Επαγγελματίες, αγγελίες, trolling, συστηματικές παραβιάσεις κανονισμού

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Αν δεν είσαι Άθεος - δεξιός που ακούει από ενεργά , κάποια στιγμή θα περάσεις άβολα στο φόρουμ.

Πρέπει να υπάρξει ένας οικειοθελής ''διαχωρισμός''.

Δεν θα μπω στο νήμα Θρησκεία για πιστούς να γράψω την χαζομάρα μου.
Στα πολιτικά χρειάζεται πολιτισμός, κάποιες φορές χάνεται η μπάλα.
Στα ηχεία δεν θα πεταχτώ αν κάποιος ακούει από λάμπες.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Διοτι αν μπω στην φωτογραφια και τους κραξω ολους για το πως φωτογραφιζουν η ετσι η αλλιως στο κατιτις και στον καθενα, κανεις δε θα θελει να βλεπει τ ονομα μου.
Μην το λες. Παρόλο που έχω κάνει 2 εξάμηνα φωτογραφία δεν θεωρώ το εαυτό μου φωτογράφο και προσωπικά τουλάχιστον μου αρέσει να με διορθώνουν άνθρωποι με πραγματική γνώση στο θέμα που έρχεται μετά από διάβασμα και σπουδές και όχι προσωπική εμπειρία ή "άποψη". Άποψη για μένα έχει μόνο αυτός που έχει αποδεδηγμένη γνώση και εμπειρία.

Με βάση τα παραπάνω θα προτιμούσα όταν κάποιος ανοίγει ένα θέμα για κάποιο πρόβλημα που έχει ή τη πρέπει να κάνει στην επόμενη αγορά κλπ κλπ, να βλέπω απαντήσεις από ανθρώπους που βασίζουν την άποψή τους πάνω σε δεδομένα, μελέτες, μετρήσεις κλπ και όχι σε προσωπική εκτίμηση που πηγάζει από εμπειρία που πιθανότατα να πατάει σε λάθος βάση.

Δεν έχω να συζητήσω κάτι με τους flat earthers ή τους άλλους που λένε ότι δεν υπάρχει η Αυστραλία και οι κάτοικοι είναι ηθοποιοί κ.α. Η βλακεια έχει όρια γιατί από ένα σημείο και μετά είναι επικίνδυνη.
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αν δεν είσαι Άθεος - δεξιός που ακούει από ενεργά ,
Έκλαψα απ' τα γέλια. :D
Απαιτούνται όμως διαζευκτικοί σύνδεσμοι, πόσοι είναι άθεοι και δεξιοί με ενεργά;
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Έκλαψα απ' τα γέλια. :D
Καλά βρε, εγώ μιλάω σοβαρά και εσύ γελάς;
:lolsign::lolsign:
Απαιτούνται όμως διαζευκτικοί σύνδεσμοι, πόσοι είναι άθεοι και δεξιοί με ενεργά;
Εγώ που είμαι και τα τρία περνάω μια χαρά. :angel:
Δεν απαιτούνται διαζευκτικοί :wink: .

Στα σοβαρά ζητήματα, όπως τα εμβόλια, μπαν από την πρώτη βλακεία.
Δεν έχουν ολα τα θέματα την ίδια βαρύτητα.

Από εκεί και πέρα διαφωνώ ότι το χόμπι είναι καθαρά τεχνικό.
Δεν ασχολούμαστε ούτε με Ιατρικά μηχανήματα ούτε με τρακ καρ.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Στα σοβαρά ζητήματα, όπως τα εμβόλια, μπαν από την πρώτη βλακεία.
Δεν έχουν ολα τα θέματα την ίδια βαρύτητα.
Σε τέτοιες περιπτώσεις θα επιτρέπεται και θα ενθαρρύνεται το τρόλλινγκ. Ίσως και να επιβάλλεται. :D


