Ενεργά εναντίον παθητικών ηχείων


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
Ρε σεις, πηδηξαν πολλοι με μαυρα ενεργα και στριμερ;; Και mp3 η flac?
Οχι πειτε μου. Πειτε μου!
Νομίζω πως πρέπει να βρεις εναλλακτικές προσεγγίσεις στην ηλικία σου Γιάννη :tongue:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Μόλις μου ήρθε απάντηση από.Γερμανία. Επιβεβαιώνουν την αντιπροσώπευση από τον Λάιο.
Έπρεπε εξ'αρχής να αρκεστείς στα λεγόμενά μου και να μην επιμένεις τζάμπα κι άδικα. 8-)

Δε λέω αερολογίες, όπως κάποιοι κάποιοι μπιενταμπλεγιάκηδες. :gotcha:

Άντε, ψώνισε me Geithain τώρα, που βεβαιώθηκες πως δε πρόκειται για παραεισαγωγή. Ζαπαντης, θες το κινητό;:lol:
 

Μηνύματα
681
Reaction score
1
Άλλος έγραψε πρώτος ότι υπάρχει αντιπροσωπεία χωρίς να την κατονομάσει. Πριν γράψεις εσύ είχα ήδη στείλει μηνυμα. Σε πιστεύω εσένα Κώστα.
Τον ξέρω τον Ζ
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Θα αρχίσω και γω τα ίδια μου φαίνεται.

Το λοιπόν, μην παίρνετε παθητικά γιατί δεν έχουν καλό ντισπέρσιον.

Άντε μπράβο.

Και επίσης δε κάνουν τα παθητικά για κλασσική, μόνο για ροκ είναι, κυρίως για Μπιτλς.

Για κλασσική μουσική και για το σωστό το ντισπέρσιον το σενιο, με άριστο power response, πάρτε ενεργά να σωθείτε.

Μου τα'πε ένας που ξέρει.

Τεκμηρίωση δίδεται μόνο με pm, κατόπιν καταβολής του γνωστού αντιτίμου (50€).
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329

Τίτλος "Ένα ηχείο που ξέχασαν να του βάλουν ...γουφερ" :gotcha:

1606169356572.png


Για τις ανάγκες της φωτογράφισης, έγινε τρίγωνο ακρόασης στα 7μ περίπου σε χώρο άπλετο, καμιά 100-στη μέτρα δηλαδή (έχει και ποδήλατο στην άκρη για να πας στην κουζίνα), ενώ το "ηχείο χωρίς γουφερ", λέει η φίρμα "από 6 έως 14τμ δωμάτιο" και υποθέτω πως εννοεί με πολλαπλά σαμπ.

Βεβαίως το δοκίμασαν με κρος στους 200 κύκλους. Είπαμε, ξεχάσανε στη φίρμα να του βάλουν γουφερ και το βγάλανε στην παραγωγή με 9 εκατοστά μιντ.

Ξεφτιλικια, χαϊεντοξεφτιλίκια...

ΥΓ. Βάλτε σκάγια στη βάση, βελτιώνουν τα μπάσα.
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.801

Τίτλος "Ένα ηχείο που ξέχασαν να του βάλουν ...γουφερ" :gotcha:

View attachment 188124

Για τις ανάγκες της φωτογράφισης, έγινε τρίγωνο ακρόασης στα 7μ περίπου σε χώρο άπλετο, καμιά 100-στη μέτρα δηλαδή (έχει και ποδήλατο στην άκρη για να πας στην κουζίνα), ενώ το "ηχείο χωρίς γουφερ", λέει η φίρμα "από 6 έως 14τμ δωμάτιο" και υποθέτω πως εννοεί με πολλαπλά σαμπ.

Βεβαίως το δοκίμασαν με κρος στους 200 κύκλους. Είπαμε, ξεχάσανε στη φίρμα να του βάλουν γουφερ και το βγάλανε στην παραγωγή με 9 εκατοστά μιντ.

Ξεφτιλικια, χαϊεντοξεφτιλίκια...

ΥΓ. Βάλτε σκάγια στη βάση, βελτιώνουν τα μπάσα.
.. για καθιστικο ιατρειου ή για ψυχαναλυτη χαλιενταδων θα τα αγοραζα .. πιθανοτατα να εκαναν και γρηγορη αποσβεση της αξιας κτισης.. 🐒 (θα ειχα εντοιχισει σχετικες ενεργες μοναδες που θα επαιζαν στη θεση τους και θα νομιζαν οτι παιζουν αυτα).
-πειτε μου κυριε Φιδολαδε, σε ποια ηλικια ανακαλυπσατε τις χροιες ? :smoke:
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Κλαίω
Άμα προσέξεις στη φωτογραφία, το ηχείο δεν ακουμπάει πάνω στη βάση έτσι απλά, αλλά κάθεται πάνω σε ειδικά κραδασμοαπορροφητικά τα οποία σύμφωνα με πηγές μου έχουν ως στόχο την απορρόφηση των κραδασμών του Τουίτερ.
Γιατί άμα περίμενες κραδασμούς από το γουφερ που δε του βάλανε, σωθηκες.
Ότι βγάλει το Τουίτερ.

Επίσης απαγορεύεται να συνδεθεί αυτό το ηχείο με χοντρά καλώδια ηχείων, το λέει στο μανιουαλ. Λόγω βάρους των καλωδίων, σηκώνεται σούζα και πέφτει από τη βάση.

Γενικά είναι προτιμότερο να μη συνδέεται ποτέ με καλώδια ηχείων, έτσι τουλάχιστον προτείνουν οι "ειδικοί" που ξέρουν (συγγενείς του σουγιά). Σα μπιμπελό να κάθεται σε μια βάση, και προσοχή βάλτε ταμπλέτες τεζα στην μπρίζα, μη το πάρει κάνα κουνούπι και φύγει και ψάχνετε μετά το κουνούπι που έκλεψε το ηχείο των 2,5 χιλιάρικων χωρίς γουφερ.

Αλήθεια, άμα του'βαζαν και γουφερ πόσο θα το πουλούσαν άραγε; Άσε, δε θέλω να μάθω, πα να δω το σαμπ της τζενελεκ καλύτερα.
 
Last edited:





alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.948
Η μεγάλη focal, διαθέτει μια τεράστια γκάμα εντοιχιζόμενων μοντέλων με εξαιρετικές προδιαγραφές:

Οπότε ο χώρος παραμένει ανεπηρέαστος αισθητικά, να έχει τη δική του χροιά, ανεπηρέαστη από το κομμάτι του όντιο.
FB_IMG_1604907648062.jpg
FB_IMG_1604907643665.jpg
FB_IMG_1604907641393.jpg
FB_IMG_1604907650435.jpg
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top