Ενεργά ηχεία Kali Audio LP-6 - Δοκιμή στο AvMentor


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Ε να για να μάθεις!!
Να για να μάθεις εσύ! 8-)

Σε μπλε βγαίνει το μιντ, δυστυχώς δε κάνει σε κάποιους.

Να και για τάπα, να.

Αλλά που μυαλό, τους το'φαγε το κιτρινάκι.. :tongue:


ΥΓ. On wall τα ανωτέρω, είναι άριστες επιλογές για παθητικά. Βέβαια in wall ακόμα καλύτερα.
Και χωρίς τα γυαλισμένα ξύλα και τις όμορφες μπάλες για κεφαλές, δε πληρώνεις τζάμπα λεφτά...
+ το γεγονός πως on baffle το Τουίτερ είναι καλύτερα από την κλανιά που προεξέχει.
 
Last edited:

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Διπολική προσωπικότητα είσαι ρε @costas EAR ear.
Τη μία δεν σου αρέσουν , και μετά σου αρέσουν μεταμφιεσμένα κιόλας.
Αποφάσισε τι θες?
to b&w or not .
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Αποφάσισε τι θες?
to b&w or not
Βρε χριστιανέ, δεν έχω κάνα καημό με την μπιενταμπλεγιου, με καμία φίρμα δεν έχω καημό.

Χτυπάω στο ψαχνό τις προτάσεις που δεν στέκουν οικονομοτεχνικά και μετρητικά, με βάση αντικειμενικά κριτήρια (είδος και αριθμός μεγαφώνων, αρχιτεκτονική κλπ).

Κοροϊδεύω καμπίνες γυαλισμενες αξίας δεκάδων χιλιάδων ευρώ, με ποταπά και ανεπαρκή μεγάφωνα, με άβολο μέγεθος και με αμφιλεγόμενη αισθητική.

Οι προτάσεις για εντοιχισμό της εν λόγω φίρμας, έχουν ένα (ή δύο) 8", είναι 3 δρόμων, δεν κουβαλάνε καμπίνες τέρατα με 17 χέρια λούστρο να μου το παίζουν ρουστικ μπουφέδες, και έχουν ευκολία χρήσης και τοποθέτησης, με λογικό συμμαζεμένο μέγεθος. Το μόνο αρνητικό τους, είναι πως πρόκειται για παθητικά...

Αν τα έβγαζαν με μια ενεργή πλάτη τριενισχυσης, θα ήταν εξαιρετικές επιλογές, αν και εφόσον τιμολογιακά θα έστεκαν σωστά, δίπλα στον υπόλοιπο ανταγωνισμό.

Το 15" σαμπ, που είναι ενεργό, με στενή και βολική για on wall καμπίνα, δείχνει αρκετά ενδιαφέρον, αν και δεν κατεβαίνει ιδιαίτερα χαμηλά. Ωστόσο, έχει σοβαρά πλεονεκτήματα, και αν η τιμή του είναι ανταγωνιστική, μπορεί να αποτελεί μια ενδιαφέρουσα λύση σαμπ με κλειστή καμπίνα.
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Έχει ρε
Ποια είναι ρε;

Αυτές οι σειρές πάντως για custom cinema, όπως και τα in wall, είναι όλα μόνο παθητικά, με εξαίρεση τα σαμπ.

Μόνο κάτι μικρές κλανιές κυκλοφόρησε ενεργά αυτή η φίρμα, απ'οσο ξέρω τουλάχιστον.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Να για να μάθεις εσύ! 8-)

Σε μπλε βγαίνει το μιντ, δυστυχώς δε κάνει σε κάποιους.

Να και για τάπα, να.

Αλλά που μυαλό, τους το'φαγε το κιτρινάκι.. :tongue:


ΥΓ. On wall τα ανωτέρω, είναι άριστες επιλογές για παθητικά. Βέβαια in wall ακόμα καλύτερα.
Και χωρίς τα γυαλισμένα ξύλα και τις όμορφες μπάλες για κεφαλές, δε πληρώνεις τζάμπα λεφτά...
+ το γεγονός πως on baffle το Τουίτερ είναι καλύτερα από την κλανιά που προεξέχει.
Πού να βγάλουν χροιές αυτά με τόσο μουντά χρώματα βρε;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ποια είναι ρε;

Αυτές οι σειρές πάντως για custom cinema, όπως και τα in wall, είναι όλα μόνο παθητικά, με εξαίρεση τα σαμπ.
Εχει ενα μεγάλο, τρίδρομο, με εξωτερικό κρος. Το είχαμε συζητήσει κάποτε.
Νομίζω αυτό ήταν
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Ε, καλά, είχε κάποτε κι άλλα, πιο φτηνά ημιενεργα η φίρμα, αν θυμάστε ο αδελφός μου είχε ένα τέτοιο, με ενσωματωμένο ενισχυτή για το γουφερ μόνο, με hi-input.

Φούτσες.

Είπα συγκεκριμένα πράγματα:

"ενεργή πλάτη τριενισχυσης".

Δεν...
 








costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Ψέμματα ρε, τα ρεντεκο είναι τα ακριβότερα!

Αν θυμάμαι καλά, αυτά ακριβώς τα ρεντεκο τα είχε πάρει ένας εδώ στη Θεσσαλονίκη, έναντι 20 ή 22.000 ευρώ!

Το ζευγάρι των ATC 45a θα σας κοστίσει ~12.000€, ενώ ένα ζευγάρι Neumann 420 μαζί με ένα ζευγάρι σαμπ 870, κοστίζουν ~15.000€.

Ακριβότερα τα παθητικά ρεντεκο ρε!

:lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign:


Εκ των ανωτέρω, μόνο ο συνδυασμός των Neumann αποτελεί ολοκληρωμένη πρόταση φουλ φάσματος.

Το ερώτημα που σας θέτω, είναι τι νομίζετε ότι μπορεί να παίξει καλύτερα από αυτό το πακέτο στις μόλις 15.000€...

Αν επιλέξετε παθητικά, προφανώς βάλτε και τα ενισχυτικά στάδια στο κοστολογιο, ενώ μη τολμήσετε να δώσετε πρόταση χωρίς σαμπ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Στα 11.5 χιλιάρικα παίρνετε ένα ζευγάρι από αυτά:

Screenshot_20200811_165427_com.android.chrome.jpg


Ή ένα ζευγάρι σκέτα τα ATC 45a, με δυό 7,5αρια.

Γι'αυτό δεν παίρνω ATC και προτιμώ Neumann.

Δεν υπάρχουν άλλοι λόγοι, ούτε έρωτες ούτε καταχθόνια σχέδια και σκοπιμότητες, δεν έχω φίλο κανέναν αντιπρόσωπο, δεν υπάρχουν θεωρίες συνωμοσίας σ'αυτα που λέω.

Ένα κι ένα κάνουν δυό.


Επί της ευκαιρίας, στα 11,5 χιλιάρικα που βγαίνει ο ανωτέρω συνδυασμός της Νιούμαν, δεν μπορείτε να βρείτε τίποτα που να παίζει "καλύτερα".

Στανταράκι.

Και το μόνο που χρειάζεται, είναι ένα Ντακ με XLR εξόδους. Πλήρες πακέτο είναι.
 
Last edited:



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.157
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top