https://www.nbcnews.com/news/us-new...es-kentucky-health-department-banning-n984351
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ωχ , δηλαδή πρέπει να γράφουμε για συναίσθημα, υγρές μεσαίες και μπάσο στραγαλάτο?:lolsign:
Μετά μπαίνουμε σε διαδικασία. Το μπάσο το στραγαλάτο είναι του τύπου στραγάλι - στραγάλι, το σκληρό που σου σπάνε δόντια να το μασήσεις ή το αφράτο;
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Ωχ , δηλαδή πρέπει να γράφουμε για συναίσθημα, υγρές μεσαίες και μπάσο στραγαλάτο?:lolsign:
Ναι.
Νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει η άνεση να το κάνει. Αν υπάρχει μια ιντερνετική παρέα εντος του σάιτ που έχει μια ποιητική προσέγγιση για τα ηλεκτρόνια και την πίεση, ας το κάνει.
Από την άλλη πλευρά έχω σιχαθεί να ακούω το σχόλιο '' ακούτε καθόλου μουσική ή κάνετε μόνο μετρήσεις; Εμείς αγαπάμε την τέχνη και όχι τα μικρόφωνα ''.
>:(>:(>:(
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Να έχεις βάλει ρε φίλε στόχο να ξεπεράσεις σε warnings τον αείμνηστο και να διαβάζεις πως σκέφτονται να βάλουν όριο τα τρία τον χρόνο...
Ξενερα ...
Καλέ όχι για τις Γενικές Συζητήσεις, Πολιτικά και Αθλητικά. ♥Εσύ♥ δεν θα φύγεις ποτέ ♥σκ@τοκουμμούνι♥ μας. :party:

♥
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ναι.
Νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει η άνεση να το κάνει. Αν υπάρχει μια ιντερνετική παρέα εντος του σάιτ που έχει μια ποιητική προσέγγιση για τα ηλεκτρόνια και την πίεση, ας το κάνει.
Από την άλλη πλευρά έχω σιχαθεί να ακούω το σχόλιο '' ακούτε καθόλου μουσική ή κάνετε μόνο μετρήσεις; Εμείς αγαπάμε την τέχνη και όχι τα μικρόφωνα ''.
>:(>:(>:(
Δεν λέμε τόση ωρα

"Σεβαστες ολες οι απόψεις...κτλ κτλ"
:D
 



platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.270
Reaction score
1.352
Να γραψω και γω τη @αλακ@α μου?
Συμφωνω με τις 15 αγγελιες/ετος.
Σαφως ειναι τεχνικο το θεμα/χομπυ.............οποτε ας γινει και αλλη μια κατηγορια με τιτλο....
Low Fi, κολοκυθοπιτα........................η εστω......................της ψ@λης μας ο χαβας.:p
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- το trolling το βρίσκω και εγώ ενοχλητικό μοιάζει περισσότερο με χονδροειδή και κακόγουστη πλάκα . . . αντιθέτως το χιούμορ είναι διασκεδαστικό και ένας έξυπνος και σύντομος τρόπος επικοινωνίας

- όπως και να έχει , εάν δεν γελάνε και οι δύο ( ή όσες συμμετέχουν ) πλευρές . . . δεν είναι χιούμορ
 


Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Θα πω μια σκέψη που κάνω συχνά και ταυτόχρονα πρόταση προς τους διαχειριστές που αφορά τις αγγελίες και πιστεύω τα περισσότερα αν όχι όλα τα μέλη θα συμφωνήσουν, κατ΄αρχάς θεωρώ απαράδεκτο να ανεβάζει κάποιος αγγελία για κάποιο μηχάνημα που θέλει να πουλήσει γρήγορα και στη "σωστή" γι αυτόν τιμή και να μην ανεβάζει ούτε μια πραγματική φωτογραφία του προς πώληση αντικειμένου απλά και μόνο επειδή βαριέται (δεν υπάρχει άνθρωπος σήμερα να μην έχει κινητό με αξιοπρεπή κάμερα), δε γίνεται ρε παιδί μου αυτό, είναι ασέβεια προς τους πιθανούς αγοραστές να ζητάς αντίτιμο εκατοντάδων ακόμα και χιλιάδων ευρώ κι εσύ να βαριέσαι να ανεβάσεις 2-3 φωτογραφίες, άσε που με την ύπαρξη πραγματικών φωτογραφιών θα μπορούσαν να αποφευχθούν καταστάσεις όπως αυτή https://www.avsite.gr/forum/threads/Απάτη-μέσω-αγγελίας.162370/#post-2250778
Ο επισκέπτης των αγγελιών του site και πιθανός αγοραστής θα πρέπει να αισθάνεται σα να βρίσκεται μπροστά σε βιτρίνα καταστήματος με second hand μηχανήματα κι όχι μπροστά σε κλειστά τσουβάλια που πρέπει να διαλέξει το τσουβάλι νούμερο ένα ή το τσουβάλι νούμερο δύο. Ως εκ τούτου προτείνω να μην επιτρέπεται καταχώρηση αγγελίας χωρίς την ύπαρξη πραγματικών και φρέσκων φωτογραφιών του πωλούμενου αντικειμένου.
Έχει δίκιο ο Πίπιτζης όπως και μερικοί άλλοι που γκρινιάζουν συνεχώς:)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top