Επιλογή διαιρούμενης

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Να ρωτήσω κάτι άλλο; Ισχύει το στρώσιμο των ηχείων; Και αν ναι πως και σε πόσο καιρό στρώνουν; Τα δικά μου πχ. είναι 115w rms και η πηγή μου είναι ~4x12rms. Να τα δυναμώνω ή όχι; Θεωρητικά με τέτοια ενίσχυση πάντα στο στρώσιμο θα παίζουν 😂
Παίζει να μην στρώσουν και ποτέ... Απλά μην ανεβάζεις πολύ την ένταση και τα κάψεις με την παραμόρφωση (clip) κυρίως τα tweeter καίγονται για πλάκα
 

Μηνύματα
23
Reaction score
1
Μια απορία που μου δημιουργήθηκε μονώνοντας την πόρτα. Απ' το εργοστάσιο έχει ένα νάυλον το οποίο λογικά είναι για στεγάνωση από νερά. Δεν υπάρχει πρόβλημα που λείπει πλέον; Υπάρχει περίπτωση το νερό να πηγαίνει στα κενά της πόρτας που είναι για επισκευές και να ξεκολλήσει η μόνωση με τον καιρό;
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Μια απορία που μου δημιουργήθηκε μονώνοντας την πόρτα. Απ' το εργοστάσιο έχει ένα νάυλον το οποίο λογικά είναι για στεγάνωση από νερά. Δεν υπάρχει πρόβλημα που λείπει πλέον; Υπάρχει περίπτωση το νερό να πηγαίνει στα κενά της πόρτας που είναι για επισκευές και να ξεκολλήσει η μόνωση με τον καιρό;
Αν δεν την κόλλησαν σωστά δηλ από κάνω προς τα πάνω τότε μπορεί να ξεκολλήσει
 


Μηνύματα
271
Reaction score
127
Εγώ την κόλλησα, από πάνω προς τα κάτω αλλά τι σημασία έχει η φορά;
το σωστό από κάτω προς τα πάνω έτσι ώστε το πάνω να σκεπάζει το κάτω φύλλο για να μην περάσουν τα νερά μέσα
 


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Όταν υπάρχει απόσταση του μεγαφώνου από την ταπετσαρία σίγουρα κάνει καλό στην μεσαία περιοχή συχνοτήτων.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top