Ενισχυτης με Audyssey MultEq Xt αξιζει να παω σε XT32?

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Ανάλογα τι θες
Ο ένας xt32 και earc ο άλλος hdam
Home cinema vs music
Αλλά με 3 ηχεία τι hc?
Sub να αλλάξεις και να πάρεις τουλάχιστον 2 και καλά
Τα ηχεία σου τα οδηγεί με επάρκεια ο ενισχυτής ;
Δεν ξερω καθολου. Πως θα το καταλαβω αν τα οδηγει σωστα;
Και στην μουσικη παλι δεν παιζει ρολο το ΧΤ32?
Post automatically merged:

denon κατω του 3500 εχουν οτι και ο 5013 που εχεις(multeq xt) οποτε μενεις με αυτον
Οk
 

Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
Δεν ξερω καθολου. Πως θα το καταλαβω αν τα οδηγει σωστα;
Και στην μουσικη παλι δεν παιζει ρολο το ΧΤ32?
Post automatically merged:


Οk
Παραμορφώνουν τα ηχεία όταν ανεβάζεις την ένταση ;
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Παραμορφώνουν τα ηχεία όταν ανεβάζεις την ένταση ;
Πανω απο τα 0 db δεν το παω ποτε. Οχι οτι ειναι πολυ δυνατα, δεν ειναι, για τους γειτονες φοβαμαι.
Μεχρι τα 0db πανε καλα. Νομιζω σε μεγαλες εντασεις παραμορφωνουν ναι σπαει ο ηχος. Με πηγη το netflix που δεν ειναι τοσο δυνατο σαν ενταση.
Δεν εχω δοκιμασει με μουσικη. Αν βαλω καλη ηχογραφιση νομιζω παει πολυ καλυτερα.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
Πανω απο τα 0 db δεν το παω ποτε. Οχι οτι ειναι πολυ δυνατα, δεν ειναι, για τους γειτονες φοβαμαι.
Μεχρι τα 0db πανε καλα. Νομιζω σε μεγαλες εντασεις παραμορφωνουν ναι σπαει ο ηχος. Με πηγη το netflix που δεν ειναι τοσο δυνατο σαν ενταση.
Δεν εχω δοκιμασει με μουσικη.
Άρα από ισχύ στις εντάσεις που ακούς είσαι καλα
Τι νομίζεις ότι θα σου διορθώσει ένα ελάχιστο καλύτερο σύστημα ισοστάθμισης;
Έχεις πρόβλημα στις χαμηλές; Σε άλλα σημεία του χώρου ακούς σωστά μπάσα και άλλού όχι;
Μπουμάρει το sub;
“ ξύνουν “τα πρίμα ;
Νομίζεις ότι ο χώρος δημιουργεί ανακλάσεις συχνοτήτων ;
Δεν έχεις σωστή στερεοφωνικής εικόνα;
Περιέγραψε αναλυτικά τον χώρο σου και τα μηχανήματά σου,τι δεν σου αρέσει και ίσως ο ear η κάποιο από τα άλλα παιδιά με πραγματική εμπειρία σε καθοδηγήσουν
Μην κάνεις αγορές άσκοπα που μόνο λεφτά θα χαλάς και στο τέλος δεν βγεις ικανοποιημένος
Έτσι την πάτησα πολλές φορές και εγώ αγοράζοντας μαλ@κίες που πρότειναν τα μαγαζιά
 

Μηνύματα
202
Reaction score
122
καλησπέρα να εκφράσω και εγώ την ακουστική μου εμπειρία που είχα στον χωρώ μου αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις , άσχετα με το τι διαβάζω και τι μου λένε ει μουν κάτοχος ενός yamaha rx a 2010 - των έδωσα και επεσε στα χερια μου ο denon 4200w η μερα με την νύχτα δεν θέλω να θάψω τον yamaha αλλα ο ηχως γεμησε μεσα στο δωματιο ποιο καθαρος ποιο δυνατος τα souround και sub πήραν ζωή έπαθα πλάκα δεν πίστευα τι άκουγα με την πρώτη ευκαιρία πρέπει να βαλω πλώρη για maratz 7012-7013 ωστε να μπορω να παιξω και με το app και με μέτρησής ...ΣΑΝ ΠΡΏΤΗ ΕΠΑΦΉ ME TO DENON ΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΞΕΤΡΕΛΑΜΈΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ..
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
καλησπέρα να εκφράσω και εγώ την ακουστική μου εμπειρία που είχα στον χωρώ μου αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις , άσχετα με το τι διαβάζω και τι μου λένε ει μουν κάτοχος ενός yamaha rx a 2010 - των έδωσα και επεσε στα χερια μου ο denon 4200w η μερα με την νύχτα δεν θέλω να θάψω τον yamaha αλλα ο ηχως γεμησε μεσα στο δωματιο ποιο καθαρος ποιο δυνατος τα souround και sub πήραν ζωή έπαθα πλάκα δεν πίστευα τι άκουγα με την πρώτη ευκαιρία πρέπει να βαλω πλώρη για maratz 7012-7013 ωστε να μπορω να παιξω και με το app και με μέτρησής ...ΣΑΝ ΠΡΏΤΗ ΕΠΑΦΉ ME TO DENON ΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΞΕΤΡΕΛΑΜΈΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ..
Η ερωτηση ειναι μεταξυ ΧΤ32 και ΧΤ. Εσυ δεν ειχες ΧΤ καν. Μια χαρα παιζει το app με αυτον που εχεις.
Αν δεν ακουσεις πρωτα, μην παιρνεις τιποτα, αλλιως ισως δεν δεις διαφορα
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Η ερωτηση ειναι μεταξυ ΧΤ32 και ΧΤ. Εσυ δεν ειχες ΧΤ καν. Μια χαρα παιζει το app με αυτον που εχεις.
Αν δεν ακουσεις πρωτα, μην παιρνεις τιποτα, αλλιως ισως δεν δεις διαφορα
Δεν υποστηρίζει το app ο συγκεκριμένος. Ένταξη την εμπειρία του είπε.

Δεν τίθεται θέμα αν αξίζει, γενικά η ερώτηση είναι άκυρη.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.373
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top