Ενισχυτής για τα Focal Aria 948

Μηνύματα
18
Reaction score
21
Με δεδομένο ότι έχω καταλήξει στα συγκεκριμένα ηχεία, τί ενισχυτή προτείνετε να πάρω; Budget μέχρι 2.000 ευρώ. Και μεταχειρισμένο δέχομαι, αν πάρω κάτι καλύτερο.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Τα ηχεία κατεβαίνουν στα 2,5 ωμ, έχουν δύο 8'' γούφερ , θέλουν χώρο να "αναπνέουν " φαντάζομαι ότι τον έχεις για να τα επιλέξεις και σίγουρα με οτιδήποτε κάτω από 300 βατ στο κανάλι και χωρίς τα ανάλογα ρεύματα δεν θα παίξουν όπως πρέπει:)
 
  • Like
Reactions: PMC

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Με δεδομένο ότι έχω καταλήξει στα συγκεκριμένα ηχεία, τί ενισχυτή προτείνετε να πάρω; Budget μέχρι 2.000 ευρώ. Και μεταχειρισμένο δέχομαι, αν πάρω κάτι καλύτερο.
Σετ προ-τελικού (τελικών) να πάρεις καλύτερα. Εγώ από την πρόσφατη εμπειρία μου θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα σετ
Με δεδομένο ότι έχω καταλήξει στα συγκεκριμένα ηχεία, τί ενισχυτή προτείνετε να πάρω; Budget μέχρι 2.000 ευρώ. Και μεταχειρισμένο δέχομαι, αν πάρω κάτι καλύτερο.
Καλύτερα να πας σε σετ προ-τελικού (ή τελικών). Από την πρόσφατη εμπειρία μου σε ενισχυτικά, θα σου πρότεινα σετ monoblock (ή αν προτιμάς σε ένα σασί) Hypex NC-400 (΄ή NC-500). Υπάρχει αντιπροσώπευση στην Ελλάδα από γνωστό μέλος του φόρουμ. Θα βρεις και έναν προενισχυτή με XLR εξόδους (επίσης έχω δει να κυκλοφορούν αρκετές ευκαιρίες στις αγγελίες) και είσαι οκ.
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Με δεδομένο ότι έχω καταλήξει στα συγκεκριμένα ηχεία, τί ενισχυτή προτείνετε να πάρω; Budget μέχρι 2.000 ευρώ. Και μεταχειρισμένο δέχομαι, αν πάρω κάτι καλύτερο.
Επειδη τα φοκαλ ειναι παλιοχαραχτηρες, μελος του κονκλαβιου των σοφων του βορα μου συνεστησε ενα UcD (400 αν θυμαμαι καλα) ή (φανταζομαι) και κανα encor για τσι πιο φραγκατους.
Κατεχω τα electra 936 (σορρυ πιπιτζι :D) που πιθανολογω ειναι η παλια σειρα των δικων σου ...

:drinks:
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
εγω δε φοβηθηκα και τα 'βαλα σε 16 τετραγωνικα ... :D
Τα ζαχάρωνα και εγώ φίλε κάποια στιγμή αλλά διάβασα στις μπροσούρες τους ότι θέλουν αποστάσεις από
πίσω και πλαϊνούς τοίχους και επειδή με τους πλαϊνούς δεν είχα τέτοια πολυτέλεια δεν προχώρησα στην αγορά.:)
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Τα ζαχάρωνα και εγώ φίλε κάποια στιγμή αλλά διάβασα στις μπροσούρες τους ότι θέλουν αποστάσεις από
πίσω και πλαϊνούς τοίχους και επειδή με τους πλαϊνούς δεν είχα τέτοια πολυτέλεια δεν προχώρησα στην αγορά.:)
Απο τον πισω τοιχο ειμαι 'νταξει, απο το πλαϊ εχω θεμα.
Αλλα παιζουνε τοσο γ@μ@τ@
(τον τονο τον βαζετε οπου θελει εις εκαστος)
και δεν αναφερομαι στα μπασα (θα παρω και σαμπ)
που αξιζουν τα λεφτα τους ...
:drinks:
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Απο τον πισω τοιχο ειμαι 'νταξει, απο το πλαϊ εχω θεμα.
Αλλα παιζουνε τοσο γ@μ@τ@
(τον τονο τον βαζετε οπου θελει εις εκαστος)
και δεν αναφερομαι στα μπασα (θα παρω και σαμπ)
που αξιζουν τα λεφτα τους ...
:drinks:
Ωραίος ο φίλος!! Χαίρομαι να διαβάζω κόσμο που όταν ακούει γουστάρει!!:beach:
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.899
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top