Ελληνική αυτοκινητοβιομηχανία υπάρχει;

Μηνύματα
29.215
Reaction score
23.244
ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΕΣ ΡΕΠΛΙΚΕΣ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ 50.000-150.000+ ΕΥΡΩ.

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΩΣ

ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ!!!! :D

ΣΕ ΣΑΣΙ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΠΑΛΙΩΝ ΣΚΑΡΑΒΑΙΩΝ ΤΟΥ 50-60-70 ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΩΝ!!!

ΙΔΙΑΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ!

ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΙΧΑ ΤΟ 1978 ΕΝΑ ΜΠΑΓΚΙ PUMA GT (ΖΙ-7376) ΜΟΝΤΕΛΟ 1976 ΜΕ

ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ 1957!!!
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.706

-

-

΄Οτι λέει ό δημοσιογράφος πεεεΔες , εγώ απλά το μεταφέρω .

-
Το άρθρο είναι από το '15.
-
Αυτό " έχεις " να πείς μόνο ;
Τί έγινε .....ξίνισε το άρθρο ;
Μας προσβάλει που είναι Ελληνικό , σαν ιδέα ;
Ξέρω πως σου αρέσουν τα αυτοκίνητα .

-
Ναι,τα αυτοκίνητα. Όχι οι ουτοπίες.
Αμέσως κι εσύ, να γκρεμίσεις κάθε έννοια επιχειρηματικότητας. Αφού λέμε "Υπάρχει" αυτοκινητοβιομηχανία. Με Υ κεφαλαίο.
 

Μηνύματα
29.215
Reaction score
23.244
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ...(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) :D 150,000 ΕΥΡΩ....



ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΣΑΣΙ ΣΚΑΡΑΒΑΙΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΤΟ 30-35!!!!






ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ....120,000 EURO


85,000 EURO




ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΑΠΑΙΡΝΑ.....:D
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.583
Reaction score
94.462
-
.....γιατί , εσύ δεν είσαι Έλληνας ;
Τι δήλωση είναι αυτή ;
Δεν σε καταλαβαίνω .
Αντί να τα βάλεις μ‘ αυτούς που μου βάλανε γελάκια, τα βάζεις με μένα!
 



Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.858
Reaction score
28.485



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.812
Reaction score
77.359
Ποιος είναι ο ελάχιστος αριθμός εργαζομένων ώστε μια επιχείριση να θεωρείται βιομηχανία;
δεν έχουν σχέση τα νούμερα...αρκεί να έχουν συνδικάτο :biggrin:
 

TGD

Μηνύματα
7.129
Reaction score
7.168
Την περίοδο που ήμουν φοιτητής είχε εκδοθεί στην Πάτρα η "Εγκυκλοπαίδεια ελληνικών οχημάτων και αεροσκαφών" που μελετούσε σε βάθος όλες τις ελληνικές προσπάθειες μέχρι και το Pony. Δεκάδες εταιρίες ασχολήθηκαν με το αυτοκίνητο στην Ελλάδα (όλες σχεδόν στα επαγγελματικά οχήματα). Το ερώτημα είναι γιατί σταμάτησαν, τι στιγμή που αντίστοιχες εταιρίες, πχ λεωφορείων, σε άλλες χώρες εξακολουθούν να είναι ενεργές και επιτυχημένες ακόμα και σήμερα.

Ξέρω ότι πολλοί θα πουν για το ελληνικό δημόσιο κλπ, αλλά εγώ σκέφτομαι την κακοδαιμονία των ελλήνων επιχειρηματιών, που αποφεύγουν τις συνεργασίες και την ανάθεση αρμοδιοτήτων και δεν δέχονται ότι μπορεί ένα διευθυντής να "τρέξει" την εταιρία καλύτερα από αυτούς. Το βλέπω συνέχεια με αδέλφια που χωρίζουν την -πετυχημένη- επιχείρηση του πατέρα γιατί δεν μπορούν να συμφωνήσουν. Έτσι, πχ, στον Βόλο ένα πετυχημένο κατάστημα κατέληξε να χωριστεί στα τρία (με το ίδιο αντικείμενο και το ίδιο όνομα).
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.812
Reaction score
77.359
Την περίοδο που ήμουν φοιτητής είχε εκδοθεί στην Πάτρα η "Εγκυκλοπαίδεια ελληνικών οχημάτων και αεροσκαφών" που μελετούσε σε βάθος όλες τις ελληνικές προσπάθειες μέχρι και το Pony. Δεκάδες εταιρίες ασχολήθηκαν με το αυτοκίνητο στην Ελλάδα (όλες σχεδόν στα επαγγελματικά οχήματα). Το ερώτημα είναι γιατί σταμάτησαν, τι στιγμή που αντίστοιχες εταιρίες, πχ λεωφορείων, σε άλλες χώρες εξακολουθούν να είναι ενεργές και επιτυχημένες ακόμα και σήμερα.

Ξέρω ότι πολλοί θα πουν για το ελληνικό δημόσιο κλπ, αλλά εγώ σκέφτομαι την κακοδαιμονία των ελλήνων επιχειρηματιών, που αποφεύγουν τις συνεργασίες και την ανάθεση αρμοδιοτήτων και δεν δέχονται ότι μπορεί ένα διευθυντής να "τρέξει" την εταιρία καλύτερα από αυτούς. Το βλέπω συνέχεια με αδέλφια που χωρίζουν την -πετυχημένη- επιχείρηση του πατέρα γιατί δεν μπορούν να συμφωνήσουν. Έτσι, πχ, στον Βόλο ένα πετυχημένο κατάστημα κατέληξε να χωριστεί στα τρία (με το ίδιο αντικείμενο και το ίδιο όνομα).
γιατί δεν είχαν πελάτη το δημόσιο
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.652
Πετάει κατά λάθος ο φίλος μου ο Ριρής στον κηπουρό κάτι θετικό για την αγαπημένη μας γερμανική εταιρεία εργαλείων κήπου.
Κι αρχίζει ο μάστορας:
-Όλοι οι εφευρέτες και οι μηχανικοί σε όλες τις γερμανικές εταιρείες είναι Έλληνες! Οι Γερμανοί είναι όλοι χαζοί! Μη νομίζεις, και στην Αμερική τα ίδια ακριβώς. Και παντού!

Έφυγε τρέχοντας να με πάρει τηλέφωνο όσο τα είχε φρέσκα. :roflmao:
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Ο Ριρης ειναι μια εντελως καλτ ταβερνα στο Ξυλοκαστρο με πολυ ωραιο φαγητο. Φυσικα δεν παταω εκει περα. Συγγενεις ειναι?
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.818
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top