Επιδότηση 360€ για σύνδεση οπτικής ίνας

Reaction score
4.105
Το αππ το έχω αλλά δεν επικοινωνεί από τότε που έγινε ftth
Δεν ήξερε κανείς να μου πει γιατί , μόνο τον τύπο του ρούτερ μου δείχνει και τίποτα άλλο

Reaction score
4.105
Επίσης εδώ και δύο ώρες δεν έχω πάλι τηλέφωνο...
Θα αρχίσω να μοιράζω γιγα σε αριθμους κοσμοτε έναντι αμοιβής
10 γιγα δύο ευρώ σκεφτομαι
Με τη συχνότητα των βλαβών θα βγάζω τα έξοδα της γραμμής για τις μέρες που θα δουλεύει

GOM

Reaction score
16
Από περιέργεια έλεγξα αν υπάρχει διαθεσιμότητα FTTH από την Cosmote στο σπίτι μου.
View attachment 151414

Οι τιμές
View attachment 151415
View attachment 151416

Το περίεργο στην όλη ιστορία είναι ότι τα προγράμματα τα αποκαλεί "Business", αλλά αυτό τον περιορισμό σε λεπτά -ιδιαίτερα σε σταθερά- δεν τον καταλαβαίνω.

Η τιμολόγηση των πακέτων είναι πολύ υψηλή για οικιακή χρήση. Τώρα με 50άρα VDSL πληρώνω 65€ για απεριόριστα σταθερά και 1000 προς κινητά, μαζί με Cosmote TV full pack.
Υπάρχει επιδότηση μέσω taxis για 2 χρόνια με κουπόνι. Οπότε στα πακέτα για οικιακή χρήση υπολογίζεις μειον 13 ευρώ το μήνα. Νομίζω είναι μέχρι τέλη Μαρτίου διαθέσιμα. Το οικονομικότερο πακέτο το έχει η vodafone απ όσο είδα.

GOM

Reaction score
16
Για πες λεπτομέρειες...
Είναι κουπόνι με έκπτωση 13 ευρώ το μήνα και από 50 ευρώ το κόστος σύνδεσης διαμορφώνεται στα 2 ευρώ.

Αναλυτικά εδώ

Τιμές με την επιδότηση που μου βγάζει εμένα

voda.jpg

cosmo.jpg

xfader

Mine, All Mine
Administrator
Reaction score
35.683
Δυστυχώς το SFBB δεν υποστηρίζει την περιοχή μου ενώ υπάρχει διαθεσιμότητα fiber από τους παρόχους. Εδώ και ένα χρόνο μου λένε να περιμένω αλλά τίποτα.

GOM

Reaction score
16
Και γω που έχω δεν είμαι σίγουρος τι είναι προτιμότερο....100αρα fiber ή την 100αρα της Nova....Για τα 2 πρώτα χρόνια είναι στην ίδια τιμή , αλλά μετά η cosmote πχ σου λεει 60 ευρώ...
Θα μου πεις την διακόπτεις....αλλά εκτός του ότι θα έχεις καλομάθει με τις ταχύτητες, θα έχεις περασμένα καλώδια και μέσα στο σπίτι....

Πείτε καμιά γνώμη...

Reaction score
4.105
Ένα αστείο οπτικό καλώδιο περνάει .
Δεν θα είναι αυτό το πρόβλημα σου.

Επίσης το καλώδιο αυτό μπορεί να το χρησιμοποιήσει οποιαδήποτε πάροχος από τους 3 μεγάλους

Η αλήθεια όμως είναι ότι μπροστά στην inalan δεν είναι τίποτα.
Χωρίς επιδοτήσεις και παπαριές έχεις 100-130 dl και 70-100 up με λιγότερα από 30 ευρώ
Το πρόβλημα είναι η κάλυψη που είναι περιορισμένη

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
153.278
Members
34.821
Νεότερο μέλος
dorian322