για του Μονάχου. Ασχολούνται με ενα αντικείμενο που μου είναι βαρετό (δικάναλη αναπαραγωγή) και το θεωρώ αναχρονιστικό. Ίσως να πήγαινα σε κάποια απο τις εκθέσεις που αφορούν πολυκάναλο ήχο στην κεντρική Ευρώπη, είχαμε κανονίσει για Άμστερνταμ το 20, αλλά μας πρόλαβε ο κόβιντ.

Εάν αλλάξουν τα πράγματα με την καινούργια διοργάνωση θα το ξανασκεφτώ. Αλλά με αυτά τα δεδομένα, ούτε καν σε έκθεση στη Σαλονίκη δεν πάω. Στο φαγητό το βράδι με τους βλαμμένους, ευχαρίστως.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
με αυτά τα δεδομένα, ούτε καν σε έκθεση στη Σαλονίκη δεν πάω
Δεν έχει νόημα να πηγαίνεις σε μια έκθεση όπου όλα τα στημένα σεταπ παίζουν λιγότερα και χειρότερα από το δικό σου.
Να έχεις μαζί σου 3 αγαπημένα immersive blue ray audio, με κορυφαία ηχογράφηση, και να μη μπορεί κανένας να τα αναπαράξει;
Γιατί να πας; Για να τους λυπηθείς να μαυρίσει η ψυχούλα σου;
Να μοιράζεις κόλλυβα;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Γιατί ξέρεις κανέναν που θα του δώσεις δικός σου δικάναλο CD και θα το βάλει;

Που ζείς; 🤣

Ειδικά κλασική, αυτά που ακούει ο dimi, το CD θα φύγει από το παράθυρο και αυτός από τη πόρτα....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Και άντε να πας για να δεις εικόνα, πόσους προβολείς είχανε στημένους; Με ποια alr φρέσκα σύγχρονα πανιά (να δείξουν τι εικόνα μπορείς να έχεις σε φωτιζόμενο χώρο) και ποιους αναμορφικούς φακούς παρουσίασαν; Που στήσανε τη νέα γκάμα της jvc να τη δεις; Είχανε σε κανένα χώρο στημένο λούματζεν; Κάνα madvr κάνα σπουδαίο τέλος πάντων σεταπ εικόνας;

Άμα θες να δεις τηλεόραση έχει και στο πλαίσιο και στον Κωτσόβολο στημένες παίζουν σταρ, ειδήσεις. Τα ίδια και στην έκθεση;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
κσερω δεν εχω το θεομ .. σε μια εκθεση εχω παει (...), και εχω περασει απο αλλη μια. Αρκετα χρονια πριν. Και δεν προκειται να παω στο μελλον, ειναι κατι εντελως ανευ ουσιας.. κανενα νοημα.. οπως και οποιαδηποτε συνηθης εκθεση πχ ζωγραφικης κοκ...
Δεν θα το εκανα καν θεμα.
Εδω σοβαρα θεματα και δε μιλαμε καν.. 🐒
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top