Εξωτερική φροντίδα και καθαρισμός συσκευών ήχου.

Sam

Μηνύματα
53
Reaction score
12
Να ρωτήσω παρακαλώ τι είδους προϊόντα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για τον εξωτερικό καθαρισμό, σασί και πρόσοψης των συσκευών μας; ...καινούργιο ηχοσύστημα και δε θα ήθελα να καταστρέψω το φινίρισμα με ακατάλληλα καθαριστικά.
Η σκέψη μου πηγαίνει σε σπέυ περιποίησης, γυαλίσματος ταμπλό αυτοκινήτων. Η δική σας άποψη...;
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Καλης ποιοτητας πανι μικροϊνων, ελαχιστα νοτισμενο με απιονισμενο νερο.

Μετα στεγνωμα με εντελως στεγνο, αντιστοιχο πανι μικροϊνων.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
2
Προσοχη μεγαλη μονο το νερο να ειναι απιονισμενο........αλλιως καταστρεψες οποια συσκευη ακουμπησεις ;)
 





Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Αν υπάρχει κολλημένη σκόνη , ή έστω , ανακατεμένη με τσιγαρίλα , θέλει νεράκι , αν επιμένει θα χρειαστεί AZAX για τα τζάμια . Το χρησιμοποιώ ανά περίπτωση και η κιτρινίλα -καφετίλα που αφαιρείται είναι παροιμιώδης .
Εχω παρατηρήσει και μείωση της φωτεινότητας στα display των τελικών μου. Οπως και στον prepro .
 



Μηνύματα
19
Reaction score
2
Καλέ; Σοβαρά τα λέτε για απιονισμένα; :biggrin:
Φυσικα.........ασε που θα παιζουν κλασεις καλυτερα! Το κρυμμένο μυστικο του οποιου η ωρα της αποκαλυψης ήρθε! Τα ψηφιακα καλωδια των €2000 ηταν η προηγουμενη αποκαλυψη (αν και τα θυματα αυτης πληρωσαν πολλα, το απιονισμενο ειναι τσαμπα πραμα τουλαχιστον!)
 

Μηνύματα
19
Reaction score
2
Αν υπάρχει κολλημένη σκόνη , ή έστω , ανακατεμένη με τσιγαρίλα , θέλει νεράκι , αν επιμένει θα χρειαστεί AZAX για τα τζάμια . Το χρησιμοποιώ ανά περίπτωση και η κιτρινίλα -καφετίλα που αφαιρείται είναι παροιμιώδης .
Εχω παρατηρήσει και μείωση της φωτεινότητας στα display των τελικών μου. Οπως και στον prepro .
Εκτος απο τα Sansui κανει και για αλλα μουσιακα εκθεματα;:dance2:( Πλακα κανω, αγαπαμε Sansui....εχω G5000 και SR838 :drinks:)
 


Μηνύματα
19
Reaction score
2
Που να δείς τι αφαίρεσε από G22000 και sr 838 .
Ακόμη αναρωτιέμαι τι και πως .
Τα δυο δικα μου που προαναφερα, παροτι σε αριστη κατασταση, βρισκονται πανω απο μια δεκαετια στα κουτια τους, ποτε δεν τα χρησιμοποιησα για κανονικη ακροαση, εχω αλλα πολυ ικανοτερα μηχανηματα για αυτο τον σκοπο. Τα θεωρω συλλεκτικα, αριστες κατασκευαστικα συσκευες και τα αγαπω πολυ. Φανταστικο το G22000!
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
αν καπνίζετε στο χώρο ή αν υπάρχει και κουζίνα τότε με τα χρόνια θα υπάρχει μια μικρή συσσώρευση λίπους στις επιφάνειες οι οποίες θα "θαμπώσουν" και δε θα καθαρίζουν με πανί και νερό.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις απλό μωρομάντηλο και μετά πανί μικροϊνών.
Αναλόγως των επιφανειών κάποιες φορές ταιριάζει και το baby oil (σταγόνες σε πανάκι) ή spray σιλικόνης
 


D

Deleted member 50795

Guest
αν καπνίζετε στο χώρο ή αν υπάρχει και κουζίνα τότε με τα χρόνια θα υπάρχει μια μικρή συσσώρευση λίπους στις επιφάνειες…
γι ´αυτό δε τσιγκουνευόμαστε τα λεφτά , για έναν καλό απορροφητηρα.

( …το είδα στην πράξη τι κάνει ένας καλός τέτοιος) :biggrin:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.329
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top